şükela:  tümü | bugün
  • fenerbahçe' nin kalan 3 maçından en zoru. bursaspor istim üzerinde. fenerbahçe de form tutmaya başladı. janssen de dönüyor. bu maç önemli bir psikolojik eşik aynı zamanda. kazanılması durumunda fenerbahçe daha kararlı bir ben geri döndüm diyebilir.

maçın kilit ismi fenerbahçe adına kesinlikle janssen olacaktır diye düşünüyorum. deplasmanda bu kadar kuvvetli bir forvet oyuncusu muhakkak arkasındakilere bol bol pozisyon yaratacak, rakibi de presiyle hataya zorlayacaktır.
  • bu maç bir deplasman maçı. başka bir şey oynamak lazım.

en son maçta. 4-4-2 gibi gözüken ama saha içi dağılıma baktığımızda 2-4-4 olan bir sistemle oynadık.

____alper___giuliano____
    __aatıf__________dirar__
    _ismail__souza___şener__
    ________topal__________
    ____skrtel____roman____
    ________volkan________

bursa maçında bu taktik çok riskli olabilir.

hasan ali ve isla ile gerçek 4’lü defans. souza ile tek önliberolu ve valbuena’lı yaratıcı bir orta saha ve jansenn’li santrforu olan bir takım olmalıyız.

_______jansenn________
    ___giuliano_valbuena___
    _alper___souza___dirar__
    _hasan___________isla__
    _____skrtel_roman_____
    ________volkan________

edit: ozan tufan’ı, robin van persie’yi ve fernandao’yu kadroya almayın.
  • şikeci kuş türlerinden bir diğeri olan kanaryanın şişen balonunun patlayacağı maç.

kalecimiz harun tekin'in ve stoper ekong'un dönüş yapması ile daha güçlü bir bursaspor izleyeceğiz.

fenerbahce'nin ağır stoperleri arasına atılacak her pas gol pozisyonu olacaktır. jires kembo'nun ismail'e kombo yapacağını düşünüyorum.

vurduğun gol olsun timsahım.
  • şike-kuş entry'leri girilip seviye belli edildikten sonra biz işkembeden sallamayalım ve bir kaç istatistik girelim; bursaspor geçtiğimiz yıl ligin son maçı öncesi oynadığı 6 maçta 6 mağlubiyet alıp 22 gol yedikten sonra 7. ve son maçlarını trabzonspor'un deplasmanda kendilerine yatması sayesinde kazanarak ligde kalmış ve o sezon 6-0 yenildikleri rizespor'u alt lige yollamışlar.

fenerbahçe'ye karşı kendi sahalarında son galibiyetlerini 9 sezon önce almışlar, (6 beraberlik 3 mağlubiyet), 2013-2014 sezonunda "üç üç" tezahüratı yaptıkları sırada 94. dakikada egemen'le 3. golü fenerbahçe'den yemişler ama akıllanmamışlar.

en güzeli fenerbahçe'nin "şike" yaptığı 2010-2011 sezonunda yaşanmış. o sezon fenerbahçe ile 2 maçta 1-1/0-0 berabere kalmalarına rağmen, çocukluk aşkları trabzonspor'a 2 maçı da 3-0/0-3 kaybedip ahde vefa etmişler.

velhasıl kelâm; türkiye'de bu camia kadar temiz şike yapan başka bir takım yok. ne tape ne belge adamlar dexter gibi tertemiz çalışıyor.
  • büyük takımların çoğu zaman patladığı küçük takımlar vardır ya hani. işte fenerbahçe için de bursaspor öyle. beşiktaş için gençlerbirliği olduğu gibi. barcelona için de real sociedad örneğin. fenerbahçe için hayli zor bir deplasman. böylesine bir çekişmenin içinde aykut kocaman kasımpaşa karşısında oynadığı gibi oynayamaz. bursa kasımpaşa'dan daha çok pozisyona girer ve ortada bir maç olur.
  • fenerbahçenin kazanması durumunda şampiyonluk rüzgarını arkasına alacağı maç. kazanırsa yolu açılır. kaybederse yeşeren umutlar söner bir kez daha.

saha içinden bakıldığında ise beraberliğin ağır bastığı, gollü bir maç olması muhtemeldir.
  • bursasporlu kardeşlerim müsterih olsun koyup geçeceğimiz maçtır. goller ; kembo(bel kırarak) batalla(kafaynan) neyşıtetter(o.g.)
  • ali palabıyık yönetmezse fb kazanamaz. iyice alıştılar 14 kişi oynamaya.
  • kasimpasa macina bakarak havalara kapilan aykutsever renkdaslarimi uzecek mac olacagini tahmin ediyorum. aykut'un gerekli oldugunu henuz gitmemesi gerektigini dusunuyorum dick advocaat'in takima verdigi hasari kapatmasi acisindan. ancak aykut bildigimiz aykut. yani ustune sihirli deynek falan degmedi.

halen karsi taraftan degisik bir hamle geldiginde eli ayagina dolanip beraberlige oynamaya basliyor ve hep en iyi oynayan adamini cikariyor. zamaninda degisiklik yapamiyor.

bu yuzden bursa sacmalayip 30. dakikadan once falan fenerbahce' ye saldirmaya kalkmazsa puan veya puanlar cikarabilir bu mactan.

tabi ki gonlumden gecen bursaspor'un cosup ilk 20 25 dakika fenerbahce ile birebir oynamaya calismasi. o zaman bursaspor'un hatasindan fenerbahce kazanir.

sonra gol yiyip geri yaslanmaya kalkarsa. aykut olmasaydi 2 - 3 fark olur derdim. aykut oldugu icin fener'in 1 farkli galibiyeti veya son saniye golu yemesiyle berabere biter.
  • misafir tribünü ile ilgili ''yok ebenin amı ali sami'' dedirtecek bir uygulama yapmışlar. kulübe mail atacakmışız da kulüp başvuru sırasına göre dönüş yapıp bize bilet verecekmiş.

geçen yılki maç için 18.00'da satışa çıkacak denilen biletler 17.45'te satışa çıktı ve 18.00'da bilet kalmamıştı. ben tesadüfen pasolig sitesine erken girerek biletimi alabilmiştim. herhalde geçen sene maça gidemeyen 15-20 tane zeka özürlü gfb üyesini mağdur etmek istemiyor yönetim, bu sene işi şansa bırakmıyor. noter huzurunda çekiliş yapsaydınız bari. oldu olacak acun tek tek kutudan çekseydi maça gitme hakkı kazananları. delirdiniz mi lan?

gerçekten allah kahretsin sizi ya. hiçbir şekilde adil şartlarda bilet alamadığımız bu at hırsızlarına karşı küçücük olan şansımızı da elimizden aldınız. ya bırakın da kendi şehrimizde yılda bir kez takımımızı izleyelim, bunu da çok görmeyin bize.

edit: bu güzel galibiyeti stadta izlememi engelleyen fenerbahçe yönetiminin, sonrasında da başta şerefsiz genç fenerbahçeliler olmak üzere bu durumdan faydalanan bütün herkesin allah bin belasını versin. hepinizden iğreniyorum at hırsızı kılıklı şerefsizler, paralı köpekler.