şükela:  tümü | bugün
 • 8 yaş ve üzeri türbanlı kızlardan daha kötü, 6 yaş ve altı kızlardan daha iyi durumda olan kızlar.

  (bkz: amanın komşular)
 • ilerde kendi isteğiyle kapanacak olan kızdır.
  sonuçta dinine göre yaşıyordur.
  o din konusunu 4 yaşından beri inceliyordur, 5-5,5 yaşında kendine uygun dini bulmuştur.
  kuralları gereği de başka 7 yaşındaki erkek çocuklar ona sarkmasın tahrik olmasın diye mahrem yerlerini örtüyordur, kimse karışmasındır o bunu kendi özgür iradesiyle seçmiştir.
  herkes maymundan evrimleşirken, bunun ebeveynleri hangi güzide canlıdan evrimleşmiştir, buda en büyük merak konusu.

  edit: yazar bu metinde içindeki bastırılmış aşırı şiddet eğilimli duyguları serbest bıraktığı için, metin genelinde aşırı saldırgan bir tutum gözlenebilir.
  entry kötüleyicileri lütfen elini korkak alıştırmasın.

  zihniyetin bi de bu yumurtası var, belki alakalıdır.

  (bkz: turban ustune peruk)
  (bkz: at sikine kelebek konması)
 • geniş sülalelere sahip olan aile bireyleri bilirler. hiç olmasa, ya anne tarafında ya da baba tarafında vardır başörtüsü yahut türban kullananlar. bir elin beş parmağı da bir değildir tabii, siyasi görüş olarak da kardeşler birbirlerinden ayrılabiliyor.

  15 ile 20 sene öncesine gidiyorum da bazen. dayı koyu erbakancıydı o zamanlar. elinden tespihi dilinden inşallahı düşürmezdi. yenge de kapalıydı, hatta babam olduğunda yanımıza çıkmazdı ilk zamanlar...

  dayımın kızları vardı yaklaşık olarak benim yaşlarımda. onların başlarında başörtüsünü ya cenazede görürdük ya da mevlüt filan olduğunda. onlar da 13-14 yaşlarına geldiklerinde kendi istekleriyle başlarını kapattılar. ondan önce kimse onlara başını kapat filan demedi. dayı için bu akıllarının başa geldiğinin göstergesiydi. hiç tasvip etmedim ama o türbanı başlarından çıkarmaları gerektiğini de söylemedim.

  önceleri, türbanı fazlasıyla masum bulan biri olarak üniversite öğrencilerinin derslere türban ile girmesi taraftarıydım. hatta kendi okulumda buna müsaade eden prof.ları takdirle karşılardım. lakin devir değişiyor giderek...

  yedi yaşında olup da başına kendi isteğiyle türban takan bir kız çocuğunu -sizi bilmem ama- ben hayal edemiyorum. eğer böyle bir çocuk varsa da, bu çocuk annesinin karnından çıktığı andan itibaren beyin hücrelerinin ince noktalarına bu fikir işlenmiştir ki bu yaşta kendi iradesiyle -ne iradesi varsa artık- başına türban takabilsin...

  ülkeyi her geçen gün içinden çıkılması çok daha zorlaşan bir kaosa götürüyor bu bez parçası. bu bez parçasını savaş malzemesi yapıp küçük çocukların başına bağlayanlar ile filistin de çocukların beline bomba bağlayıp israil caddelerine salanlar arasında fark göremiyorum neredeyse...
  gördüğüm tek fark;

  - oradaki insanlar toprağın mücadelesini, yaşamın mücadelesini, bağımsızlığın mücadelesini yaparken çocukların alet edilmesi gafletine düşüyorlar.
  - ülkemizde ise, "geleceğimiz" diye sarılabileceğimiz çocuklarımız akılları başlarına ermeden ülkeyi kaosa sürüklemek zorunda bırakılıyorlar.

  hangisi daha kötü, buyrun siz karar verin...
 • sokakları, insanları türban çerçevesinden tanıyacak olan bireydir. kendi fikirlerini geliştiremeden evvel yakalanmış, başkalarının fikirlerinde müebbet yatmaktadır.
 • dinen * caiz ve makbul/e, avrupa topluluğunca tartışmalı bir alan, fikren ise tecavüze uğramış kişiliklerdir. ya da klikler. klik kilik yap, düzelir.
 • elimi korkak alıştırmadan ve hiç üşenmeden yazıyorum:
  "öcüdür öcü,
  öcüyüm öcüsün öcü."
 • iki yas daha buyuyunce gerdege bile girilebilecek kivama gelen kizlardir.

  (bkz: kadin dokuz yasinda evlenebilir)