şükela:  tümü | bugün soru sor
 • öncelikle kaynağımız star gazetesi ki, milli iradenin aynı zamanda da sesidir.
  baştan belirtelim.
  ******************************
  bilim ve akademide başarı göstermek yerine sürekli imza attığı skandallarla gündeme gelen ortadoğu teknik üniversitesi'nde (odtü) yine bir skandal yaşandı. bugün gerçekleşen mezuniyet töreninde bir grup 'öğrenci' cumhurbaşkanı erdoğan'a karşı hakarette sınırları zorlayan pankartlar taşıdı.
  her fırsatta kısıtlanan özgürlüklerinden, demokrasi ve medeniyetten bahseden, bu sözde "öğrenciler" skandal bir pankart açtılar.
  görüntülerin sosyal medyaya düşmesi üzerine vatandaşlar "bu rezilliğe kim nasıl izin verdi?" ve "bu edepsizliğin hesabı kesinlikle sorulmalı" yorumları yaparak adeta siyasal şova dönüşen bu skandal töreni organize edenleri ve bu rezelete göz yumanları eleştirdi.
  yine aynı törende siyasal şovlarına devam eden bu sözde öğrenci grubu; erdoğan'a hakarette sınırları zorlarken öte yandan da muharrem ince'ye methiyeler düzdü.
  http://www.star.com.tr/…ndal-pankart-haber-1361694/
 • odtü'de pankart taşıyan öğrencilere ankara cumhuriyet başsavcılığı tarafından soruşturma açıldı. soruşturma kapsamında 3 öğrenci gözaltına alındı.

  ankara cumhuriyet başsavcılığı tarafından yapılan açıklama şöyle:

  "odtü’de yapılan mezuniyet töreni sırasında cumhurbaşkanına hakaret içeren pankartı taşıyan kişiler hakkında ankara cumhuriyet başsavcılığı tarafından cumhurbaşkanına hakaret suçundan soruşturma başlatılmış ve üç kişi gözaltına alınmıştır."