şükela:  tümü | bugün
247 entry daha
 • üst edit: maçın tekrar başlama saatı 20.55
  _
  4. hakemi geri zekalı olan maç. 43 yaşında adam (sebastian coltescu) savunmasına göre romence'de siyah/siyahi demek olan "negru" diyor.

  hadi savunması doğru diyelim, ırkçılık olmasa bile bu sefer geri zekalılık olarak adlandırılabilir. toplumun iq seviyesini düşürdüğü için bile ceza almalıdır.

  edit: başakşehir'in no to racism tweet'i psg tarafından retweet'lendi. şuan muhalefet de, iktidar da aynı görseli paylaşmakta.

  başcumhurkomutanımız ortayı kaçırmamış.*
  (bkz: 9 aralık 2020 tayyip erdoğan ırkçılık açıklaması)
 • yahu yedek kulübesinde herkes beyaz tenli olunca hakem hemen anlasın diye siyah adam demiş işte. bunun tam tersi olsaydı yedek kulübesinde herkes siyahi olsa beyaz adam diyecekti.

  yine mağduriyet buldu sjw ve blmci liboş arkadaşlar kendilerine tebrik ediyorum. dünyada siyasal islamcılardan daha fazla mağduriyet yaratan ender gruplardan.
 • başakşehir'in uefa'ya "one minute" çektiği maç.

  ulan tamam burada suçlu biz değiliz belki ama neden hep bizim olduğumuz yerler karışıyor amk.

  sanat, spor, siyaset... nerede biz varsak orada sıkıntı var. avrupalılar çoktan illallah etmiştir bizden sjsjjsjjksksaj

  neyse, içinde türklerin olduğu organizasyonda herkes hareketlerine dikkat etsin...

  ortalığın böyle amına koruz işte shshshshshshs
 • hadi diyelim adamın söylediği kelime rumence'de siyah-siyahi olsun, türkiye'de bir hakem maç esnasında bir oyuncudan "siyah" diye bahsetse iyi mi olacak?

  o adamın bir adı var, bizahmet deyiver. işin o senin.

  ırkçılık yapılan maç.
 • negru siyah demek yea ne var bunda diyen ibişleri gördükçe taş kafalarına karpuz seçer gibi tok tok vurmak istiyorum.

  üşenmedim sizin anlayacağınız dile çevirdim konuşmayı. yani demiş ki: "karabaş otur yerine." üslup olarak. çaktın? siyah dediydimdi, rumenceydi değil olay. adamın siyah olması mavi olması hakemi ilgilendiremez ibişkocum, annadın?
 • bariz ırkçılık yapılmış maç. gavur, zenci, müslim vs... dersen bu ırkçılıktır.allah belasını versin bu ırkçıların. rezillik büyük rezillik.
 • bir kaç yıl önce zokora'ya fu*cking nigga diyen emre belözoğlu'nu kaptan yapan kulübün ırkçılık bugün aklına geldi.

  ırkçılık kabul edilemez bir zeka ve ahlak yoksunluğu fakat türk milletindeki, türk taraftarındaki bu kaypaklık çok ayrı bir boyut. kendi ülkesinde ırkçılık yapan adama bırak ceza vermeyi, plaketle kulüp efsanesi yapanlar bugün hep birden ırkçılığın yılmaz savunucusu.

  bu memlekette her türlü ahlak yoksunluğu, her türlü torpil, şike, yolsuzluk "birilerine zeval gelmesin" diye göz ardı edilir.

  o gün emre'ye ceza vermeyen federasyon, o günden sonra emre'yi eleştirmeyen basın, o gün emre'yi kınamayan aksine ödüllendiren kulüpler bugün ırkçılık adına show yapmasın.

  hepiniz göstermelik adamlarsınız.

  yolsuzluğu yapan siyasi partiyi savunan millet, şikeyi yapan başkanı savunan taraftar, ırkçılığı yapan oyuncuyu koruyan basın, işine geldiğinde kalkıp duyar kasmasın yalandan yere.

  işinize geldiği kadar insansınız.

  ırkçılık rezil, siz ırkçılıktan da rezilsiniz.
 • birkaç arkadaş daha yazmış, şu anda beinsports'taki kadın spiker güya böylesine iğrenç bir kelimeyi bir daha telaffuz etmek istemediğini söylüyor, ama öncesinde ne yaptığından bihaber birkaç kez siyahi dedi. siyahi ayrımcı bir ifadedir, doğrusu siyah ve beyazdır. siyahi bir şey yoktur. beyazi diye bir şey olmadığı gibi.
 • gündelik hayatta, sokakta birini işaret ederken siyah vs. deseniz bir şey olmaz ancak uefa gibi konuya en hassas yaklaşılan ortamlardan birinde yaparsanız ayvayı yersiniz. hakem zaten sıçtık bakışlarıyla götüne girecek şemsiyenin farkına varmış.
 • zokoraya ırkçılık yapan emreyle aynı takımda sahaya çıkan, eboueye muz sallayan taraftar için sahaya çıkan webonun ve tum takimin ırkçılik yüzünden sahayı terk ettigi maç.

  ırkçılığa hayır. hangi tarafta olursan ol.
396 entry daha