şükela:  tümü | bugün
  • ön edit2: siyasal laikçi şizofrenlere laf anlatmak imkansız. her seçimde oy çalındı geyiği de yaparlar. alın, sizin ekibiniz seçim raporu yayınlamış, onlara da "eleştiri edin".

(bkz: oy ve ötesi ekibinin yakaladığı müthiş oy hatası)

ön edit: bir insanın siyasî görüşlerini eleştirmek başka ona "ayı, öküz, maymun" diye hakaret etmek başka. karikatürün saçmalığı, seviyesizliği bir yana artık şunu anlayın: sevmediğiniz insanlara hakaret edemezsiniz, onları aşağılayamazsınız! aydın insanların ahlak yasaları, duruma göre değişmez. (haa bu arada, üstad sayın kadir mısıroğlu konuşma yetisini kaybetmemiş, lağım kişiliğinizi göstermek için vefatını bekleyin artık.)

insanlar bize kötülük yaptı diye onların başına gelen zulme, haksızlığa sevinemeyiz; o halde şu entry'deki çağ dışı bakış açısından ne farkımız kalır?(ki ben bu cezanın haklı olduğunu düşünüyorum.)

(bkz: #72093227)

karikatür daha önce beraat etti ama sayın erdoğan o zaman başbakandı yani siyasetçiydi şimdi cumhurbaşkanı; bu yüzden suçun vasfı değişti.

mezuniyet töreninde pankart taşıyan öğrencilerin göz altına alınması.

--- spoiler ---

ankara cumhuriyet başsavcılığı tarafından yapılan açıklama şöyle: "odtü’de yapılan mezuniyet töreni sırasında cumhurbaşkanına hakaret içeren pankartı taşıyan kişiler hakkında ankara cumhuriyet başsavcılığı tarafından cumhurbaşkanına hakaret suçundan soruşturma başlatılmış ve üç kişi gözaltına alınmıştır."
    --- spoiler ---

http://www.cumhuriyet.com.tr/…turma__3_gozalti.html
  • alışsınlar diye aldılar. ileride bol bol yolları düşecek nasıl olsa.
  • (bkz: düşünce özgürlüğü)
    kimseye zararı dokunmayan bir karikatürden bu kadar korkmayın be..
  • ülkede pek değişen bir şey yok.
    hiçte yabancı olmadığımız eylemler bunlar.
    bunca yıldan sonra bu tür eylemlerin sona ermeyeceğini anlamak güç olmasa gerek.
  • adalet varsa bu ülkede kanunlar çok açık. olması gereken olmuştur. zaten amaçları buydu.

herkes kimseye hakaret edemez!
  • pankartlarin ne kadar dogru oldugunu gosteren eziklik. en ufak hakaret olmayan pankartlar yuzunden su anda turkiyenin cok fazla ihtiyac duydugu parlak beyinleri tutuklamak boyle demokratik bir hukumete yakisirdi. baskanligi diktatorluk olarak kullanacaklarini su kucuk ornekle bile gosterdiler. artik yurt disinda “dis mihraklardan” ekonomik kaynak ararken bu ulkede demokrasi olduguna biraz zor ikna ederler.

caylaklardan bir arkadas (bkz: @bippo ) sunu eklememi istedi:
    --- spoiler ---

merhaba hocam, bu yazıyı belki edit olarak gönderiniza eklersiniz ümidiyle yazıyorum. belki bir nebze sağda solda atıp tutan insanlardan bazıları okur ve durumun vehametini daha iyi kavrar. gözaltına alınan insanlar benim alt dönemimden bölümden arkadaşlarım. kendileri gayet başarılı ve iyi insanlardır. böyle bir şeyin onların başına gelmiş olması benim için şok etkisi yarattı. hiç kimse özgür değil, hiç kimsenin ağzını açmaya hakkı yok. bu olay bana bunu tekrar gösterdi. onlar ne bir terörist oluşumun parçası ne de birilerinin maşasıdır. sosyal medyada yapılan algılar, hakaretler ve iftiralar karşısında görüyorum ki insanların hayatlarını harcamak bu ülkede gerçekten çok kolay. onların okurken çektikleri zorlukları, ne kadar çalıştıklarını düşündükçe şu anda midem bulanıyor. odtü'den mezun olmak gerçekten kolay değil. böyle şeylerin normal karşılanması, üstüne yüzsüzce alkış tutulması inanılacak gibi değil. sevgiyle kalın.
    --- spoiler ---
  • yargının 2005'ten bu yana ne kadar yol kat ettiğini gösteren gözaltılardır.

2005'te dergi kapağına verilen ceza

2018'de pankarta verilen ceza --- bu daha başlangıç
  • ulan delirmişsiniz hepiniz. o pankartlarda ülkenin cumhurbaşkanına hayvan diyor hayvan. erdoğan ince gül kılıçtar demirel özal atatürk kim olduğu önemli değil. cumhurbaşkanına hayvan benzetmesi yapılıyor.

eleştiriyi ben de yapıyorum siz de yapıyosunuz herhangi birimiz çıkıp hayvana benzetip hakaret etmiyoruz, bunu hele birde okulun mezuniyet töreninde yapmak en başta kendi okuluna zarar vermektir. hoş bunu anlayacak kapasitede olsa bu pankartı yazanlar zaten böyle hakaret etmezlerdi.

sonuç olarak iyi olmuştur. düşünce özgürlüğü ile hakareti birbirine karıştırmamak lazım.
  • bir devlet üniversitesinde cumhurbaşkanını aşağılayıcı bir pankartla gösteriye katılma eylemi için normal bir sonuçtur.. diğer pankartlar gerçekten insana tebessüm ettiren düşündüren zeka ürünü pankartlarken bu maalesef olmamıştır.. eğlenmek ve aşağılamak farklı eylemlemdir..