şükela:  tümü | bugün
  • 18 mayıs 2018 tarihli resmî gazete’de yayımlanan vergi ve diğer bazı alacakların yeniden yapılandırılması ile bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına ilişkin kanun.

kanun metni
  • sgk ve maliye personeli ödenmeyecek yapılandırmalar için iki ay fazladan e**ek gibi çalışsın yine.
  • yapılandırma işlemleri için buradan başvuru yapılabilir.
  • tam olarak patron çıldırdı kanunu.
    ayrıca kanuna uyan vatandaşlarını gerizekalı yerine koyan ülke olmaz. olsa da hukuk devleti değil, yaban çakallarının cenneti olur.

• 31 mart 2018 tarihi itibarıyla ödenmemiş vergi borçlarının gecikme faizi ve zamlarında yi-üfe oranında güncelleme,
    • peşin ödemelerde;
    o yi-üfe tutarından %90 indirim,
    o trafik para cezaları ve diğer idari para cezaları asıllarında %25 indirim,
    • taksitli ödeme seçeneği tercih edilmesi halinde ilk taksitin süresinde ödenmesi şartıyla ikinci taksit ödeme süresi içinde geri kalan taksitlerin tamamının ödenmesi halinde;
    o yi-üfe tutarından %50 indirim,
    o trafik para cezaları ve diğer idari para cezaları asıllarında %12,5 indirim,
    • vergi aslına bağlı olmayan usulsüzlük ve özel usulsüzlük cezalarının %50’sinin silinmesi,
    • vergi ihtilaflarının sulh yoluyla sonlandırılmasında %80’e varan indirim,
    • yurt içi ve yurt dışı bazı varlıkların millî ekonomiye kazandırılması,
    • işletme kayıtlarının cezasız ve faizsiz olarak gerçek duruma uygun hale getirilmesi,
    • eczanelerde cezasız ve faizsiz stok kayıtlarının düzeltilmesi,
    • matrah ve vergi artırımında bulunan mükellefler için vergi incelemesinden muafiyet,
    • inceleme ve tarhiyat safhasındaki borçların yapılandırılması,
    • beyan edilmemiş gelirler ve kazançların pişmanlıkla cezasız ve faizsiz beyanı,
    • yapılandırılan borçların, gelir idaresi başkanlığı internet adresi (www.gib.gov.tr) üzerinden anlaşmalı bankaların banka kartı/kredi kartı, banka hesabından havale yöntemi ve yabancı ülkede faaliyet gösteren bankalara ait kartlar ile ödenmesi,
    • vadesi 31/12/2013 tarihinden önce olan 100 tl ve altındaki borçların silinmesi,
  • basvuru formunda nasil odeyeceksiniz diyip free text alan birakmak kimin aklina geldiyse tebrik ediyorum. tezgah arkasina gecelim, orda odeyecem. zira 11binlik borc 18bin olmus bu faiz baska turlu odenmez.

kyk borclari icin faydalanan var mi merak ediyorum, bir iki sorum olacak yesillendirebilirseniz sevinirim.
  • --- spoiler ---

müracaat süresi içinde askerlik zamanı gelmiş olanların askerlikleri tecil edilmiş sayılır.

--- spoiler ---

ee son başvuru süresi olan 18 eylüle kadar mı bu tecil? dedirten kanun
  • gib.gov.tr üzerinden başvuru linkini bulamadım radar ve kemer borcum var faizde çok değil ama boşuna faiz odemeyelim
  • 2018 ocak-şubat-mart dönemine ait borçları kapsamayan kanun.

kanunda 31 mart 2018'den önceki borçları kapsadığı yazıyor diye 3 aylık muhtasar borcum için başvurdum, kabul edilmedi.

meğer beyan tarihi de 31 mart'ı geçiyorsa kanun kapsamı dışındaymış. ne alaka lan?

borcun hepsi 31 mart öncesine ait, beyan tarihini nisan'daysa banane amk.

neyse hayatımda ilk kez akp hükümetinin seçim için çıkarttığı şey bana da yarayacak diyordum, yaramadı.
  • interaktif vergi dairesi üzerinden yapılan başvurularda "kanun kapsamına giren borç bulunamadı " şeklinde hata verebilir. o yüzden zaman geçirmeden direkt vergi dairesinden başvuru yapılması gerekir. bilindiği gibi türkiye'de interaktif hizmetler 50 sene geri geldiği için.

kanun içeriğine bakılınca gerçekten de sağlam bir indirim yapmışlar bence. en son 2008 yılında babamı bagkurdan emekli ederken bu kadar uygun koşullarda indirim sağlayan bir kanun çıkmıştı bana göre.

mesela benim veraset ve harclarda ihtilaflı bir islemim vardı ve davaliktim vergi dairesi ile. ben de müdür yardımcısına ayar olduğum için odeyebilecegim miktar olmasına rağmen gittim dava ettim. 2,5 senedir dosya gitti geldi. inat değil mi amk?

bugün gidip başvurdum 2695 tl olan rakam 1276 tl'ye indi tabi bu söylediğim peşin ödeme için geçerli.

tabi son raddede yine güzelliğini yapmışlar ihtilaflı ve ya dava aşamasında olan alacaklarin dışında kalanlara üfe üzerinden %90 indirim saglarlarken benim gibi ihtilaflı sınıfa girenlere %80 oranında sağlamışlar. sen misin ulan beni mahkemeye veren tavrı aslında bu ama sağlık olsun.

son tarih 31 temmuz. interaktif başvuru yapmayın sisteme düşmüyor. apo kadri'den kamuoyuna duyuru.
  • başvuru hemen sisteme düşüyor. 7600lük kyk borcu 4300 e düştü peşin ödeme ile. indirim tutarı 3300 tl. hemen yararlanın.
    not: borcum 2010dan kalan kredi borcu.