şükela:  tümü | bugün
  • edit 3: güzel haberler! cebrail can kalaycı malatya'da yakalanıp adana'ya psikiyatrik değerlendirme için sevk edildi.

edit 2: sosyal medya üzerinden yaptığımız çağrı yavaş yavaş ses buluyor, hacer anadolu haber ajansı ile görüştü bu akşam atv haber'de olacak.

edit1: bu akşam saat 9'da twitter'da #cebrailcankalaycıtutuklansın ve #doktorhaceresesol hash tag'leri üzerinden gündem oluşturmaya çalışacağız, lütfen twitter kullanıyorsanız destek olun.

bu entry'yi yazmam için bana ulaşan hacer'in kendi ağzından 7 yıldır yaşadığı korkunç şiddet ve istismar sürecini herkes okusun ve hacer'e ses olsun.

ön bilgi için flood

(bkz: cebrail can kalaycı)

#cebrailcankalaycıtutuklansın

'ben hacer,

size, bana 7 yıldır yapılan psikolojik taciz ve istismarın hayatımın nasıl kararttığını çok kısa da olsa anlatmak istiyorum. 2013 yılında dersanede aynı sınıfta olduğum kişi tarafından, bugüne kadar sürüp hala devam etmekte olan amansız bir tacize maruz kalıyorum. 7 yıldır çare arıyorum, yapmadığım şey denemediğim yol kalmadı, defalarca koruma kararı aldırdım, defalarca suç duyurusunda bulundum, hukuki yollar bir sonuç vermedi. defalarca hat değiştirdim, her gün hastaneden eve farklı yollardan gitmeye çalıştım, akşamları dışarı çıkmaya korkar oldum, karşı cinsten normal bir arkadaşım olmasından korkar oldum. bir hayatım yok, ev değiştirdim, defalarca şehir değiştirdim, tıp fakültesinden mezun olup atandım, pandemi sürecinde hekimlik yapmaya çalıştım, ama nöbetlerimde bile bu kişiyle uğraştım.

son 1 yıldır maruz kaldığım taciz boyutunu o kadar arttırdı ki dışarı çıkmaya korkuyorum, telefonu her elime aldığımda ondan ya arama ya mesaj geliyor, her adımımı takip ediyor. çalıştığım hastanedeki personel ve hastane çevresindeki esnafa para vererek hakkımda devamlı bilgi alıyor, sürekli izleniyorum. 7 yıldır sadece kastetmediği canım kaldı onu da alacak biliyorum, sesimi duyurmak istiyorum çünkü benim 7 yıldır yaşadıklarıma kimse çare olmadı. polise gittim, hakim karşısına çıktım bana 'seni bu kadar seven biri var başka ne istiyosun?' dediler. ben sevmedim, ben istemedim, ben o kişiyle zorla birlikte olmak istemiyorum. bana yardım edin, benim sonum katledilen diğer kadınlar gibi olmasın, bu kadar uğraşıp didindiğim mesleğimi yapmak istiyorum, sadece huzurlu bir hayat istiyorum artık!'

edit : görseller
    görsel 2

bugüne kadar 1637 farklı numaradan aranmam ve şu an bu entry'yi yazarken hâlâ aranıyor olmam karşımdaki kişinin yaptıklarına, yapabileceklerine dair bir fikir verir belki.
  • 7 yıl sürmesi, 1600 numara filan. psikiyatri. aynı zamanda "seni bu kadar çok seven biri var" diyen yetkiliye de tez zamanda kendisini bu kadar seven birinin denk gelmesini diliyorum :)
  • "hukuki yollar sonuç vermedi" ne kadar acı bir cümle.
  • bu adamın işinin ehli kişilerce tedavi edilmesi lazım ve başarılı olunmazsa kapatılması lazım.
  • bu durumlarda herkes ay savcıya git polise git numara değiştir diye akıl verir. bende de iki tane var. biri 7 yıldır diğeri 5 yıldır süren psikolojik taciz. siz 4500 tane whatsapp numarası engellediniz mi hiç? ben engelledim. gece uyuyup sabah uyanıp 150 tane arama gördünüz mü hiç? tüm numaralarini engelledikten sonra şehirdeki tüm ankesörlü telefonları da engellemiş olabilirim. ailenize, arkadaşlarınıza hatta bir sonraki sevgilinize özel hayatınız döküldü mu? hem de abartılı bir şekilde. işyerleriniz arandı mi? evinizin camları indirildi mi? anca ay canım polise git numaralarını değiştir derler o aptal iyi gün dostları.

arkadaşın anlattığı süreçlerin tamamını ben de yaşadım. eksiği yok fazlası var. ama ülkede yaptırım yok. anca ölünce. iyi gün dostları var bir de. anca saçmasapan akıllar veren. zor zamaninda aman başıma bişi gelmesin diye kaçan. neyse. arkadaşı bulucam.. bakalım bundan sonra başka ne yapabiliriz? düşünelim.

