şükela:  tümü | bugün
  • sadece sosyal güvenlik kurumu'nun içler acısı durumu değildir.
    başka kurumlarda da liyakata verilen önemin durumu budur.

edit; kaynak soruyorlar buyrun... + insider trading
  • kareli ceket giyiyorlar tahmin ettiğiniz gibi.
  • aöf'nin kuruluş amacını yerine getirdiğini gösteren istatistik.
  • devamdan çandan yazokulunda araba yenilemek için dersten bırakan hocalardan, gidilen sehirde konaklamaktan, burs peşinde koşmaktan, yurtta milleti çekmekle, öğrenci evi geçindirerek okul bitiren adamla; geçen senenin sorularının çıktığı, vize - finalde ortalama 30 puanla bitirdiğin, kazanmak icin adını soyadını doğru kodlamanın yettiği açık öğretim ile aynıymış. bir de isim yapmış üniversiteler müstesnaymış. sadece haddini bilmek bile bu devirde adamı alim ediyor.
  • şahsen açıköğretimin eğitimini vermiş olduğu alanlarda örgün öğretimden isim yapmış üniversiteler dışında aşağı kalır yanı olduğunu düşünmeyenlerin , açık öğretimi tercih eden öğrenci seviyesi ile örgün öğretim veren üniversiteleri kazananların seviyesinin aynı olup olmadığını düşünmelerini tavsiye ederim.

mevcut durum ise ülkenin toplam kalitesini sürekli düşüren vasatlaşmanın bir örneği ve aynı zamanda sonucudur.koskoca devlet diyeceksiniz ama koskoca devlet yavaş yavaş aşınıyor.

aynı sınıflarda yolculuk etmiyoruz ama beraber batacağız.
  • hem açıköğretim hem de örgün öğretim okumuş birisi olarak açıköğretimi hakkıyla okuyanın belki de tabela üniversitelerinin örgün öğretiminde öğrenemeyeceği kadar şeyi öğrenebileceğini biliyorum.örgün öğretimde almış olduğun bir dersin açıköğretimdeki kitabını internetten indirip içinde yazanlara ben bunları biliyor muyum acaba diye göz gezdiren herkesin bunu fark edebileceğine inanıyorum.o durumda okuduğun bölümün hakkını verdin mi veremedin mi 30 ile geçmeye mi çalıştın yoksa ortalama kasıp öğrenebildiğin kadar şeyi öğrendin mi ortaya çıkıyor.

insanlar yüzde 95'den bahsediyorlar ben ise yüzde 5'ten bahsediyorum.yüzde 95'in içine yüzde 5'i de katıp hepsini kolayca genelleyeceksek açıköğretim çöptür evet.ama yüzde 95 ile yüzde 5'i ayrı ayrı değerlendirebileceksek yukarda yazdığım acaba ne kadarını biliyorum şeklindeki bilgi kontrolünü kendi kendimize uygulamamız lazım.
  • odtü mezunu biri olarak açık öğretim bence odtü mezunu olmaktan daha çok şey öğretir.
    hatta mıt stanford falan halt yemiş aöf'ün yanında. öyle üst düzey bir eğitim kurumu aöf.
  • açık öğretime girmesi kolay ama bitirmesi zordur. diğer okulların tersine, bitirmek ciddi bir irade ister. açık öğretim kazanan çok tanıdığım oldu ama bitirebilen sadece bir kişi gördüm şimdiye kadar.

mezun olduğu zaman çok iyi bir donanımla mı çıkıyor, o sorgulanabilir. artık her şehre en az 2 - 3 üniversite düşmeye başlayan günümüz türkiye'sinde çoğu örgün eğitimle aynı seviyede, hatta belki daha ileri seviyede bir donanım kazandıklarından eminim.
  • siz de aöf'de sgk il müdürü yetiştirme bölümünü bitirseydiniz kuzum. mezuniyete kareli ceketle gidiliyor, bilmiyor musunuz yoksa? çok ayıp...