• şu mekanlara artık ses ve görüntülü kameralar mecburi olsun.
  • olay isletmecinin anlattigi gibi gelismis olsa bile burada isletme kusurlu. bu tür alkollu mekanlarda calisanlarin sarhos kisiler ile nasil iletisim kurulacagina dair egitimler almasi lazim ve olaylari siddete basvurmadan cozebilmeleri lazim.
  • ya bu hikayeler hep niçin ultra sinirli kişi ile ultra ayarsız kişi arasında yaşanıyor gibi yazılıyor?

"alın hesabı siktirin gidin" dedi
    "annemle böyle konuşamazsınız" dedim.
    "ananın amına koyayım" dedi
    "bu söylediğiniz çok yanlış" dedim.
    bizi sabaha kadar yumrukladı,
    "onları bizi yumruklamaması için uyardım"

düzgün anlatın hikayenizi.
    darp vb. mevzular zaten kökten yanlış, sen orada ne yapmış olursan ol bu hatayı yapamazlar.

ama büyük ihtimalle içecekleriniz yanlış gelince "lütfen bize doğru içeceği getirin" dememişsiniz, çünkü "bize menüdeki içeceği getirir misiniz" sorusunun cevabı t ürk dizilerinde bile "getirin hesabı siktirip gitsinler" olamaz.
  • isletmeci belki hakli ama guzel kardesim su "mekanima" tabiri yerine isletmemize filan diyin ya, cok kro duruyor...
  • hiçbir mekan sahibi, müşteri "içeceğin içeriği menüde yazandan farklı" der demez "hesabı ödeyin s.ktirin gidin" demez. bu durum müşterinin anlattıklarını eksik anlattığını akla getiriyor. bu da iddialarına gölge düşürüyor. gerçeğin "tamamını" anlatmamak olayı menfaatine göre çarpıtmanın bir türüdür. bunun için amerikan mahkemesinde "gerçeği-sadece gerçeği-ve bütün gerçeği anlatın" derler.
  • en çok saşırdığım kısmı ayvalık'ta beach bar olması.

ulan yazlığımız olmasına rağmen nadiren giderdik, en sonunda saçmalık olduğuna kanaat getirdik ve sattık.

yazın ortasında bile denize girerken özellikle sarımsaklı plajında zannedersiniz bıçak sokuyorlar vücudunuza. bu denizin bir eşi kuzey buz denizi garanti.
  • feminazi bir tipin olayı kamuoyu desteği ile kendi lehine çevirmeye çalıştığı salakça bir olay. işin ilginç yanı copacabana öyle yarrak kürek işletilen bir mekan değil. şahsen sadece aşırı kalabalık olduğu için müthiş kafa siktiğinden dolayı pek haz etmem. bazı mekanların aksine aşırı şekilde kaşınmadığınız sürece olay çıkma potansiyeli olan bir yer değil.

o değil de asıl acilde nöbetçi pratisyen hekimin direkt grafi olmadan hangi akla dayanarak kırık var yazdığını merak ettim. hani darp olayında kemik kırığının yaşam kalitesini hangi ölçüde etkilediğine bakılması için film çekilmesi ve adli tıpın bu filmlere bakarak kati rapor için görüş belirtmesi gerekiyor. burada hiçbir bok yok.
  • umarım suçlular cezalandırılır fakat buradaki ikincil rezalet ise ayvalık’ta “copacabana” ismiyle beach açacak özgüvene sahip olmak rahatlığıdır.
  • kadının ağzından hikayeyi dinlerken eksik yerler var sanki gibi geldi. mekan biraz daha haklı gibi ama var incelemesine gidilmesi lazım kimin haklı olduğunu öğrenmek için

her içkili mekanda çıkabilen ufak çaplı mevzu olarak değerlendiriyorum. çok daha büyüklerine şahit olduk sonuçta
  • müşteri her zaman haklıdır.

ayrıca işletmenin açıklaması hep bir ima dolu.

müşterilerin rus asıllı olduğunu belirtmiş. (orospu kelimesini kullandığını anlıyoruz buradan.)

ben içki ağzıma süremem demiş. (burada dinden giriyor. içmem ama içiririm demiş kafir)

azıcık kan var burnunda diyor. (az mı geldi yumruk içinde kalmış galiba)

jandarmayı kim aradı belli değil. (jandarma bi el at be)

ayrıca sen işletme sahibisin her sorunlu müşterini tekme tokat dışarı mı atıyorsun?

ayrıca bu nasıl beach ismi?
hesabın var mı? giriş yap