şükela:  tümü | bugün
 • adam bi 70cl tek başıma bitirdim diyo hor görmeyin.

  (bkz: ağzına kürekle vurulası insanlar)
 • (bkz: tool) (bkz: parabola)

  --- spoiler ---

  bu beni tutan beden bana kendi ölümsüzlüğümü hatırlatıyor
  bu anı kucakla. hatırla. hepimiz ölümsüzüz
  bütün bu acılar yanılsama
  --- spoiler ---
 • sözlük ergenlerince lince uğramış, taşak oğlanı edilmiş ama güzel bir konu. geniş bir açıdan baktığımızda doğru bir nokta evrenin yaşı 15 milyar yıl olduğu tahmin ediliyor. 15 milyara kadar say desek kimse oturup sayamaz ama evren tüm anları yaşamış ve şu an burdayız bu anda ,100 yıl sonra hiç birimiz yokuz. belki sadece fosil olarak toprağa karışacağız. yani aslında evren için hiç kimseyiz, hepimiz birer mr.nobody'iz.

  (bkz: mr.nobody) bu film izlenirse bu genç adamın demek istendiği daha iyi anlaşılacaktır, tabi film de anlaşılabilirse.

  şimdi diyeceksiniz ki bu orospu çocuğu bu uzun yazıyı niye yazmış veya niye bunun filmini çekmiş millet ? bunun günlük hayatta bana faydası ne olacak ?

  oğlum hiç kimseyiz lan hiç kimse, biz aslında yokuz. düşün ilkokul arkadaşlarını, lise arkadaşlarını yıllardır görüşmüyorsun yani onlar öldü bu dünyaya ait değiller. düşün açılamadığın, aşık olduğun, hatta aşk acısı çektiğin insanları düşün hepsi geçti yani onlar da öldü, onlar da hiç kimse. ve sen egolarından sıyrılamadığın sen hiç bir önemin yok tıpkı diğerleri gibi. muhammet,isa,musa gibi einstein,newton, edison gibi hepimiz birer hiç kimseyiz.

  düşünsenize bunun verdiği özgürlüğü. aslında yarattığın değerlerin hiç bir önemi olmadığını. git bugün birilerine rezil ol ne çıkar. git işinden istifa et, polis memurunu tokatla. hepsinin sadece üç kuruşluk sonuçları olacaktır. sen hayatta kalmak için, ömrünü tamamlaman için yeni şeyler bulacaksın.
  hadi şimdi git düşün kafandaki küçük günlük sorunların aslında bi bok olmadığını sadece yaşa.

  edit: bu da sonradan aklıma geldi eklemeden gitmeyeyim dedim ; "nasıl oluyor vakit bir türlü geçmezken yıllar hayatlar geçiyor"
 • (bkz: anlamadığı entry'i sonra tekrar okumak için favlamak)
 • so what dedirten önerme.

  bizim gerçekliğimiz bu yaşadığımız hayat kardeşim , ister bir saniye ister yetmiş sene farketmez.

  dünyada yaptıklarımız önemli şeyler değil hepimiz farkındayız da bunu bilmek insanı özgür kılmaz.

  kurulu düzen var , sistemin dışına çıkamadıktan sonra , sisteme öyle yada böyle uyum sağlamak zorundasın.

  ha sistemin dışına çıksak orada istediğimiz ortamı bulabileceğimiz meçhul.

  tanrı bile olsan kıçı kırık insanları yaratıp onlarla uğraşıyorsun , kuş uçmaz kervan geçmez çölde yarattığın ebu leheble uğraşıyorsun mesela daha ilerisi var mı.

  galiba en iyisi yokluk , yoklukta sülalen raad arkadaş , sıkıntı yok dert yok.
 • yazıdan tek anladığım online oyunlarda lag olduğu ve bizim aslında ölü olduğumuz. anlayamadığım halde yapısal olarak parçalanmam ise işin bir başka boyutu.
 • çocuklukta dünya ve ahiret arsındaki zaman hakkında konuşurken buranın 80 yılı oranın 1 günü şeklinde ifade edilen söylemin başka bir versiyonu.
  lamn demek ki o zaman da bu bilgileri okuyormuşuz...