edit. benim de mahkemem oldu. eleman adresimi bilmiyordu. mahkeme napti biliyo musunuz? 5 yıl denetimli serbestlik, 1500 tl para cezası. bir de açık adresimin olduğu tebligatı elemanın eline tutusturuverdi. çok iyi değil mi? bu ülke böyle bir ülke. kaçıp kurtulmaya bakıyorum.
  • mesajları okudum ve neye uğradığımı şaşırdım.
    benzerini bundan 15 sene önce yaşamıştım.
    sitemizde yan komşunun yeğenini hayranlıkla beğenmiştim ve bir kaç kez mailleşmiştik.
    o zamanlar internet kafeler var tabi, cep telefonum bile yok.
    ardından yaşımın verdiği toylukla, bana ilgisi hoşuma gitmiş ve bir kere ailemden gizli birlikte çay içmiştik okuldan dönerken.
    ben 13 o 19 yaşındaydı. sonra bana seni seviyorum dediği için çok utanmış ve bir daha görüşmek istememiştim.
    tam 5 sene sürdü. 5 sene boyunca peşimi bırakmadı. herkese sevgili olduğumuzu, hatta sonrasında nişanlı olduğumuzu ve bir kaç aya evleneceğimizi anlattı.
    ortaokul döneminde karşı cinsten hiç bir arkadaşım olmadı. yaşı büyük diye, okuldaki çocuklar abi gibi görmeye ve her dediğini yapmaya başlamışlardı.
    bilirsiniz, ortaokul çocukları liseli abileri severler.
    her okula gidişim ve çıkışımda beni izliyordu ancak yanıma gelemiyordu.
    ben de anneme babama onunla bir kere çay içtim diye korktuğum için bu yaptıklarını anlatamıyordum.
    amcası ile aynı sitede oturduğumuz için sürekli onlarda kalıyor, site bahçesine indiğimde bir erkekle konuşuyorsan babana buluştuğumuzu söylerim diye tehtit ediyordu.
    bir gün beni zorla bina içinde sıkıştırdı ve sarılmak istedi. o gün komşularımızdan birisi gördü ve olay babama aktarıldı.
    kaçıp izmit’e gitmişti.
    babam da hemen taşınma kararı aldı ve taşındık.
    bir iki ay sonra taşındığımız evi ve yeni okulumu da buldu, bu sefer okuldaki arkadaşlarımın hepsine onunla uygunsuz şeyler yaşadığımı, benim namusumun ona ait olduğunu anlatıyordu.
    okulda kimsenin yüzüne bakamıyordum ve daha 15 yaşındaydım.
    bir kere intihar girişiminde bulundum ve midem yıkandı.
    ailem neyin var? dediğinde babamın başına kötü şeyler gelir diye susuyordum.
    okuldaki tüm arkadaşlarıma, ben de videoları var, size gösterebilirim gibi mesajlar atıyordu. o yaşın verdiği inançla tüm okul benim hakkımda konuşuyordu.
    ardından uzaktan izlemeleri bitti ve artık beni sıkıştırmaya başladı.
    kaç kere zorla öpmeye çalıştığını size anlatamam.
    sen istesen de istemesen de benim karım olacaksın diye mesajlar.
    bir gün izmitten arkadaşları bana mesaj attılar ve c... arabayla geliyor, dikkatli ol seni kaçırabilir diye. o gün anneme her şeyi anlattım ve polise gittik.
    maalesef bir şey yapılamadı ve biz gene taşınma kararı aldık.
    o sırada askerliği geldiği ve ailesinin hemen gönderdiği haberi gelince nefes alabildim.
    yaklaşık bir sene ortalarda yoktu.
    artık rahatsız etmiyor ama evlendiğim gün, boşandığım gün bile ondan mesaj aldım.
    ve her seferinde hala mı? diye içimde bir korku var.
    ortaokul zamanlarımı zehir etti. elini bile tutmadığım halde çeşitli yalanlar hikayeler uydurarak onurumu hiçe saydı.
    hala ahımdır, bana yaşattığı korkulari yaşamadan ölmesin.

bu entry okuyacak genç kızlara öğüdümdür, her ne durum olursa olsun, ailenizden korkmayın ve saklamayın. hiç kimse aileniz kadar yanınızda olup, kollayamaz sizi.
  • abi biz de sevdik biz de aşık olduk da bu nasıl bir manyaklıktır lan. bir insanı bu denli rahatsız etmek için nasıl bir psikolojik sınavdan geçer bir insan.

bir insanı 1637 farklı numaradan aramak nasıl bir imkan, nasıl bir ruh hastalığı. ve bu muhteşem devletimiz bu insanları nasıl koruyamıyor. tık abi içeri, siyasi suçluları nasıl ertesi gün içeri aldırıyorsan bu sapkın ruhlu adamları da koy kodese.

7 yıl diyor lan, 7 yıldır bu kadına bir gün yüzü göstermemiş orospu evladı. insan hayatı bu kadar değersiz mi ya! kadın en güzel yıllarını bir orospu çocuğunun elinde heba ediyor. allah belasını versin böyle düzenin.
  • umarım kısa sürede bir kamuoyu oluşur.
  • umarım yetkililer uzun süre önce yapmaları gerekeni daha fazla beklemeden yaparlar. kendine dikkat et hacer, sevdiklerinden, dostlarından bu ruh hastası kapatılana kadar uzaklaşma.
  • böyle manyakları napmak lazım hiç bilmiyorum.. "seni bu kadar çok seven biri var daha ne istiyorsun." ne demek ulan ne demek. sen nasıl hakimsin.