şükela:  tümü | bugün
  • bir hevesle hepsi dolar alıp, büyük paralar kazanmayı hayal ediyorlardı. işler istedikleri gibi gitmedi. son 3 günde dolar en az %10 değer kaybetti. merak ediyorum acaba şuan ne düşünüyorlar.
  • 2-3 yıldır kazandıklarından giden %10 için çok da üzüldüklerini sanmıyorum ama ah vah diyip ağlıyorlarsa da gerçekten bu ülke ekonomisi ile ilgili bir şeyler öğrenememişler demektir.
    ayrıca uzmanlar bas bas bağırıyor tek bir yatırım aracına tüm paranızı gömmeyin diye. hala var mı tüm parasıyla sadece dolar alan acaba?
  • dolar gördüğü yeri unutmaz.
  • bir sonraki ay daha fazla alabiliyorum
  • bizim işyerinde var bunlardan.

bir tanesi var ki hele dün geldi dolardan çok kaybettim hemen hepsini satıp gram altın aldım o da düşüyor dedi. vaay be dedim, helal olsun.

başka bir ekip var, dolardan çok zarar ettim diyor, garanti hissesi alcam baksana uçuyor diyor. ah be babacım deprem günü 6.50'ye düştü garan, o gün almadın hisseyi gittin 8,30dan dolar aldın şimdi o 8.30dan aldığın doları 7,60'tan satıp 8.30dan garan mı alacaksın?

en sevdiğim ekip ise dolar geldiği yeri unutmaz ekibi. altın için de aynısı söylenir, hisse için de aynısı söylenir. oldu o zaman! her kademeden her enstrümana girelim yeter ki nakitte durmayalım. e paranın zaman maliyeti ne olacak? 3 yıl sonra o eski rakama çıkarsa 3 yıllık zarardasın demektir.

diğer bir kesim de dolar feci düştü kesimi. abi 2020 yılı dolar ortalam fiyatı 6.90... daha ortalama fiyata düşemedik, biz 2020 yılına başladığımızda dolar 5.80-5.90 bandındaydı. şimdi oraya düşse millet zil takacak.. hatırlıyor musunuz bilmiyorum ama 2020 başında doların çok fazla artması nedeniyle hayatımınızın ne kadar zorlaştığını konuşuyorduk.. 3 sene önce dolar 3.5 liraydı! sadece 3 sene önce...

rasyonel olun. duygusal bakmayın. satın aldığınız finansal enstrüman ile evlenmeyin. kar cebe yakışır.. kar görünce satıp yeni fırsatları nakitte beklemeyi bilin.
  • tekrar artacağıdır.
  • rte'nin reformları fos çıkınca tekrar yükseleceği için pek takmıyorlardır.
    bu yönetimin ülkeye nasıl zararlar verdiğinin en güzel göstergesi bence bu kur olayı. napotizmin ortadan en azından şimdilik kalkması bile türk lirasının değerini yükseltmeye anında yetiyor.
    düşünün eğitimda, adalette yapıcalak reformlardan sonrası oluşacak ülkeyi.
    laik bir türkiye düşünün.
    varını yoğunu satmayan, fabrikalar açan üreten türkiye'yi bir düşünün.
    çiftçisini, çobanını insan yerine koyan türkiye'yi düşünün.

(bkz: düşünemedi)
    o yüzden yüzde 40 iskelet olmuş duruyor karşımızda sürekli.
  • bu sözlük daha evvel 3.80’den dolar alanların düşündükleri başlıklarını gördü. yine aynı bitecek filmdir. tsunami misali bir gerileme ardından daha sert bir dalga. parası olanları bu seviyelerden toplamaya başlayacaktır.
  • 8,50'den dolar almak... bu durumu çok ilginç mi buldunuz? kendinize güldürmeyin. bir süreliğine döviz düşecektir, sonra tekrar yardıra yardıra yükselmeye devam edecektir. üretimi olmayan, tamamen dışa bağımlı bir ülke de dövizin kısa süreliğine ateşini düşürmek için faiz ilacını kullanmak bir yöntemdir ama kesin bir çözüm değildir. bu yüzdendir ki 8,50'den dolar alanların, sadece edeceği kâr da azalma olacaktır ve kârı elde etmedeki zaman uzayacaktır. başka da bir olumsuzluk söz konusu değildir.
  • şu anı bile ayrı yazmayı öğrenemeyenlerin neden yaşadığını sorguluyorum. çok basit lan, şu an işte.
297 entry daha