• kılıçdaroğlu silksin sizi demiştir belki
    bıktırdınız
  • akepe seçmeninden zekidir
  • sanki tam olme aninda soylemis gibi anlatiliyor. sahibi ile son gorusmesinde, ayrilirken soylemistir ve bunu her aksam sahibi laboratuvardan ayrilirken de soyledigi yaziyor. bunu onun ne kadar akilli oldugundan suphe ettigim icin degil, sadece anlatim seklindeki yanlistan dolayi aciklamak istedim.
    alexin hayati
  • alex bu akşam senin için üzüldüm dostum.
  • alex, insan dışında "insan diliyle" varoluşşal soru soran ilk hayvandır.
  • aslında fazlasıyla romantize edilmiş bir çeviri olmuş. son sözleri "benim için üzülme, seni seviyorum." değil, "sen iyi ol, seni seviyorum, yarın görüşürüz." bu haliyle de fazla romantik duruyor. aslında her gün akşam rutin olarak bu sözleri söylermiş papağanımız. sabah gittiklerinde ölmüş olarak bulmuşlar. yani öleceğinin malum olması, bir veda etme gereği duyması gibi şeyler yok. tabi yukarıdaki gibi anlatınca herkes için ilgi çekici oluyor ama gerçeği arayanlar için burada dursun.

tanım: şehir efsanesi bir olaydır.
  • son sözleri abartılmış ve saptırılmış bir papağandır. yıllar önce araştırıp bulmuştum. papağan her gün bakıcısıyla görüşmesi biterken "goodbye, you be good, i love you" dermiş. yani "hoşçakal, uslu ol, seni seviyorum". çünkü bakıcısı ona her veda edişinde bunları söylüyormuş. bu haber yıllarca öyle saptırıldı öyle saptırıldı ki neredeyse "sevgili insan, seni severdim. lakin gitme vaktim yakındır. lütfen benim için üzülme. önce toprak olacağım. sonra sularla bir çiçeğin özüne yürüyeceğim. belki de konan arı sen olacaksın keje" dedi diyecekler.

yıllardır bu papağan hakkında çıkan haberleri okurum. genelde "elveda, sakın kötülük etme, yaramaz olma, seni seviyorum" varyasyonlarıyla bir daha görüşmeyeceklerini bildiğini ima eden bir veda ettiği * söylenir. burada da "hoşçakal, benim için üzülme" dediği iddia edilmiş. bıktım gerçekten. "benim için üzülme" nasıl demiş olabilir bu kelimeleri nasıl öğrenebilir allahınızı severseniz hiç düşünmüyor musunuz hakikaten kuş öğrenmediği kelimeleri nasıl söyleyecek diye?

her günkü vedasını etmiş, "hakk'a yürüyorum sevgili beatrice, allah'a emanet olasın, elveda" falan dememiştir. her gün ne diyorsa onu demiş, ama insanlarca romantize edilip öleceğini bilmiş gibi bir hava verilmek istenip durulmaktadır.
  • benden akıllı hayvan varmış ya lan.
    tanım: manidardır.
hesabın var mı? giriş yap