şükela:  tümü | bugün
  • onlarca seçimi erdoğan'a hediye eden ve en önemlisi başkanlık seçimininden sonra güle oynaya poz veren siyasetçinin tekrar seçilmesi olayıdır.

(bkz: kemal kılıçdaroğlu)
    (bkz: chp 37. olağan kurultayı)

ek: dönemindeki tek başarı olan ankara ve istanbul belediye seçimlerinin başarısını kılıçdaroğlu'na mal edip komik olmayın. her iki belediye de mansur yavaş ve imamoğlu'nun kişisel başarıları sayesinde kazanıldı. kılıçdaroğlu'nun tek katkısı bu seçimde gözden uzak olmasıydı.
  • ortamlarda demokrasi deriz.
  • önümüzde öyle bir seçim var ki, chp'nin başına murat övüç'ü getirsek chp kazanacak. halk akp'den ve liyakatsizlikten bıkmış. size şu kadarını söyleyeyim, sırf k.k. var diye chp'ye oy vermeyecek solcular var.

valla biz de bıktık be reyiz. lütfen tayyib'i de al git.

tanım: talihsiz olaydır.

edit: aktroller ve k.k. fan'lar rahatsız. seri eksilenmişim.
  • hiç göstermiyor. hemen başkan olmalı yoksa fazla zamanı kalmamış.
  • erdoğan, bahçeli, kılıçtaroğlu. bu nedir ya? en genci 66 yaşında. hiç mi zorlarına gitmiyor bu yaşta ülke yönetmeye aday olmak. hele kılıçtar, lan partinin kurucusu bütün umudunu gençlere bağlamış, sen ne arıyorsun 70 yaşında orada.
  • ülkede muhalefetin bile demokrasiyi ayaklar altına aldığının kanıtıdır. yapılan seçimlerin bütün cevapları yanlış olan bir soru olduğunun kanıtıdır. karşıt görüşteki bütün chp'lileri partiden atıp yerine kendi adamlarını sokarsan ben sana bu ülkeyi düzeltebileceğin konusunda neden güveneyim?

cidden oy verilebilecek mentalitede bir parti yok, büyük bir tiyatro oynanıyor bu ülkede uzun yıllardır.
  • yaşlı siyasetçi görmek istemiyorum gerçekten bu nedir ya?

hayır muhalefet falan da yapmıyorsun ki dostlar alış verişte görsün bu adamın hesabı. hiç ciddiyet yok. çok sinirliyim.

bir an önce yaptığı hatadan dönmesi ve istifa etmesi gerekli olan kişi.

edit: imla hatası
  • 71 yaşında olmasından ziyade 9 seçim kaybettiği vurgulanması gereken genel başkandır. türk siyaseti o kadar dinazorlaşmış bir haldeki artık genç başkan bile isteyemiyorum.
  • (bkz: rezalet başlığı konusu)

hangi başarısından dolayı seçilsin? seçimlerin kaçını kaybetti? oranlarsak başarı yüzdesi ortaya çıkar ama biraz ayıp olur. belediye başkanları bile ondan daha çok icraat peşinde...

sırf ülkesini sevdiği için, bırakması gerektiği yerde ceketini alıp çıkacak bir tane vatansever yok mu bu ülkede?

e o zaman allah'ın belamızı vermesi normal değil mi?

düşük profilli muhalefet liderine ihtiyacımız olduğunu sanmıyorum ama varmış demek...
  • siyaset kurumuna dahil olanların genelde (azınlıkta kalan hizmet aşkı olanları tenzih ederim) belirli beklentide olmasından normal olan durumdur

türkiye'de siyasetin kaliteli yapılmadığını düşünüyorum, dolayısıyla iktidar da muhalefet de düzgün işletilmiyor. oysa hükümetleri çalıştıran muhalefettir. ve daha iyi yönetilmeyi hak ediyoruz