şükela:  tümü | bugün
  • bu işin bir cilvesidir.

bankada 200 milyon doların var,
    ve bankamatik şifreni unutuyorsun. banka da şifre yoksa para yok diyor. nasıl senaryo?
  • ironkey cihazlarının bu işi çözebilecek bir güvenlik açığı var. muhtemelen arkadaşlar ihaleyi kabul etmiyor. %10'u az bulmuşlardır.

edit: soran olmuş nasıl diye, şöyle bir ipucu vereyim; güvenlik açığı her ne kadar şifreyi çözmese de sonsuz tekrar sayısını mümkün kılıyor. ve tabi insan-tarafından-hatırlanabilir bir şifre kümesi de olduğu için bruteforce ile çok rahat bu şifre bulunur.
  • nöronlarını dövmesi gereken adamdır
    görsel
  • bitcoin'in viral reklamında oynamaktadır.
  • şifresini doğum tarihi yapmamanın cezasını çeken adamdır. beter olsun emi.
  • ben de yazayım 9000 tane bitcoin almıştım zamanında 10 dolarken. herneyse, şifreyi de kedimin tasmasının içine koymuştum muska gibi. kedi kaçtı mart ayında, halletmesi gereken isler olduğu icin.

velhasıl şifremi bulamıyorum. iyi mi ? zannetmiyorum.

kedimi bulup getirene on bin lira veriyorum.
  • muhtemelen silikon vadisinde uzun yillardir programci olarak calistigi icin sadece maas sonucu olarak elde ettigi kisisel serveti minimum 2-3 milyon dolar olan, eger bu sürede calistigi bir sirketten equity aldiysa bu rakamlarin x5 oldugu bir insandir...

zamaninda aldigi ve bu cüzdan da olmayan diger coinleri saymiyorum bile..

moral of the story: hayatiniz boyunca yaninizdan gecemeyeceginiz servet ve kariyerlere sahip insanlari dert etmeyin bu kadar.
  • kendini de unutsaymış.
  • usenmedim blockchain'e girip baktim. icinde tam olarak 7002 btc olan hicbir cuzdan yok. 6500-7500 arasi bakiyesi olan hesaplar arasinda da inaktif olan yok. haber bullshit, dagilabiliriz.

edit: mesaj atip soranlar oluyor. kimin kime ne gonderdigine buradan, en zengin btc cuzdanlarina da buradan bakabilirsiniz
  • hicmi prison break izlememiz ya. madem cüzdana şifre koydun, yaptırsana dövmesini vücuduna. kıçına başına nereye yaparsan yap ama yinede yap.
    gitti güzelim coinler