• cehapenin başındaki zattır.
  • devrik basgan degildir.
  • konjonktur degisince yargilanacak siyasal islamcilardir...
  • (bkz: ankapark rezaletinin kimseyi çıldırtmıyor oluşu)

750 milyon dolar lan. bak bir daha diyorum. 750 milyon dolar.

ulan en fanatik akpli olsam şu meseleden sonra oturur iki dakika düşünürüm.

bu kadar fakirin fukaranın yetimin öksüzün hakkına girip pişkince sırıtabilmek, insan içinde gezmek... tarih sizin gibi insanları yazarken yeni bir kelime bulmak zorunda kalacak. akpli siyasetçi utanmazlığı anlamında. normal kelimeler karşılamıyor bu kansızların yaptıklarını...
  • (bkz: sarı tutku)
    pavyon hesabı gibi çünkü.
  • halk hesap sormadığı sürece kimseler hesap vermeyecektir.
  • 5-10 yıl sonra ankapark projesini yapan, onay veren kişilerin olası yolsuzlukları yargılandığında, tüm mal varlıklarına el koyulacaktır. o zaman anlayacağız devleti kandırmanın cezasını.

edit: başımıza ne geldiyse bu çok bilmişlikten, zamanlama problemli hareketlerden geldi. rahat 10-12 tane mesaj geldi “yargılandıklarında tüm para yurtdışına kaçmış olacak, yani boşuna herşey” diye.

bende biliyorum durumun böyle olduğunu ama ilk aşama yolsuzluk varsa ortaya çıkarmak. sizin mesajlarınız sonraki aşama ki; ben öyle bir ortamda, olası yolsuzlukları yapanların çözüleceğini, birbirlerini ihbar edeceklerini düşünüyorum.

sırasıyla her şey. leb demeden çorum demeyin bi.
  • bu para bu şekilde heba edilmeseydi, şu pandemi döneminde halka kişi başı 9.500 tl gibi bir yardım parası olarak dağıtılabilirdi.

bir çok insan evinden olmaz, açlık sınırında yaşamak zorunda kalmazdı ve pandemiyi daha az hasar ile atlatabilirdik. ya da grip aşısı alacak paramız olurdu.

ama onun yerine bir tane ne olduğu belli olmayan adamın kişisel zevkleri için çarçur edildi, yazık.
  • kimsenin ses etmemesi, ses edenin sesinin kesilmesinin belli bir sebebi var.

o 750 milyon dolar dediğiniz meblanın en az 400 milyon doları el altından bu işe onay verenlere ya da onların yakın çevresine bir şekilde dönmüştür.

bir tanıdığım falanca birilerinin şahsi işi için bir yazılım yapıyor. fiyatta anlaştılar, ama fatura edilecek meblada anlaşamadılar.

yazılımın bedeli 60.000 tl,

e haliyle üzerine vergi koyulup kesilmesi gerek değil mi ?

işte bunu kabul etmiyor malum taraf, diyor ki; sen faturayı 500.000 tl + vergiler olarak kes,

60.000 tl yi al, 500.000'in vergisini öde, üstünü git şirket hesabından farklı bir hesaptan şuraya parça parça aktar ya da x'lerle kalan mebla kadar iş yap.

dolayısıyla bu sikik yapının maliyeti hiçbir zaman 750 milyon dolar olmadı sevgili suser'lar.

sonuçta bunun hesabını verecek kişi var mı ? ohoooo hoooooo, en az 20-30 kişi.
    ha verirler mi ? yeni türkiye'de çok zor...
  • aoc nin agaclari kesildi. aylar hatta yillar boyu insaat yapildi. o kadar isci calisti. para harcandi. simdi curudu gitti. halkin parasiydi giden. demokrasi olsa hesabi sorulurdu. bunu yapan yargilanirdi. ama nerdee
hesabın var mı? giriş yap