şükela:  tümü | bugün
  • 15 mayıs 2019 şule çet cinayeti için görülen davada sanık çağatay aksu' nun ağzından çıkan cümle(itiraf).

şule’nin avukatı: şule’nin olay sonrası çekilen fotoğrafında ayakkabısı ayağından çıkmıştı bu nasıl olabilir?

çağatay: şule 70 metreden atıldı ayakkabısının o esnada çıkmış olması normal

avukat: “atıldı” dedi kayda geçsin.

itiraf niteliği taşıyan bu cümleyle birlikte dava yine sonuçlandırılamamış ve 10 temmuza ertelenmiştir.
  • canimizi emanet ettigimiz adalet sisteminin bu sekilde olmasi da maalesef cografya gibi iste, kader sanirim.

ama ben kaderimi degistirmeye kararliyim.
  • senin gibi adaletin de adalet sisteminin de taaa götünü sikeyim.

başka birşey demeye kelimelerin anlamı yetersiz kalıyor. daha napsın amk ağzıyla da itiraf etmiş yani daha ne yapması gerekiyor gereken cezayı alabilmesi için.
  • itirafın daniskası.
    hala nasıl sonuçlanmıyor şu dava, gerçekten hayretle takip ediyorum.

bir ülkenin her şeyi mi bozuk olur.? evet olur.

adalet sistemi, at çöpe
    eğitim sistemi, at çöpe
    sosyal devlet işleyişi, at çöpe
    üretim, at çöpe
    uluslararası ilişkiler, at çöpe
    toplum bilinci, at çöpe
    ahlak, at çöpe
    insan eşitliği, at çöpe

bu kadar şeyi çöp kabul etmez be çöp.
    allah belanızı versin.
  • 'atıldı' diye kayıtlara geçsin mi?
    vay ben nerelere gidem. kendi çocukları olsa duvarları deler deler geçerler. çocuk başkasının ya.
  • ayakkabısının çıkması normal de, senin 700 yıl ceza almaman anormal denmesi gereken itiraf.
  • gerçi bizde hukuk garibana işler ama “70 metreden ‘atıldı’, ayakkabısının çıkması normal” demesi itiraftır.
    kızın ailesine de "kızınıza sahip çıksaydınız" demiştir.
    sahip çıkın yoksa gene elime geçeni 70 metreden atarım diyor adam.
  • keşke birileri de seni 70 metreden atsa da ayakkabın çıkıyor mu çıkmıyor mu görsek.

tanım:insanın kanını donduran ancak adaletin tecelli etmesi hususunda hiçbir işe yaramayan itiraftır. işe yaramamasının nedeni hakimlerin dikkate almamasıdır. suçluyu aklamak için zaman aşımına uğratmak istemektedirler sanırım böyle sürekli erteleyerek.
    adam kendi ağzıyla itiraf etmiş, daha neyi bekliyorsunuz.
  • dava yine ertelenmis. adamlar muebbet yemek icin daha ne yapsinlar! "biz attik" deseler dahi dava ertelenecek. adalet mi? nerede?
  • atıldı demedim öne atıldı tutamadım dedim diye devam etmiştir muhtemelen.