şükela:  tümü | bugün
  • sevgili sözlük,

bir arkadaşımın dün başına gelen rezilliği sizlerle paylaşmak istiyorum. kendisi sözlükte yazar değil; bu olayı benden sözlüğe taşımamı rica etti.
    kelimesini bile değiştirmeden, kendisinden gelen yazıyı birebir paylaşıyorum:

-----------------------------
    07/07/2018 tarihinde kahvaltı yapmak için kumsalda masalarının olmasına aldanıp gittiğimiz koliva restoran garipçe'de üzerimizde şort olması nedeniyle bizi defalarca hurzursuz ettiler. önce sandalyelerin yönünü kumsala çevirdik diye uyarıldık. aradan zaman geçti, masanın altına uzattık bacaklarımızı, bir yandan kahve içip birşeyler atıştırıp kitap, gazete okurken işletme müdürü hesap istemediğimiz halde hesabı getirdi ve kalkmamızı, bizden şikayet olduğunu belirtti. kim şikayetçi dediğimizde yan masalar dedi. masalara sorduğumuzda ise kimse rahatsızlığını dile getirmedi. bunun üzerine işletme müdürü oranın plaj olmadığını ve kendisinin rahatsız olduğunu söyledi. üzerimizde şort olduğu için bu tepkiyi verdi. kısacası, sapkın zihniyetli işletme müdürü şort giydiğimiz için bizi kovmaya kalktı!
    -----------------------------

bu mekanla ve olayla hiçbir ilgim yok, olayda orada değildim. daha önce gitmişliğim de yok.
    bu yüzden ben de sizin gibi sadece bu okuduğumdan yola çıkarak yorum yapacağım.

şu zihniyettki işletmelere gitmeyin efendim, barındırmayın. ne halleri varsa görsünler. haftasonu kahvaltısı için kumsaldaki masaya herhalde döpiyes elbise ile gitmemizi istiyor bu mekan.
    kaldı ki şort giydi diye kimsenin kimseyi bu şekilde taciz etmeye hakkı yok.
    rezillik puanım 8/10

edit: kadın mıdır kız mıdır bilemedim diyen olmuş. ne farkeder kardeşim? yok erkek...
  • up up up
  • şort giymenin gece vakti dışarı çıkmanın tecavüz sebebi olarak görüldüğü bir ülkede daha garip şeylerle bile karşılacağımızı gösteren olaylardan birine sahne olmuş mekan.
  • şort giydikleri için insanları mekandan çıkartmak isteyen orospu çocuğu bir işletmeci içeren rezalet.

puanım 9/10

edit. olayı yaşayan kişinin zomato'da yaptığı yoruma sanki müşteri gibi cevap vermeleri de cabası. kitap okumak için restorana gidilmezmiş. yemek yemenin de bir süresi varmış istediğin kadar oturamazmışsın. sizin zihniyetinizi...
    link
  • kumsaldaki restoranda şort giyilmesinden rahatsız oluyorsa siktirsin gitsin fatih'te tesettür giyim dükkanı işletsin.

rezalet puanı veremeyeceğim çünkü gerçekçi gelmedi ve sözlüğe taşınacak kadar büyük bir rezalet değil. geçmiş olsun.
  • mekan “alkolsüz”müş. şaşırmadım.
  • şimdi olayın gerçek olup olmadığını bilemiyoruz.böyle bir olay yaşandıysa işletmenin derhal o kişinin iş akdini sonlandırması gerekmektedir.işletme sahibi,böyle bir şeyi yapmasını dikte ettiyse eğer o zaman kesinlikle gidilmemesi gereken bir yerdir.ama olayın gelişimi böyle değilse,yazarın arkadaşının beyanı esastır diye bir kural olmadığına göre yorum yapmak çok yanlış olur bana göre.
  • söyleyin o pezevenge işletme girişine şortlular giremez yazısı assın.
  • öncelikle davranış şekli hatalı olmuş. girerken varsa kuralları belirtmeleri gerekirdi.

restorant özel mülktür. belli kuralları olabilir. para vermeniz her istediğiniz yerde, her istediğiniz şekilde oturabileceğiniz anlamına gelmez. otel restorantlarının havuz kenarında dahi bulunan dış kısımdaki masalarına tişörtünüz olmadan oturamıyorsunuz. bazı işletmeler takım elbise de isteyebilir; şortsuz, bikiniz almıyoruz da diyebilirler. özel mülktür.sizin yapınıza uymuyorsa gidilmemelidir.

edit: entryleri tekrar okuyunca sinirlendim. adamın işletme kültürü bu işte gitmeyin. ne diye zorla adam etmeye çalışıyorsunuz. oturup kitap okuyanı müşteri saymayan yere gideceğim diye ağlamak yerine kitap okuyana çay, kahve ikram eden yerlere gidin.