şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: tevhid)
    evet arkadaşlar ülkede büyük bir kısım buna inanıyor ve kabul ediyor ancak kimse de ulan ben ne yapıyorum? demiyor.70 bin kere la ilahe illallah deyince ve imama kişinin ismini verdiğinde o kişi adına tevhid okunmuş olur ve o kişi bir takım sevaplarla çevrelenir,bazı kesimlerce cehennemden azad edildiği bile söylenir.
    bu akıl alır bir şey değil,70 bin kere allah ilahtır demek ne işe yarar amk,benim gün görmüş,okumuş akrabalarım bile bunu yapıyor ve canı gönülden buna inanıyor ve ben bu insanlara ne söyleyeceğimi bilemiyorum.
    psikologları göreve çağırıyorum.
  • çok mantıklı. bunu yapana kadar günah işlemeye zamanı ve zihinsel boşluğu olmayacağı için otomatikman tabula rasa gibi gider.

edit: psikologlar göreveyse geldim. bence yapın kaymak gibi olur kafanız.
  • tanım: seküler mantık ile dini bir meseleyi anlamaya çalışan yarım akıllının düştüğü komik durumdur.
  • 69999’da kalıp, sıçmak: ne kadar acı olur dedirten “inanış.”

bak yazarken bile 6 tane kaçırdım.
  • seküler mantıkla dini anlayamayız,laik mantıkla anlayamayız,atatürkçü mantıkla sıçarız,hristiyanlar oç,budistler piç falan yahu bu din nasıl anlaşılır bana anlat dostum nasıl?
  • duanın dili, yeri, zamanı ve niceliği yoktur. bir kişi 777 katrilyon kez bunu der giremez. bir kişi bir kere söyler girer. tanrı yaptığınız eylemde sizin niteliğinize bakar niceliğinize değil.
  • denemeden konuşmayin la,bir dene bak.hatta (bkz: do or do not. there is no try)
  • benden duymadin ama geleceğin gözünün önünde bil.
  • o zaman farz diye dayatılanlar niye var? oyun hilesi mi bu? gizli kodu girersen seviye açılır filan mı? saçmalık.