• peki ibikli ördekler? onlar da öldü mü? :(

http://i.imgur.com/3oado8l.jpg
  • (bkz: sonuç yanlış ama gidiş yolundan 70 verdim)

şu da dursun burada. okursunuz belki: #47846895
  • yine yeni yeniden aslinda cok ilginc bir konudan bahsedilen basligin sozluk ergenlerince pic edilmesi durumuyla karsi karsiyayiz.

saat denilen alet nasil zamani farkli hisseden insanlarin bir toplumda yasamasi icin zorunluysa, zaman denilen kavram da her canli icin ayni uzunlukta olamaz.

(bkz: #21694937)
  • sözlük ergenlerince lince uğramış, taşak oğlanı edilmiş ama güzel bir konu. geniş bir açıdan baktığımızda doğru bir nokta evrenin yaşı 15 milyar yıl olduğu tahmin ediliyor. 15 milyara kadar say desek kimse oturup sayamaz ama evren tüm anları yaşamış ve şu an burdayız bu anda ,100 yıl sonra hiç birimiz yokuz. belki sadece fosil olarak toprağa karışacağız. yani aslında evren için hiç kimseyiz, hepimiz birer mr.nobody'iz.

(bkz: mr.nobody) bu film izlenirse bu genç adamın demek istendiği daha iyi anlaşılacaktır, tabi film de anlaşılabilirse.

şimdi diyeceksiniz ki bu orospu çocuğu bu uzun yazıyı niye yazmış veya niye bunun filmini çekmiş millet ? bunun günlük hayatta bana faydası ne olacak ?

oğlum hiç kimseyiz lan hiç kimse, biz aslında yokuz. düşün ilkokul arkadaşlarını, lise arkadaşlarını yıllardır görüşmüyorsun yani onlar öldü bu dünyaya ait değiller. düşün açılamadığın, aşık olduğun, hatta aşk acısı çektiğin insanları düşün hepsi geçti yani onlar da öldü, onlar da hiç kimse. ve sen egolarından sıyrılamadığın sen hiç bir önemin yok tıpkı diğerleri gibi. muhammet,isa,musa gibi einstein,newton, edison gibi hepimiz birer hiç kimseyiz.

düşünsenize bunun verdiği özgürlüğü. aslında yarattığın değerlerin hiç bir önemi olmadığını. git bugün birilerine rezil ol ne çıkar. git işinden istifa et, polis memurunu tokatla. hepsinin sadece üç kuruşluk sonuçları olacaktır. sen hayatta kalmak için, ömrünü tamamlaman için yeni şeyler bulacaksın.
    hadi şimdi git düşün kafandaki küçük günlük sorunların aslında bi bok olmadığını sadece yaşa.

edit: bu da sonradan aklıma geldi eklemeden gitmeyeyim dedim ; "nasıl oluyor vakit bir türlü geçmezken yıllar hayatlar geçiyor"
  • evrenin kozmik saatine bakıldığında insanlığın oluşması(10 sn değil) ve şu an an yaşadığımız anı ve yaşıyacak anlarımızı baz alırsak bir boka yaramıycak felsefe.ayrıca bir yanlışıda mevcuttur.ilerde açıklıycam.

ama bütün bu uçsuz bucaksız fikirlerin teorilerin efendime söyleyim akımların ne ise işte temel noktası ( fakirlik ve işssizliği geçtim) ''insanın inatla kendini bir bok sanması'' ndan başka nedirki?

teoride doğrusun; şu an hepimiz ölüyüz aynı zamanda.ama evren için zaman algısını düşündüğünde senin ölü olman yada yaşamış olman evrenin sikinde değil dayko.

einstein'ın genel görelilik kuramı da bunu der zaten.görelilik bunu gerektirir.zaman da çözülmemiş en büyük göreli kavram olduğundan mütevellid ( müte.. ne dedim ben neyse işte ilk defa kullanıyom zaten )

kendi mikro anlayışımıza göre makro evreni anlıyamayız gibi bi sonuç ortaya çıkar ki bu doğrudur.yanlış olan şudur; şu an zaman yada süreç dediğimiz evrenin zamanının salisede biri bile değildir. ve önemsenmeyebilir.yani zaman giderken sonsuza limit aldığımız da kozmik çerçeveden bakarsak bir değer ortaya çıkar iken şu an bizim algımızla bakarsak sıfır çıkar.evet sıfır. yani şu an an yaşamıyoruz değiil youz amınakoyum kozmozda.yani aslında 70 yılda yok 1 sn de yok.azımsanmıyacak kadar küçük.

teşekkür ederim.şimdi bi sigara içebilrim.ben gittim geldim.

özet: eğer gerçekten 4 boyutu uzay mevcut ( x y z t) ve bir şekilde bu ortama adapte olmayı başarmış bir canlı organizma var ise onlar için zaman kavramından bahsedilebilir.

kişisel görüşüm böyle bir varlık yok.ve insan inatla bu mükemmel düzende kendini bir bok zannetmeye devam etmekte.
  • lag ve spectator örneğini kafada canlandırırken aklına direkt militia benzeri bir görüntü gelen elime mum diksin mk..

http://img2.wikia.nocookie.net/…0000_front_yard.png
hesabın var mı? giriş yap