şükela:  tümü | bugün
  • bir kısmı da nefes alan hatunlar..
  • bir zamanlarin genc, taze ve korpe olan bu hatunlar artik yavas yavas kartlasmaya baslayip yerlerini 83'luk citirlara birakmaya baslamistir. (bunu yazanda haftaya 25 yasina basacak olan 78li bir hatundur yanlis anlasilmalar olmasin)
  • 25-26 yaşlarında, gezen, çalışan, para kazanan, evli barklı olmayanları bu parayla gayet güzel hayatın tadını çıkaran kariyer kadınları. çıtırlık eziyetmiş de haberimiz yokmuş! (bkz: şarap gibi kadın)
  • kendilerine artan ilgi degerlendirildiginde sozlugun citir manyakligindan kurtuldugu gibi bir cikarim yapabilecegimiz insan toplulugu (tabii bu yetersiz veriyle yapilmi$ boktan bir genellemedir, olabilir). daha eskilerde 88li hatunlar vb. ki$iler cok revactayken insan 78'lilerden bahsedildigini gorunce bir acayip oluyor tabii.

gencleri ve gelecege yatirim yapanlari da unutmadik tabii: (bkz: 92li hatunlar)
    oha.

edit: kundaktaki karde$iniz, be$ikteki kuzeniniz icin fizibilite cali$masi: (bkz: 2010lu hatunlar)
  • bazıları henüz 30'una basmamış olan hatunlardır. doğumgünü temmuzda, ağustosta, aralıkta olanları da vardır bunların, değil mi? 2008'e daha yeni girdik, ne bu acele ayol?.
    işbu entry'ye siz 'bakınız' vermeden ben vereyim de tam olsun. (bkz: otuz yas bunalimi)
  • sylvia van der vaart'ın da içinde bulunduğu hatun grubu.
  • ağzının tadını bilenler için, en güzel çağındaki kadınlardır.
  • içinde şaşkın şaşkın gezindiğim kalabalıktır. ben hala ne istediğimi bilemiyorum, bu nasıl 78'lilik yahu?
  • tamamen şahsi fikrimdir, af buyrun, bundan sonra kuşaklarda gelen hatunları ben tanımıyorum,varlıklarını kabul etmiyorum. sebep şudurki 79 ve sonrası doğumlu hangi hatun kişiyi tanıdıysam kesif bir yanık kokusu da beraberinde geldi. dünyanın en büyük yanlışını yapan insanıyımdır belki kim bilir ama benim için mevzu böyledir.