şükela:  tümü | bugün
  • yıl 2010

cumhurbaşkanı christian wulff'un, henüz başbakanken, bir tatili esnasında 719 euro’luk otel masrafını bir film yapımcısına ödettiği ortaya çıkar.

almanya ayağa kalkar.

zira haysiyetli ülkelerde yolsuzluğun büyüğü küçüğü olmaz.

bu asla kabul edilemez.

alman halkının cumhurbaşkanına duyduğu güven sarsılmıştır.

cumhurbaşkanı wulff mırın kırın yapmaz.

"şerefsiz medya, dış mihraklar, bu savcılar çete, terörist" falan demez.

şaaaaaaaak diye basar istifayı.

ceketini alıp gider.

* * *

allah hırsızın bile hayırlısını versin.
  • muhtemelen namusu ve serefi uzerine ettigi yemine sadik kalan, daha dogrusu sadik kalmadigi icin istifa eden cumhurbaskanidir.
  • almanyanın neden dünya lideri olamadığının örneğidir.

cumhurbaşkanı dediğin milyar doları bile gözünü kırpmadan harcayabilmelidir.

daha çoook kıskanırsın sen milleti almanya.
  • yıl 3023....

hala yandaş medya , dış mihraklar , fetö yerine getö örgütleri bla bla diyecek bir cumhurbaşkanı...

not: bu adam ölmez gençler... o yüzden çok şeapmayın.
  • yolsuzluk dediğin 719 euro mu olur lan. yolsuzluk dediğin böyle kutu kutu hatta ayakkabı kutusuyla olur. yazık etmiş kendine
  • o parayla aslında ben rahip okulu yapacaktım diyebilirmiş ama dememiş ve kaybetmiştir.
  • istikrarsızlık. bak bize hiç öyle mi? istikrar önemli.
  • devletin bekası diyoruz ya, işte o bekayı kişilere bağlarsanız fazla sürmez ülkenin çökmesi. koskoca türkiye'den ülke yöneticem diye çıkanlara bakın, 3-5 isme kitlenip kalmışız. oysa almanya o cumhurbaşkanı istifa ettikten sonra yoluna devam etti, ne istikrarsızlığa düştü ne darboğaza.

bugün devlet adamı triplerine girmiş tüm politikacıların örnek alması gereken bir büyüğümüz ne güzel özetlemiş:
    "benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. fakat türkiye cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır."
  • rüşvet yüzünden değildir, kesin 3. havalimanının planlarını görmüştür, korkup istifa etmiştir.
  • üzerinden 7 yıl geçmiş olaydır.