şükela:  tümü | bugün
  • çok net rezalettir. 150 kişiye aynı cevabı vermişler.
    yıllar önce benim de buna benzer bir olay başıma geldi. kardeşim ilgili tarihte aracınız olmayacaksa sitede o tarihi sorguladığımızda araç bulunamadı demesi lazım. eminim şu an 09 ağustos tarihli kiralama yapmak için web sitelerinden bakılsa kiralanabilecek araç gözüküyordur.
  • başka biride temmuz 30 da kiraladı ve 9 ağustos’da teslim edeceğini söyledi ama o da ne sevgilisi kendi aracını bayram öncesi vurmuş ve araç tamirde hemen şirketi aradı ve aracın teslim süresini ve bayram fiyatıylada olsa ek ücretini haftalık ödedi ve teslimi 20 ağustos yaptı sonuç mağdur olmadı. 20 gün kiraladı ve daha sadık müşteri oldu. rezalet değil ama kötü bir durum. bu tip büyük şirketlerin böyle durumlar için kiralama araç kiralaması yapacağı başka şirketlerle anlaşması olmalı. müşteriyi mağdur etmek yerine 10-20 tl karla hatta bazen zararına ek araç bulabilmeli ki bu zaten çok pahalı bir uygulama. mesela bir keresinde en ekonomik araç ödemesi yaptım fakat passat geldi. geri döndüm bir yanlışlık olmuş diye, yok dediler eko araç kalmamış aynı fiyata bir üst segment gönderdik dediler. yapan yapıyor ama tabi bunlar zaten birçok yerden bir kıt daha pahalı firmalar.
  • enterprise'i yillarca kullandim, hicbir zaman memnuniyetsizlik yasamadim. hatta bir keresinde; kiraladigim fiesta'nin temizligi yetismedigi icin focus verdikleri, bir baskasinda ise bayram donus trafiginden dolayi yasanacak gecikmede ekstra ucret talep etmeleri gerekirken ekstra ucret almadiklari da oldu.

bir baska kiralamada, teslim aldigimiz a180'in ruhsatini cantasinda unutup giden teslimatci elemanin uzakta olmasi nedeniyle, a180'i amg versiyonuyla degistirdiler.

simdiye dek kendilerinden bir kez olumsuz bir tavir gordum, o da su sekilde:

subeye gidip arac sordum, ellerindeki araclari sayip fiyat verdiler. turk telekom prime indirimini sordum, sikinti yok ancak webden rezervasyon yapmaniz gerekecek dediler. telefonu elime alinca da 'sube icinde bu islemi yapmaniza izin veremiyoruz yalniz. prensip olarak sube disinda yapilmasi gerekiyor' dediler. anlamadim, sonra bana ozetle 'cik disari, disarda yap webden rezervasyonunu' anlamina gelen aciklamayi yaptilar.

yani soyle: webden rezervasyonu yapacaksak, bilgisayar veya telefonumuzu sube disinda kullanmamiz gerekiyormus.

enterprise ile yasadigim yegane sorun budur.

simdiye kadar kiraladigim hicbir aracin 50.000km'den daha fazla yol yapmis oldugunu gormedim. 2 yasindan daha buyuk arac vermediler vesaire.

benim tahminimce; musteri memnuniyeti konusunda cok ozenli olan bir firmanin, icerden yedikleri bir kazik var. muhtemelen birisi guzel bir vurgun yapti. pos cihazi oyunu olabilir, mail order oyunu olabilir, bilmiyorum. alamo ile birlikte calisan, uluslar arasi sirket niteliginde ve gorunuste oldukca kurumsal olan bir sirketin, 150 araclik yanlis rezervasyon almasi gibi bir durum biraz zor bence.

arac tedariginde yasanmis sorun kismini anliyorum, o da muhtemel. zira daha once en az 6-7 kiralamamda, neredeyse 0km (170, 180km falan) yapmis araclar teslim aldigim oldu. surekli filo yenileyen bir sirketten bahsediyoruz.

neyse, ozetle; isin asli cikincaya kadar rezalet puanim 9/10... ve bu kadar cok tercih etmis oldugum bir sirketin boyle buyuk bir rezaletle anilmasina cok uzuldum.

edit: kredi kartimi kopyalayan, kopyaladigi kartla trafik cezasi odemesi yapan, kopyaladigini kabul eden ve piskin piskin 'boyle yapmasak, arkanizdan gelecek trafik cezalarini nasil odeyecegiz?' diye soran europcar'dan kat kat iyidir enterprise.
  • rezalettir. overbooking mevzuunu tam idrak edememiş, çözememiş firmanın uygulamasıdır.
  • kaptan kirk ' ün olaya karışıp karışmadığı merak edilen rezalet.
  • garenta firmasını tercih ederim neredeyse her kiralamamda. genelde üst sınıf araç teklif ederler ve üst sınıf derken mesela a180cdi kiraladığımda bu arkadaşın bir tık pahalısı atıyorum vw passat var sistemde diyelim, adamlar ben mercedes kiralamak istiyorum diye hop c200d veriyorlar.

bu yukarda anlattığım standart ve herkesin yaşadığı.. benim yine böyle bayram gibi yüksek dönemde kiraladığım bir aracın bana 14 kilometrede gelmesi idi. araç yetmemiş, araç yok dememek için almışlar. baya bildiğin araç almışlar ve müşterilerini mağdur etmemişler.

bence net bu konu enterprise international tarafına iletilmeli
  • bu gibi durumlarda olayı kabullenmek, tepki göstermeyerek normalleştirmek, bu firmalara istedikleri atı istedikleri şekilde koşturabileceklerini düşündürtüyor.. oysa hizmet veren değil hizmet alan önemlidir. hizmeti almayı bıraktığınızda verilen hizmetin de bir önemi kalmaz. bu olayı yaşayanların birden çok olması sebebiyle ufak bir hata değil, bir rezalettir ve boykot edilmelidir.

edit: imla
  • (bkz: #66959428)

2017 yılında ne yaşadım hiç değişmemişler demek ki.
  • aklı olan varsa bu araç kiralama firmasına yaklaşmaz, mağduriyet yaşamak istiyorsanız karar sizin ne çalışanlar sizin arkanızda durur ne de bir üst yönetimi.

rezalet puanım 8.
  • a-b-c firması, adı ne olursa olsun bireysel araç kiralama işi zaten tek başına rezalettir. kurumsal filo kiralamaları ne durumda bilmiyorum ama bireysel araç kiralama işi resmen cesaret işi.