şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: onemliuyarilar'a yardim ediyoruz)
    (bkz: onemliuyarilar'a yardım ediyoruz 2)
    (bkz: onemliuyarilar'a yardım ediyoruz 3)

yardımsever olmakla enayi olmak arasındaki fark nedir?

yazık.
  • bu entry'ye göre bu yazarın yazlığı ve arabası varmış.

şu entrye göre de ayda 8.000 tl ile geçinemiyormuş.

izin olmadan bağış toplamak suçtur. bunu geçtik fakat bu bağışın başka bir şey neden gösterilerek elde edilmesi nitelikli dolandırıcılık suçuna girer.
  • (bkz: gözlerini kaybetmek üzere olan simay bebek)

simay bebek kör olmasın. haydi el birliği ile hayata tutunduralım bu yavruyu.
  • bazen gündemden uzak durmak iyi geliyor böyle.
    duygu sömürüsü ağzıyla yazılan başlık ve entryleri okumamaya özen gösteriyordum, kendi adıma da iyi olmuş oldu.
    umarım kütür kütür hapiste yatar.
  • romantizmin ve goygoy seviciliğin insanları getirdiği trajikomik nokta.

tokatçı filmini hiç mi izlemediniz, oradaki dilenci anne-kızı, annenin kıza söylediklerini hatırlıyor musunuz? ya da en basiti haberlere çıkan dilencilerin zabıta gözaltına alınca ceplerinden çıkanları görmediniz mi? dilencilikle geçinen köylerin olduğunu bilmiyor musunuz?

işte bu da modern çağa uygun e-dilencilik. bu yeni çağda türkiye artık fakiriyle zenginiyle ahlaksızlığın dibine vurmuştur.

bir insana yardım yapmak çok ciddi bir iştir. asla duygusallığa kapılmamalı, yardım yaparken çok ince elemeli, sık dokumalı. çok yakın tanıdıklarım zora düşerlerse yanlarında olurum. onun dışında valilik onaylı yardım kampanyaları ve bildiğim, güvendiğim, yaşam tarzıma ve fikirlerime uyan vakıflar dışında asla maddi yardımda bulunmam. hepinize tavsiye ederim.

sözlükte de nasıl böyle bir rezalete izin verildiğine inanamıyorum. apartmanlara dilenciler asla sokulmaz ama sözlük e-dilencileri bünyesinde rahat rahat barındırıp görmezden geliyor.

neyse bir musibet bin nasihatten iyidir. dolandırılan tüm arkadaşlara geçmiş olsun.
  • (bkz: yazarların linç edilme korkusuyla söyleyemedikleri) başlığına cuk oturan bir konuydu bu onemliuyarilar meselesi.
    ne zaman birileri konuşacak diye bekliyordum. beklenen gün geldi anlaşılan.

duyuruda daha önce yer bulmuş ama gündeme gelmemiş; online dilencilik
  • sigara ve temiz çamaşırla katılmayı umuyorum.
  • aklıma bankada sıra beklerken gördüğüm teyzeyi getiren başlık. başlığa yazmamın nedeni de gündemde üst sıralara çıkmasıdır.

kardeşimin kredi taksidi için bankada sıra bekliyorum, toplamda 3 kişi var gişede kimse yok, herkesi seyretmeye başladım sıkıntıdan. banko görevlisi geldi, benden önce bir teyze vardı işlem yapmaya başladı. hani teyze yorulsa da bir yol üzerine otursa dilenci sanır para verirsin. mağdur, hüzünlü, şapsal. işlem yapmaya başladı, hiç öyle küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın mantığıyla yazmayacağım çünkü direkt şahit oldum; görevli diyor ki; "altın hesabınızdan mı çekelim parayı yoksa para hesabınızdan mı?" altın hesabından çekmek istediğini söyledi. 10 kiloya yakın altını olduğunu öğrendim konuşurken. 10 kilo, yazıyla on. para hesabını sormadı bankacıya.

görsen para verirsin, hüzünlü, mağdur, şapşal. on kilo altını ve para hesabı var. sakın yanlış anlaşılmasın amacım bu kadını aşağılamak değil kesinlikle. kimsenin giydiği veya hali kimseyi ilgilendirmez. olay, onemliuyarılar'ın da mağdur, hüzünlü ve şapşal olması. ilk zaman da inanmamıştım, annesinin kanser olduğuna da inanmıyorum.

ekşi sözlük'te çok zengin insanlar var; onemliuyarılar'ın attığı kazıkla kendilerine gelmişlerdir umarım. kerizler.