• -efendim sizin maillerinize dropbox denilen bir programdan erişiliyor.

- kapatin gitsin!

- ama efendim!??

-kapaaaat!

bu kadar basit bir ülkeyi yönetmek.
    sims oynuyorsunuz sanki amk
  • şaka gibi bir olaydır.2016'da insanların en sık kullandığı uygulamalardan bir tanesini engellemek gerçekten şaka gibi.

sonra çıkıp apple'ın vergi cezasından dolayı 'gelin burada size kolaylık sağlarız' denmesi hiç samimi olmuyor.yani koca şirketlerin yatırımları,çalışmaları bir anda tek nefeste sekteye uğratılabiliyor bu ülkede.

ayrıca her bu tarz olaydan sonra ceza bütün kaynağa kesilip resmen diğer kullanıcılarda cezalandırılıyor.buralarda insanlar resimlerini,anılarını,ders notlarını paylaşıyor.birazcık iyi geçinelim artık ya,yetmedi mi bir boka yaramadığı onca kavganın.
  • devlet düzeyinde ağır ergenlik yapılan durumdur. benim hayati öneme sahip her türlü dosyam dropbox'ta saklı belki. belki ben oradan iş yürütüyorum. ne tür bir yönetim anlayışı lan bu.
  • redhack'in yayınladığı berat albayrak maillerinin olduğu medyalardan birisinin dropbox olması sonucu an itibariyle dropbox'a türkiye'den erişim engellenmiştir.
  • bu kadar dandik ülke olamaz arkadaş.

iki ay önce yıllık ödeme yaptım, yüzlerce gb olan foto/video arşivimi günlerce uğraş sonucu telekom'a rağmen yükledim, birinin damadı şifresini "1234" yapti diye ben yanıyorum.

bu kafa değil ülke yönetmek, bakkal işletse batırır amk.
  • pek çok işini dropbox üzerinden yürüten biri olarak, yuh artık dediğim saçmalıktır.

sen devlet hakkında gizli mühim yazışmalarını kankanla mesajlaşır gibi email üzerinden hallet. abidik gubidik yazışmalar yap. sonra gel "ay ama yazışmalarımı burda yayınlıyolar bi kere taamm mı!!111!!" diye dropbox'ı engelle. arkadaş biz gayet düzgün, sorunsuz ve gerektiği gibi kullanabiliyoruz bu sistemleri. sen sistemi kullanmayı beceremedin diye, bütün sistemi engellemek nedir? sen bu işleri beceremiyorsan bugün dropbox, gmail, yarın başka bir sistem üzerinden yine hack'lenirsin.

devlet devlet olmaktan çıkıp 13-17 yaş arası şımarık ergen'e dönüştü. teallam ya...
  • yüklediğim ödev ve ders notlarına ulaşabilmek için, fransız bir arkadaşıma yazdığım onun girip, bana lazım olan dosyaları indirip maille atmasına sebep olan olay. teşekkürler türkiye. en azından seni bir başka ülkeye rezil edebildiğim için mutluyum.
  • içinde birkaç fetocu var diye kaç asırlık askeri okulları kapatanların yapmasına şaşırmadığım olaydır. adamlar işini böyle görüyor, strateji hep kurunun yanması, o yandıkça onun yanında yanan yaşın önemi onlar için koca bir sıfır. yeter ki sonuç onlara yarasın. bilmem kaç yüz şirketin işleri aksayacakmış, hukuksuz ve insan haklarına aykırıymış umurlarında değil.

böyle her saçmaladığınızda o gizlemeye çalıştıklarınızı daha da öne çıkartıyorsunuz. aynen devam edin. (bkz: streisand effect)
  • düşük profilli başbakanın bulut teknolojisi ile ilgili bilgi düzeyini akla getirince şaşırtmayan olay..

yıllardır sorunsuz kullandığım dns ile bile çalışmıyor, sadece vpn ile erişilebiliyor..
  • fark ettiniz mi bilmiyorum ama ilkellik belirtileri dışında hiçbir güncelleme yapmıyorlar.
    sadece geriye, daha geriye, daha fazla geriye.
    daha rezil olmaya, daha fazla rezil olmaya.
    küçülmeye, büzülmeye, yerlerde sürünmeye doğru hızla yol alma.
    adamların misyonu çok açık ortada.
hesabın var mı? giriş yap