şükela:  tümü | bugün soru sor
  • saat 16:00'da başlayacak olan stsl 15. hafta mücadelesi.
  • saat 13:00'dan itibaren biletleri satışa sunulan müsabaka.

taraftara güveniyorum. dolu tribünler önünde oynayacağız. yakaladığımız pozitif havanın devam etmesi için kapalı gişe oynanması gerekiyor.

fenerbahçe ve kayserispor galibiyetleriyle üzerimizdeki ölü toprağını attık. döve döve almamız gereken bir maç daha. rakibin hocası çok tanıdık bu arada. bu adamın yüzünü görmek çok can sıkıcı olsa da alacağımız galibiyet can sıkıntısını yok edecektir.
  • bu takımı ateşleyen tek birşey var o da tribün. eğer şehir gereken desteği sağlar ve üzerine düşen görevi yaparsa bu maçı da problem yaşamasan kazanırız inşallah.

dik oyna.
  • sinsi aykut'un maça nasıl çıkacağını kestirmek güç değil. oldukça sert oynayacaklardır. bu maçta onazi'yi kayseri maçından daha çok arayacağız gibi. her ne kadar aykut kocaman'ın gelişi ile konyaspor arkasına bir rüzgar alsa da maçı kazanacağımızı düşünüyorum. özellikle kasımpaşa ve fener maçlarındaki yüksek tempo ve arzu ile başlamamız gerekiyor bunun için de.
  • maçın hakemi mete kalkavan, rakip takımın teknik direktörü aykut kocaman.

trabzonspor'un 3 puan için iki sinsi adamıda geçmesi gerekiyor.
  • maçın hakeminin mete kalkavan olması düğmeye basıldığının işaretidir.
  • 2 maçla havaya giren trabzonspor yine hiç puan kaybı beklemediği içerideki maçta tökezleyecektir. yılların klasiği olarak beklentim bu yönde.

2 maç kazandık, bu maçlarda birçok top da direkten dönmesine rağmen, fb maçını rakibin korkunç kötü bir döneminde olmasından ötürü ölçü almadığımızda, kayseri deplasmanında çok da etkili bir top oynadığımızı söyleyemeyiz. fakat yusufta korkunç bir ilerleme söz konusu ki gerçekten beklemiyordum. iyi çalışıyor olsa gerek, çok çok iyi şutlar çıkarıyor. 1-2 haftaya golle tanışacaktır mutlaka.

mete kalkavan denen arkadaş samsunlu olmasından dolayı mıdır bilemeyiz, babası da eski samsun milletvekilidir, trabzon düşmanlığını birçok hakemimiz gibi içinde barındırmaktadır. bir bjk maçında bizi doğramıştır. bugüne kadar 10 maçımızda görev yapmış olup sadece erciyesi yenebildik bu maçlarda. tablo böyle görünse de bizim tarafta yapılan basın açıklamasını hiç ama hiç doğru bulmuyorum. evet ankaragücü maçında yanlış bir karar verdi ve 2 puanımız heba oldu ama o pozisyon zor bir pozisyondu ve hata yapılabilecek bir pozisyondu. aradan bu kadar zaman geçmesine rağmen maç öncesi bu basit hatayı gündeme getirmeyi ben yakıştıramadım. o maç başka da ciddi bir hatası yoktu hatırladığım kadarıyla. yıllar evvel istanbulda bir bjk maçında bizi doğradığını iyi hatırlıyorum, o maçı gündeme getirseler daha anlamlı bulurdum. eski defterleri açarsak bütün maçlardan önce her hakeme dökülmemiz gerekir.

açıkçası var sistemi sonrası yıllardır hakemlerden bilinçli ve kasıtlı şekilde doğranan trabzonun, bu seneki maçlarda hatalar olsa da kasıtlı bir şekilde hakkımızın yendiğini düşünmemekteyim.
  • eger hakeme is duserse carsi pazar karisir. onemli bir mac ve son yillarda oldugu gibi puan kaybi yasanmasi olasi. hakem mete kalkavan rakip teknik direktoru aykut kocaman. keske aziz yildirimi da davet etsek de gelip maci izlese *
  • trabzonspor'un formda kaptanı jose sosa'nın sakatlığı sebebiyle muhtemelen oynayamayacağı karşılaşma. yerine, sakatlığı geçen onazi'nin oynaması bekleniyor.