şükela:  tümü | bugün
 • 3.6'yı görme ihtimali olan kurdur.

  yatırım tavsiyesi değildir...kıps.
 • yukarı yönde hareket beklentisi var ama tam aksine düşüş devam edebilir. sonra yaya kalmayın.
 • son iki yıllık grafikte görüleceği üzere yatırımcısına sürekli zarar ettiren kurdur (!)

  bu entry herhagi bir yatırım tavsiyesi içermemektedir.
 • ulan bu millet kışı atlatır ama ne yediği ayazı ne de hainlerin ihanetini unutur.
 • 3.38 in altına sarkarsa 3.30 lara çabuk geriler. obo görünümü mevcut. seneye herkesin dediğin aksine 2.80 lere gelebilir dolar.

  fakat bu 2 hafta gündem yoğun, borsadaki spekülatör ky dostlarim gözünüz ekranda olsun taklaya gelmeyin.

  ytd der, iyi yatırımlar dilerim.
 • bu kadar gerileme çok doğaldır.
  borsa istanbul rezervlerini tl'ye çevirdi.
  sınırsız hakka ve bütçeye sahip, diyanet rezervlerini tl'ye çevirdi.
  önümüzdeki 15 gün, milliyetçili bandı ile yine düşüş devam edecektir.

  fakat gel gelelim, 15 gün sonra ne olacak? bozduracak bir şey kalmayıp, dış borçlar yığılınca ne olacak? var mı bu konuda öngörüsü olan? halimiz duman...
 • 3,50 üzeri alım yapanların zarar edip hırslanarak burada spekülasyon yapmaya çalıştığı kurdur. istediğiniz kadar yırtının, en azından kısa vadede zarar ettiğiniz gerçeği değişmeyecek, zira 2-3 gün bekleseydiniz bugün 3,39 civarından alım yapabilecektiniz.

  uzun vadede ise umarım aynı şekilde düşüşe devam eder, bozulan dövizlerin etkisiyle ve ülke içi ticaretlerde dolar kullanımının giderek azalmasıyla 3 seviyelerine döner. yastık altında biriktirdiğiniz üç beş dolarınız değil de her ay düzenli olarak aldığımız maaşlarımız değer kazanır, ülkede yaşayan tüm vatandaşlarımız bu durumdan kazançlı çıkar.
 • bir miktar alim yapacagim gunun kurudur

  kisa surede ayni hizda artmaz, ama ben dusmesi icin bir neden goremiyorum

  bir ulkenin, kendi parasinin uluslararasi degerini artirmak icin yapacagi olay bu kadr basit olsaydi, dunyada ulkeler arasi ticaret, ekonomik isbirligi, guven, vb. tum iktisadi parametrelere gerek yoktu

  bircok yazarin da dedigi gibi, dolar/tl nin dusmesinin asil yolu bu degil, bu yol kucuk bir etki yapabilir ama kalici yapamaz
 • yine günün ilk saatlerine yükselişle başlamış kurdur.
  ama dün ve önceki gün de aynısı olmuştu. öğlen ise tam tersi olup beni gıcık ediyor. yok yani ben zaten 2.15'lerden dolar aldığım için zaten kazançlıyım ama son aylarda eşi dostu dolar alması yönünde teşvik etmiştim. şimdi gıcık oluyor hepsi bana.
  bence dolar bozdurmanın uzun vadeli etkisi olmaz ama hadi oldu diyelim herhalde bu kadar düşmüşken daha da bozduran olmaz. bozduran zaten iki günde bunu yaptı. sabaha bir duraksama olması hatta gece başlayan artışın sürmesi halinde yine herkes dolara döner. yani tayyip'i dinleyenler de bu süreçte süper kâr yapmış olur. tabi aynı şekilde uzun vadede bu akıl dışı politikaları yapan ve onlara inanan yaya kalacak ama son bir haftada doların düşmesi de beni şaşkınlığa uğrattı. en azından artık kimseye dolar alın, şöyle yapın falan demem. sonra milletle ben papaz oluyorum.
 • haftalık grafikte 4 periyotluk rsi ve %r indikatörlerinin düşüş sinyali verdiğini ve düşüşün net bir şekilde başladığı görülüyor.

  öte yandan 4 periyotluk hareketli ortalamanın üst sınırında şuan parite. 14 periyotluk bollinger bandının merkez eğrisi ise 3,10 u işaret ediyor.

  http://hizliresimyukle.com/image/msdn

  ytd.