• okurken ben sinir oldum daha ne kadar iğrenç olabilir dedim. kadın defalarca mahkemeye başvurmuş hepsinde de bu kanıtlardan fazlasıyla gitmiştir.
    halı sahada rahatsız oldukları için öğretmenleri nezarete attıranlar böyle tacizlere, ölüm tehditlerine aman bir şey olmaz diye işlem uygulamıyor.
    şaka gibi bir hukuk sistemi.
  • sevgili hacer. sana tavsiye vermeyeceğim. sen tavsiye aramıyorsun sen kendini güvende hissetmek istiyorsun. bu arada bizim aklımıza gelebilecek her yasal çözümü denediğin zaten hikayeni okuyan insanlar tarafından açıkça görülüyor.

bu olay beni sadece hacer için değil, kendim için, arkadaşlarım ve kızkardeşlerim için kaygılandırıyor. tacizcinin kendisi olduğunu iddia eden biri ekşi sözlük yazarı çıktı. biz burada paranoyak muamelesi görüyor, abartıyor oluyoruz sözlük içindeki kadın düşmanlığına tepki verince.

peki bu yazar ya da bu insana hak verip o olduğunu iddia eden yazar, sizce neye dayanarak yaptıklarının kendisine hak olduğuna inanmaya başladı?

burada hep lafı geçen, kadınların partner seçiminde yaptıkları hataların öldürülmelerine sebep olduğu ve suçun onlarda olduğu imaları?
    kadınların zaten zengin koca peşinde olduğu ve sırf ego tatmini için sizi reddettikleri?
    kadınlarla erkeklerin arkadaş olamayacağı, eğer size arkadaş gibi davranıyorsa yedekte beklettiği(tam olarak tacizcinin kullandığı ifade)?
    kadınların tacizden korkmadıkları aksine taciz edilmeyi iltifat olarak gördükleri?
    tacize uğradığı anlatan kadınların "güzel olduğunu ima etmeye çalışıyor" olması?
    sizinle yemek yiyen, kahve içen, arkadaşlık yapan kadınlar sizle sevişmeyince sizi kullanmış olmaları?
    kadınların katilleri gözlerinden tanıması gerektiği, bu tanıma uymayan insanların hep çok iyi niyetli olması?
    efendi erkeklerin önünde sonunda istediklerini alacak olması?

gidin bakın bakalım bu konularda bu sözlükte nasıl şeyler yazılmış, tacizcilere nasıl güzel arka çıkılmış. taciz, takıntı, ısrar nasıl romantikleştirilmiş? mesajla taciz edildiğini söyleyen kadınlara nasıl hadler bildirilmiş.

kendinize dürüst olun. yoksa böyle tacizciyi asalım keselim, dövelim demekle olmuyor. siz kendi davranışlarınızı nasıl kendinize hak görüyor bunu buradan bu insanlara yayıyorsanız onlar da hak görecek ve içlerinden bazıları işte bu tacizci gibi "çok aşırıya kaçacak"
  • okurken karnıma ağrılar girdi. çaresizlik çok zor.
hesabın var mı? giriş yap