şükela:  tümü | bugün
 • saat 00.00’da yayımlanması muhtemel olan 10.000 kişinin üzerinde ihraç listesinin yer aldığı ve çıkacak son ohal khk olduğundan birtakım düzenlemeler içerecekmiş bakalım beklemedeyiz.

  arkadaşın uyarısı üzerine edit: son ohal khk olarak düzelttim

  edit:699 sayılı ohal khk geldi ancak 699 sayılı ohal khkcumhurbaşkanı’nın and içmesi ile ilgili.
  ihraç listesi muhtemelen 700 sayılı ohal khk
 • evlere ateşler is loading.

  ön edit: hak yiyen, görüşü sözde davası uğruna herşeyi masum gören, bir şizofrenik emekli imama at gözlüğüyle bağlanmış olanları kesinlikle desteklemiyor ve savunmuyorum. bahse konu olan kişiler bunların paravan olarak kullandığı hizmetlerine(eğitim, yardım vb.) kanmış, inanmış saf, masum ve mülayim kişilerdir. boş yere sulandırmayın. bunların kadrolaşma ve ticarileşme aşamasında yaptığı pislikleri görmezden gelmek değil bu. sadece belli bir zümreye dikkat çekmek istedim.

  not: fettulahçı terör örgütü sosyolojik açıdan uzmanların incelemesi gereken bir konudur.

  80-90 jenerasyonu beni daha iyi anlar.

  yıl: milenyum başları.

  türkiye'nin her yerinde dershanesi olan ve yüzbinlerce öğrencisi olan o dönemki ismiyle hizmet hareketi 15-16 yaşındaki çocuğu abilere yönlendirdi. kim lan bu abiler diye baktığınızda "o çocuğun 4 yıl önceki hali, oda aynı şekilde tanışmış, üniversitenin iyi bölümlerinde okuyan, dini bütün, tek derdi; sabah namazını nasıl kaçırdım veya okuldan arkadaşım günah işliyor, nasıl olurda onu doğru yola çekebilirim derdine düşen, ona söylenen öğrencileri hem dini hem ders olarak yetiştirmeye çalışan, sigara alkol ve karı-kız derdi olmayan, muhafazakar ailesi olanların, tam istediği bir profil" o 16 yaşındaki çocuk ders çalışıp etkisini gördüyse, yaşça kendisinden büyük o gençlerle sohbet ortamında güzel bir sinerji yakaladıysa imkanı yok o oluşuma paralel yapı, terör örgütü falan demek aklının ucuna gelmez. zaten kamuoyu gümbür gümbür adamların propagandasını yapıyor, aksi konuşan kimse yok, konuştuğunda ise "bu adamlar karıncayı bile incitmez" deniyor 7/24 büyük adamlar tarafından tüm mecralardan.
  neyse o çocuk üniversite kazanır bir ile gider, bunlarla takılmaya devam eder, öğrencileri olur onun, 4 seneki önceki halinden öğrencileri, onlarla test çözer, namaz kılar, ailelere iftara gidilir, gezilir, tozulur. türkçe olimpiyatına gidilir, sanatçısı, valisi, bld bşk(hangi partiden olursa olsun) bakanı, cb'nı bilumum medya ve ünlü yüzler tam kadro durduğu safta dururlar. neyse acayip özgüven ve gazla mis gibi akıyordu zamanı günaha değmeden. tam da yetiştiği aileye uygun. neyse bizim çocuk mezun olur. bizim çocuk 6-7 yılını buralarda geçirmiş ve gıcıklanacak bir şey görmemişti. o gıcıklanacak şeyler zaten abilerde değil villalarda dönüyordu. neyse o villadan çıkan 3 ayda bir yüzünü gördüğü yetkili birisi gelir o çocuğa derki; kardeşim çok güzel yılların geçti sohbetlerimize, görüşmelerimize devam edelim, atandığın yerde, mutlaka irtibatı koparmayalım. sen, senin gibi kardeşlere gençlere maddi, manevi destek olacaksın, dertlerini paylasacaksın, burs vereceksin vs... tamam dedi bizim çocuk. zaten onca yılın bağı ve vefasıyla tabii ki tabi der. ne kötülük gördü ki bugüne kadar.

