• edit 3: güzel haberler! cebrail can kalaycı malatya'da yakalanıp adana'ya psikiyatrik değerlendirme için sevk edildi.

edit 2: sosyal medya üzerinden yaptığımız çağrı yavaş yavaş ses buluyor, hacer anadolu haber ajansı ile görüştü bu akşam atv haber'de olacak.

edit1: bu akşam saat 9'da twitter'da #cebrailcankalaycıtutuklansın ve #doktorhaceresesol hash tag'leri üzerinden gündem oluşturmaya çalışacağız, lütfen twitter kullanıyorsanız destek olun.

bu entry'yi yazmam için bana ulaşan hacer'in kendi ağzından 7 yıldır yaşadığı korkunç şiddet ve istismar sürecini herkes okusun ve hacer'e ses olsun.

ön bilgi için flood

(bkz: cebrail can kalaycı)

#cebrailcankalaycıtutuklansın

'ben hacer,

size, bana 7 yıldır yapılan psikolojik taciz ve istismarın hayatımın nasıl kararttığını çok kısa da olsa anlatmak istiyorum. 2013 yılında dersanede aynı sınıfta olduğum kişi tarafından, bugüne kadar sürüp hala devam etmekte olan amansız bir tacize maruz kalıyorum. 7 yıldır çare arıyorum, yapmadığım şey denemediğim yol kalmadı, defalarca koruma kararı aldırdım, defalarca suç duyurusunda bulundum, hukuki yollar bir sonuç vermedi. defalarca hat değiştirdim, her gün hastaneden eve farklı yollardan gitmeye çalıştım, akşamları dışarı çıkmaya korkar oldum, karşı cinsten normal bir arkadaşım olmasından korkar oldum. bir hayatım yok, ev değiştirdim, defalarca şehir değiştirdim, tıp fakültesinden mezun olup atandım, pandemi sürecinde hekimlik yapmaya çalıştım, ama nöbetlerimde bile bu kişiyle uğraştım.

son 1 yıldır maruz kaldığım taciz boyutunu o kadar arttırdı ki dışarı çıkmaya korkuyorum, telefonu her elime aldığımda ondan ya arama ya mesaj geliyor, her adımımı takip ediyor. çalıştığım hastanedeki personel ve hastane çevresindeki esnafa para vererek hakkımda devamlı bilgi alıyor, sürekli izleniyorum. 7 yıldır sadece kastetmediği canım kaldı onu da alacak biliyorum, sesimi duyurmak istiyorum çünkü benim 7 yıldır yaşadıklarıma kimse çare olmadı. polise gittim, hakim karşısına çıktım bana 'seni bu kadar seven biri var başka ne istiyosun?' dediler. ben sevmedim, ben istemedim, ben o kişiyle zorla birlikte olmak istemiyorum. bana yardım edin, benim sonum katledilen diğer kadınlar gibi olmasın, bu kadar uğraşıp didindiğim mesleğimi yapmak istiyorum, sadece huzurlu bir hayat istiyorum artık!'

edit : görseller
    görsel 2

bugüne kadar 1637 farklı numaradan aranmam ve şu an bu entry'yi yazarken hâlâ aranıyor olmam karşımdaki kişinin yaptıklarına, yapabileceklerine dair bir fikir verir belki.
  • umarım kısa sürede bir kamuoyu oluşur.
  • umarım yetkililer uzun süre önce yapmaları gerekeni daha fazla beklemeden yaparlar. kendine dikkat et hacer, sevdiklerinden, dostlarından bu ruh hastası kapatılana kadar uzaklaşma.
  • 7 yıl sürmesi, 1600 numara filan. psikiyatri. aynı zamanda "seni bu kadar çok seven biri var" diyen yetkiliye de tez zamanda kendisini bu kadar seven birinin denk gelmesini diliyorum :)
  • bu adamın işinin ehli kişilerce tedavi edilmesi lazım ve başarılı olunmazsa kapatılması lazım.
  • biraz önce twitter'da denk geldim ve bu kız çığlık atiyor yine duyan yok.

hadi cocuklar up lütfen.

gündemde tutun lütfen.

olayların örgüsünü bu hale getiren kişi olarak cebrail can kalayci girişini de buraya bıraktım.
  • 1600 numaradan 7 yıl boyunca taciz etmenin mantıklı bir açıklaması olamaz. toplum içine çıkmaması gereken tiplerin aramızda rahatça dolaşması epey korkutucu.
  • çaylak halimle 'up' yapmam bi işe yarar mı ama 'up' diyorum.
  • abi biz de sevdik biz de aşık olduk da bu nasıl bir manyaklıktır lan. bir insanı bu denli rahatsız etmek için nasıl bir psikolojik sınavdan geçer bir insan.

bir insanı 1637 farklı numaradan aramak nasıl bir imkan, nasıl bir ruh hastalığı. ve bu muhteşem devletimiz bu insanları nasıl koruyamıyor. tık abi içeri, siyasi suçluları nasıl ertesi gün içeri aldırıyorsan bu sapkın ruhlu adamları da koy kodese.

7 yıl diyor lan, 7 yıldır bu kadına bir gün yüzü göstermemiş orospu evladı. insan hayatı bu kadar değersiz mi ya! kadın en güzel yıllarını bir orospu çocuğunun elinde heba ediyor. allah belasını versin böyle düzenin.
  • konuyu daha malumatlı şekilde anlatan twitter floodunda mağdurun telefonunu defalarca değiştirdiği yazıyor. iyi de her yeni numarayı nasıl buluyor bu sayko? demek ki yakınlarında bir başka düşmanı daha var mağdurun. onu geçtim 1.600 numaradan aramak da ne demek? ankesörlü telefon mu kullanıyor? kafamda deli sorular.
hesabın var mı? giriş yap