şükela:  tümü | bugün
 • kafayı yemişsiniz ya siz.

  cumhurbaşkanı böyle bir laf etmemiş olsa, böyle başlık atabilirler mi? lafı edene söz yok, lafı yazan gazeteciye saldır. ne yapacaktı? türk'ün türk'e propogandası mı yoksa ab'ye girmeye çalışan bir ülkenin cumhurbaşkanı'nın idam istemesi mi daha çok haber değeri taşıyor?

  --
  (bkz: minik eymen celep'e yardım ediyoruz kampanyası)
 • başka kayda değer bir şey olmadığındandır.

  siyasal şovlara pek yer vermiyorlar.
 • akp'nin ve rte'nin öngörüsüzlüğünün sonucudur. şimdi dürüstçe konuşalım, dünkü mitingteki birlik-beraberlik havasının asıl amacı, 15 temmuz'u doğru okuyamayan batı'ya ve onun medyasına güçlü bir mesaj vermekti. tamamen dışa dönük bir hamleydi.
  milyonlarca insanın katıldığı, hdp hariç (maalesef) tüm partilerin liderlerinin konuşma yaptığı, sadece türk bayrağının getirildiği bir miting şüphesiz etkileyiciydi ve dışa harika mesajlar verebilirdi.
  ancak sen böyle bir mitingde kalkıp avrupa hukuk müktesabatından tamamen çıkmış, barbalıkla eş görülen idam cezasını(üstelik de evrensel bir hukuk ilkesi olan suç ve cezaların geriye yürüme yasağını çiğneyecek şekilde) konuşmanın odağına alırsan, batı medyası da fırsatı kaçırmaz, haberin odağına bunu yerleştirir. dünkü konuşmayı rte ve ekibi hazırlarken ne düşünüyordu bilemem ama amaçları batı'ya güç gösterisi ise yanlış yerden girdiler

  geçen aynısını dışişleri bakanı da yapmıştı. çavuşoğlu, avusturya başbakanı'nın tamamen iç kamuoyuna dönük( avusturya'ya cumhurbaşkanlığı seçimleri tekrarlanıyor ve aşırı sağcı norbert hofer'in seçimi kazanması yüksek olasılık) diplomatik bir dille yaptığı ab müzakereleri bitsin çağrısına, " avusturya ırkçılığın merkezi" çıkışıyla cevap verdi. bilen bilir "ırkçılık" kelimesi avrupa'da küfürle eş değerdir. birine ırkçı diyorsanız kastettiğiniz nazi'liktir ve aşırı sağ partiler için dahi bu kelime özenle, çok dikkatlice kullanılır. sen kalkıp bu terimi avusturya'nın tamamı için kullanırsan, batı'nın senden nefret etmesine şaşırmayacaksın.
  sonuç olarak evet, belki bu ülkedeki daha eğitimli- muhalif kesim olarak belki ortalama halkı anlayamıyoruz; ancak ülkeyi yönetenler de bizim bildiğimiz dış kamuoyunu ve batı'nın dinamiklerini zerre bilmiyorlar. bu yüzden de türkiye, dünyada yapayalnız kalıyor.
 • belki adamlar geriye dönük uygulanmak istenen idamı ilk kez duyuyorlardır.

  --- spoiler ---

  ama bilen bilir esas olan haber başlığıdır.

  --- spoiler ---

  tabi tabi öyledir.
 • (bkz: hırsızın hiç mi suçu yok)

  fıkrada öyle geçer ya ondan hırsız dedim yoksa ne alaka.
 • erdoğan ve ekibinin büyük bir kamu diplomasisi fiyaskosunun ürünü. sen düne kadar kanlı bıçaklı olduğun muhalefeti (hdp hariç) oraya getirmişsin. bangır bangır "mesele akp-gülen rte-gülen meselesi değil, mesele türk demokrasisine karşı bertaraf edilen gülen çetesi, aha inanmıyosan dayıya sor" diyip bahçeli ve kılıçdaroğlu'nu çıkarıp konuşturmuşsun. ne gerek var şimdi idam meselesini orada getirip o gündemi piç etmeye. ondan sonra batı oryantalist. sen önce bi bak ben ne diyorum diye.
 • bbcyi övecek değiliz ama adam konuşmasına idam diyerek başladı. neyi haber yapacaklardı?
 • bu adamlar avrupa birliğinden çıkma kararı aldı, biz girmeye çalışıyoruz. avrupa birliği açık ve net bir şekilde idam cezasını kaldırman gerektiğini söyledi, uyum yasası dedin kaldırdın. şimdi bu adam da diyor ki bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. bu kadar içerleyecek iseniz ağzınıza geleni düşünmeden konuşmayacaksınız. ya da umursamayacak devam edeceksin. ne olacaktı, hiç mi muhalefet görmeyeceksin. herkes destek mi olacak sana. az katlan sende.

  bir de geriye dönük idam nedir ya? az bile söylemişler. idam gelir gider seni ilgilendirir, canı isteyen konuşsun ama istediğini istediğim zaman istediği suçtan asarım demek bu.

  canı isterse, hız sınırını ihlal etmek suçtur der, cezası idamdır der. geçmişte ihlal edenleri asar. bence düşünülse idamdan ağır cezalar bulabilirler bunlara. en azından ölümü isteyecekleri cezaları hakkettiler. ama kastettiğim işkence falan değil yanlış anlaşılmasın.

  bir de fazla gaza gelmemek lazım, bu kadar olaydan sonra yargılanacak olurlarsa tüm siyasilerin vatana ihanetten yargılanma ihtimali var. sonuçta yargıyı göreceli bir şeye çevirirsen, adamın farklı bir yorumuna bakar senin de kaderin.
 • o idam gelirse sevgili beyinsizim ab ile müzakereler bitecek. yeteri kadar önemli mi? ha değilse buyrun türkiye'yi, rus-çin ligine alalım da nasıl pis .ikis dönüyor görelim. turkiye'yi genelev yaparlar.

  tabii bir de şu var ki yarın sen de idamlik olabilirsin..

  tanim: bbc, mitingi doğru yerden görmüştür.
 • oha.

  olum bu laf dün edildi mi edilmedi mi?

  ne yazacaktı adamlar; mohaç, malazgirt, tekbir, şehadet, çanakkale, birlik, beraberlik, vatan, millet sakarya gibi içi boş gaz sözleri mi,

  yoksa türkiye siyasi tarihini etkileyecek somut tek lafı mı?

  ayrıca gazetecilik budur işte. söylenen lafı alarak manşet açmak.

  sizin yandaş ve zift medyanız gibi alıp sözleri eğip bükerek yalan manşetler atmak değil!

  adama bak ya, lafı söyleyeni değil de bunu medyaya taşıyanı eleştiriyor.

  ömür törpüsüsünüz!