  o güne kadar gıcıklanmayan o çocuk, o günden sonra da görüşmeye devam eder. doğru birşey yaptığını düşünür. hem dünyevi olarak garip gurebaya yardım ediyorum hemde ahirette bu yaptıklarım karşıma çıkacak der. ve bugün o saf ve gözü yıllar yılı kapanmış olan çocuk bir khk ile silahlı terör örgütü üyeliğinden atılır. o villalarda ki şerefsizler o çocukların hayatıyla oynar. ülkesinin anasını ağlatır. analarını babalarını perişan eder, yuvaları dağıtır. o villadakilerin şizofrenik hayali başkaymış. o çocuk türk okuluna yardım ediyorum sanıyordu, afrikada su kuyusu açıyorum sanıyordu, güneydoğuda maddi imkansızlıktan okuyamayan gençlere destek olduğunu ve bu hareketin mükemmel bir şey olduğunu düşünürdü. hiç işkillenmezdi, dışarıdan bakan benim köydeki dayım bu hacı, hocalık iş değil bi ibnelik var bu işte der işkillenirdi ama o çocuk, o çekyatlı evin içinde işkillenmedi. devlet bile işkillenmedi. villadakiler, gözlerini devletin başına dikince anca işkillendi. ve ondan sonra acımasız davrandı, o çekyatlı evdekilerle, villadakileri bir tuttu. kıstas 17 aralık dendi ama uygulanmadı. aslında onlarda diyordu ibadet ve hıyanet ayrılacak diye ama ayrılmadı. ayrılmıyor.

  bir yandan devlete hak veriyorum büyük bir ağ, gizli bir örgüt. zor bir işe girdiler, virüs temizlerken temiz hücrelere de sıçradı ama şu ihraç olanların çoğu alt tabaka. suçsuz bunlar suçsuz! çıkar mahkemeye uyar yanlış kişilere insanmışsın bunlar hainmiş de! 35-40 yaşına kadar doktorluk yapmış ve mesleki olarak başarılı adamı niye atıyorsun işinden. birşeyden haberleri yok bunların. saf mülayim alt tabaka bunlar. o anlattığım çocuk bu listenin %80'i. tamamiyle dini ahlaki duygularından girdiler bu işe zamanında. aile yapısı öyle olduğu için girdiler. kimisi doktor oldu, kimisi polis, kimisi memur.

  neyse, bu khk'da ihraç olan; soru verilip giren, kamuda fetönün torpiliyle zıplayan, kul hakkı yiyen, devletini milletinin bilinçli kuyusunu kazıyanlara oh olsun.

  16 yaşındaki çocuk sana yazık oldu. sana çiğ köfteci açmak kabardı. sağlık olsun.

  aslında cem yılmaz'ın iftarlık gazoz'da dediği gibi; "buraları cenab-ı allah yarattı, vatanı atatürk kurtardı, bu kadar. herşeyin aşırısı zarar" en mantıklı hayat felsefesi.
 • an itibariyle 38.114 kullanıcının resmi gazeteyi görüntülemekte olmasına neden olan khk.

  ilginç ülkeyiz vesselam.
 • atama yapabilmek için yaşlıları da mı araya kaynattılar diye düşündürten kararname olabilir. 2 yıl sonra 10000 fetöcü mü ihraç edilir lan?

  10000 uruk hai ile saruman miğfer dibine saldırmıştı. bi de böyle düşün.

  edit: miğfer dibi muharebesi
 • çok can yakacak son khk.
 • en az 10 bin kişinin ihraç edileceği ama milyonların titreyerek beklediği khk.

  (bkz: tutmayın küçük enişteyi)
 • umarım kimse haksızlığa kurban gitmez dediğim kararname
 • (bkz: yeni türkiye)