• tamamen 8 bit bilgisayarların ve oyun konsollarının (c64, gameboy vs.) ses çipleri kullanılarak kaydedilmiş kraftwerk tribute albümü. bu çipler elbette bugüne göre çok ilkel kalsa da kraftwerk'in yetmişler ve seksenlerdeki albümlerinde kullandığı synth'lerin verdiği havayı gayet iyi veriyor. düzenlemelerin büyük bölümünde parçaların orijinaline sadık kalınırken bir yandan da armoni zenginleştirilmiş, birkaç parça dışında boş yok. dinlediğim en iyi kraftwerk tribute albümü diyebilirim, tadına doyamıyor insan. bilhassa çocukluğunda 8 bit aletlerle haşır neşir olmuş kraftwerk severlerin bayılacağını düşünüyorum. resmi olarak plağı ocakta, cd'si şubatta piyasaya çıkıyor. şukela!
  http://myspace.com/8bitoperators

  şarkı listesi şu şekilde:
  01. bacalao - the robots (die roboter)
  02. glomag - pocket calculator
  03. covox - computer love
  04. role model - showroom dummies
  05. nullsleep - the model
  06. david e. sugar - radioactivity
  07. oliver wittchow - kristallo
  08. 8 - bit weapon - spacelab
  09. firestarter - computer world (computerwelt)
  10. neotericz - electric café
  11. receptors - trans europe express
  12. herbert weixelbaum - tanzmusik
  13. bubblyfish - it's more fun to compute
  14. bit shifter - antenna
  15. gwem and counter reset - the man-machine (die mensch-maschine)
 • bir bit istedik 8 bit verdin yüce rabbım dedirten lakin içinde bilindik bir c64 duayeni olmaması dolayısıyla şüpheyle yaklaşılan albüm. şöyle de bir şey var kraftwerk belki elektronik müzik yapıyor ama bu yaptıkları müzikleri de sahnede kullandıkları synth'ler ile canlı olarak çalabiliyorlar. bu albümü yapan arkadaşlar bunu yapamayacaklar. en güzel tribute herhalde yine kraftwerk'in yaptığı gibi canlı olarak seslendirilebilecek düzenlemeler yapmak üstüne de bir konser vermek olurdu.

  ps: lan nintendo falan derken bunlar yamaha'nın fm ses çipini de kullanmışlar sid'i de öyle yem diye atmışlar ortaya, o davullar falan başka türlü çıkmaz çünkü.
 • çeviri yaparken süpper bir eşlik müziği. performansı ve bilişsel yetiyi arttırdığı klinik deneylerle kanıtlanmıştır.

  yasal uyarı: yukarıdaki tespitler enformatif teknik metin çevirisi yaparken geçerlidir. başka çeviri türlerinde ve işlerde kullanılırsa performansta yaşanabilecek düşüşlerden ve oluşabilecek zarardan firmamız sorumlu değildir.

  sonsöz: unutmayın, hesaplamak daha eğlencelidir.
 • (bkz: vgm)
 • myspace falan patladigi icin https://www.youtube.com/watch?v=lujwfqfzx2w adresinden dinleyebilirsiniz.
hesabın var mı? giriş yap