şükela:  tümü | bugün
  • redhack'in yayınladığı berat albayrak maillerinin olduğu medyalardan birisinin dropbox olması sonucu an itibariyle dropbox'a türkiye'den erişim engellenmiştir.
  • "yok ya troll falandır" dedim, baktım. gerçekten engellenmiş. ben bu ülkenin internetini yönetenlere bi' şey diyemiyorum artık. yılların fotoğrafını, anısını dropbox'ta saklayan var. sırf kendi zevkinize site engelliyorsunuz ayıp be.
  • zenmate ile girip şifrenizi değiştirmenizin faydalı olacağı durum.
  • şaka gibi bir olaydır.2016'da insanların en sık kullandığı uygulamalardan bir tanesini engellemek gerçekten şaka gibi.

sonra çıkıp apple'ın vergi cezasından dolayı 'gelin burada size kolaylık sağlarız' denmesi hiç samimi olmuyor.yani koca şirketlerin yatırımları,çalışmaları bir anda tek nefeste sekteye uğratılabiliyor bu ülkede.

ayrıca her bu tarz olaydan sonra ceza bütün kaynağa kesilip resmen diğer kullanıcılarda cezalandırılıyor.buralarda insanlar resimlerini,anılarını,ders notlarını paylaşıyor.birazcık iyi geçinelim artık ya,yetmedi mi bir boka yaramadığı onca kavganın.
  • word press yedeklerimizi dropbox yerine size yükleyelim, lüzumlu halde camı kırar geri yükleriz.

- manyaa mısınız olm siz?

edit: ulen hindiler beni niye eksiliyorsunuz? dropbox'a engeli koyan ördek yavrusu boynunuz kopsun.
  • türkiye'nin özetidir. net.
  • bu kadarını da yapmazlar diye düşündüğüm ancak yanıldığım yeni türkiye'de yaşanan klasik bir olay.

gayet güvenilir, kullanışlı ve ciddi kolaylıklar sağlayan bu program üniversitelerde, eğitim kurumlarında, sağlık alanında ve iş dünyasında etkin olarak kullanılmakta. insanlar sizler gibi bu programı gayri meşru işleri için kullanmıyor.

ne yazık ki birçok insanın işleri aksayacak ve yok yere sıkıntı çekecekler. ancak bu olayın sokakta bir yansıması tabi ki olmayacak.
  • devlet düzeyinde ağır ergenlik yapılan durumdur. benim hayati öneme sahip her türlü dosyam dropbox'ta saklı belki. belki ben oradan iş yürütüyorum. ne tür bir yönetim anlayışı lan bu.
  • -efendim sizin maillerinize dropbox denilen bir programdan erişiliyor.

- kapatin gitsin!

- ama efendim!??

-kapaaaat!

bu kadar basit bir ülkeyi yönetmek.
    sims oynuyorsunuz sanki amk
  • google drive'ın beğendiği olay.

amına kodumun ülkesinde yaşamamak ne güzel duygudur.

zorunlu edit:
    (bkz: beğenemedi)