şükela:  tümü | bugün
  • üst edit: tarih hatası tam olarak böyle #92190276 oldu. modlar el atıp düzeltirlerse sevinirim, özür ve teşekkürler.

selam ekşi, trendyoldan alışveriş yapmamanızı yapıyorsanız da ufak tefek şeyler almanızı tavsiye ederek, yaşadığımız rezaleti anlatmaya başlıyorum:

trendyol un iade ve aracılık garantisine güvenip 28 nisan tarihinde, 1992 liraya, şu masanın (https://www.trendyol.com/…i-ortega-160x80-p-4440546) siparişini verdik. masa ayaklar ve tabla olarak aras kargo ile 13 mayıs tarihinde tedarikçi “synapse” tarafından “aras” kargoya verildi. 14 mayıs’ta ayaklar sorunsuz elimize ulaştı, o an kargonun iki ayrı parça olduğunu bilmediğimizden panikleyip kargo bilgi fişinden edindiğimiz tedarikçinin numarası ile kendisini (levent bey) aradık, o da sorun olmadığını kargonun iki parça halinde olduğundan ayrı zamanlarda gelebileceğini bize iletti, kontrol ettiğimizde de diğer parçanın eskişehir’e değil konya’ya gittiğini gördük. konya’dan bize varışı da 16 mayıs’ı buldu. konya’ya gittiğini gördüğümüzde endişelenmiştik, endişelerimizde de haklı çıktık, tabla kırık geldi. tutanak tutturup trendyol a durumu bildirip iade talebi oluşturduk. sonrasında tedarikçiyle de bağlantıya geçip durumdan haberdar ettik, kendisi de iade etmek yerine, tablayı değiştirme teklifinde bulundu. masayı beğendiğimiz ve bu masaya göre başka mağazalardan sandalye ve bank satın aldığımız için teklif makul geldi ve trendyolu arayarak işlemi değişim olacak şekilde yenilettirdik.

işler bu noktadan itibaren rezilleşmeye başladı ertesi gün(17 mayıs cuma) aras kargodan telefon aldık, trendyol un iade kargo kodunun çalışmadığını söylediler. trendyol u aradık, sistemde bir hata olduğunu biraz beklememiz gerektiğini söylediler. ertesi gün (cumartesi) aradık sistemin düzeldiğini, koduna çalışması gerektiği söylediler, çalışmadı. tekrar aradık, pazartesi tekrar denememizi istediler, pazartesi denedik çalışmadı! çözüm, üretmediler! sistemde bir hafta sonra iade kodu tekrar yenilenebilir hale geliyormuş onu bekledik. yeni kod alıp 23 mayıs perşembe günü aras kargoya ilettik, kargo yola çıktı. 24 mayıs cuma günü ege dağıtım merkezine gitti 1 haziran’da da bodum halikarnas şubesine ulaştı (oha 1 hafta). neşeyle levent bey’i aradık (tedarikçi synapse), dedi ki biz çanakkale’ye taşındık. e ama dedik. kargoya verilmeden ben bilgileri sistemde güncellemiştim hata bende değil trendyolda, o tabla bana ulaşmadan da ben yenisini yapmam, dedi levent bey. iyi dedik, trendyol’a ulaştık durumdan haberdar ettik, ilgilenip geri dönüş yapacağız dediler, yaptıkları dönüşler ise talebiniz oluşturulmuştur bıdı bıdısından ileri gitmedi. bu süreçte trendyol'u en az 10-15 kere arayıp her defasında konuştuğumuz farklı müşteri temsilcilerine süreci en başından anlatmak zorunda kalarak kargomuzun doğru adrese neden ulaştırılamadığını sorsak da her defasında süreçle ilgili bizdem özür dilenerek, sorunla ilgili kayıt oluşturduklarını, sorunu çözüm merkezine ilettiklerini ve bize "en kısa süre" içinde geri dönüş yapılacağı söylenerek telefonu kapattık ve hiçbir şekilde hiçbir aramamızdan sonra bize herhangi bir geri dönüş yapılmadı. sürekli suretle trendyol tarafından oyalandık. biz bu süreçte artık kargodaki ürünün başına bir şey geldiğini düşünmeye başladık. sonrasında aras kargo halikarnas şubesini aradık. oranın yöneticisiyle konuştuğumuzda, biz irsaliyeyi kestik yeni kod veya ödeme olmadan başka bir adrese yönlendiremeyiz dediler.

trendyol ile kaç kere görüştük sayısını bilmiyorum. kendilerinin bilmesi takip etmesi gereken kargo durumunu onlara biz bildirdik. her açtığımızda bizi yaşama sevinci ve bebek naifliğiyle karşılayan, ama hiç bir yetkisi ve konu hakkında bilgisi olmayan müşteri temsilcilerine durumu tekrar tekrar açıklamaktan sıtkımız sıyrıldı, ve her seferinde en kısa sürede diyip “o” süreyi tanımlamamaları saçımızı başımızı yoldurdu. bir kere amirleri anıl bey’ e ulaştık yine tane tane anlattık, tamam dedi ben kişisel olarak ilgilenicem, “en kısa sürede!” probleminizi çözücez dedi, çözülemedi!. levent bey’i de defalarca aradık o da trendyol’u aradığını ama sorumluluk almadıklarını söyledi.

geldik 21 haziran’a levent bey (synapse) kargoyu kendisinin yönlendirdiğini hasarlı ürün ona ulaşınca da sorunu çözeceğini söyledi. o gün trendyolu tekrar aradığımızda kargonun doğru adrese yönlendirildiğini “en kısa zamanda” masamıza kavuşacağımızı ilettiler. şaşırdık bi, kim yönlendirdi ki, kim çözdü sorunu diye kafamız karıştı, sonra biz de neşelendik amaaan çözülüyor ya nasıl çözülürse çözülsün diye... bokumu çözülür! bundan 4-5 gün sonra trendyol şikayet merkeziden bir abla yine neşe dolu sesiyle bizi arayıp sorunun takipçisiyiz merak etmeyin sorun çözülecek falan diyor. ama sorunun çözüldüğü falan yok, tedarikçiye ulaşan bir kargo falan yok.. eski kargo takip numaramızla bakıyoruz ne yazdığını anlamadığımız bir yazıyla kişi mi kurum mu birine kargonun teslim edildiği yazıyor. aras kargoyu arıyoruz ne oldu kargoya diye geri dönüş yapıcaz diyorlar dönmüyorlar, trendyol u arıyoruz takip numarası nerede kargo nerede diye, yok. geçtiğimiz salı yani 2 temmuz levent bey’i arıyoruz hani yönlendirmiştiniz diye, o da ya ben başka kargoyla karıştırmışım, sizden bana ulaşan bir kargo yok diyip, siz trendyola sorun diyor. trendyolu arıyoruz, adamların hiç bir şeyden haberi yok. ya diyoruz o zaman bizi niye aradınız, kim aradı bizi? yok, ses yok, “en kısa sürede” çözüm üretip bize geri dönüş yapacaklarmış. yapmadılar. bu gün müşteri temsilcilerinin amiri anıl bey’e ulaştık tekrar, kendisine yine herşeyi sıfırdan anlatmamız gerekti (adam olaya hakim ses tonundan ibaret) ve yine “en kısa sürede” geri dönüş yapacaklarının bilgisini aldık. sağolsun varolsunlar.

istediğimiz gibi bir dönüş yapmazlarsa para iademizi isteyeceğiz. bugüne kadar neden istemediniz derseniz, bu iş bir noktada otobüs beklemeye benziyor, bekledikçe “bu kadar bekledik yazık olmasın gelir nasılsa” demek gibi. ayrıca hem masayı beğendik, hem de bu masaya uygun şekilde sandalye ve bank almış olmamız da var (bu noktada acele ettiğimiz için kendimize kızıyoruz, ama hep mi en kötüsünü hesaba katmak gerek ). ayrıca para iadesi için masanın ayaklarını da iade olarak kargoya vermemiz gerekiyor, e bunları ulaştırılabilecekler mi, ürün değişimi yapmayanlar para iadesini yapacak mı? gibi sorularımız var.

belki bu başlığı trendyol, aras kargo ve synapse rezaleti olarak açmalıydım ama gün sonunda biz trendyolun müşterisiyiz ve kendileri yaklaşık 3 aydır hiçbir çözüm üretmemektedir. tek yaptıkları oraya robot gibi oturttukları müşteri temsilcilerine gün boyu insanlara aynı şeyleri tekrarlatıp durmak. bence müşteri temsilcilerine de var olduğunu iddia ettikleri ama bugüne kadar hiçbir şeyi çözebildiklerine şahit olamadığımız çözüm merkezi çalışanlarına da boşuna para veriyorlar.

sonuç olarak masa 3 aydır bize ulaştırılmıyor yakın zamanda da ulaştırılacak gibi durmuyor. yarın kuzenimin düğünü var, evimizde bir sürü yatılı (abartmıyorum 10) insan ağırlayacağız, ve nereye sokacağımızı bilemediğimiz masanın ayakları salonda bize selam edecek. trendyol’a buradan kucak dolusu küfürler.
  • fakat müzeyyen bugün 5 temmuz.
  • bilgisayarı ingiliççe olan 7/5/2019 tarihine aldanıp 7 temmuz yazan yazar rezaleti
  • (bkz: zaman makinesi bulununca ilk yapılacaklar)

okumadim ama adami zaman yolculugunu icat ettirip gelecekten entri girdirecek kadar hirslandirdigina gore rezalet puani en az 7/10 olmali.

az daha geriye gidip 7.20lerden dolar satsaydin keske. buralarda harcaniyorsun panpa.
  • (bkz: omnipotent)
  • 2000 tl'lik masa için 2000 tl'lik daha enerji, zaman ve elektrik harcanarak yazılan şikayet.
  • rezalet puanım 2/10.

o 2 puan da 2 gün sonra başına gelecekleri bu kadar detaylı yazabilen muhteşem bir kurgucu barındırmasından dolayı.
  • en başından değişim değil iade yapılması gereken rezalet. değişim her zaman sıkıntılıdır. tedarikçiye güvenmek extra sıkıntılıdır. iade et. tekrar sipariş et.
    çok fazla alışveriş yaptığım ve şimdiye kadar hiç sıkıntı yaşamadığım trendyol'a da bunu yakıştıramadım. bir an önce çözülmelidir.
  • nasıl bir ülke burası arkadaş ya. hiç kimse basit bir masa için bu kadar sıkıntı yaşamamalı kardeşim. şu koduğumun kargo şirketlerinden ne çekti bu millet ya. bir gün bu amına koyduklarım için bir yaptırım uygulanacak mı? nerede devlet?
  • 2000 tl'lik alışveriş mı yapılır trendyoldan? kaldı ki direkt trendyolu kötülemek yerine suçlu olan kargo firmasına laf söylemeliydi bence... değişik