şükela:  tümü | bugün
 • zırhlı araçtan halkı taramışlar. dört vatandaş yaşamını yitirmiş.

  http://t24.com.tr/…ndiliginden-devreye-girdi,363830
 • haberde oturanların üzerine denirken pervin buldan twitter'dan kavga eden 2 aile diyor, ama her iki türlü de bunun bir katliam olduğu gerçeğini değiştirmez
 • (bkz: teröristlerin ölünce sivil sayılması)

  edit : bu olayın gerçekten sivillere olma ihtimali olabilir.onu her öldürülen terörist sonrası siviller ölüyor diye ağlamadan önce düşünecektiniz.pkk'nın öldürdüğü binlerce sivile sesinizi çıkarmazsınız.bıktırdınız milleti.
 • saldırı olma ihtimalinin düşük olduğu olay. ya da birileri yine ortalığı karıştırmaya çalışıyor.

  ortam şu anda iç karışıklık çıkarmak için i kadar müsait ki... polis içerisinde bulunan fetöcüler bu tip eylemlerle halkı ayaklandırmaya çalışıyor olabilirler.
 • (bkz: sivil kürt olmaması)

  valilik dahi "yanlışlıkla ateş açıldı, polisler sorgulanıyor" derken(ne kadar inandırıcı olduğu tartışılır) "tororostloron olonco sovol soyolmoso" diye otüyor yine niteliksiz niceliğin bir kulu!
 • önüne geleni açığa alan hükümet ,hemen bu kişi/kişileri açığa almalı ve şeffaf bir açıklama yapılmalı bizzat içişleri bakanlığınca.

  açıklamalara göre polis tetiğin kendiliğinden devreye girdiğini söylemiş ama bu tarz izole sistemlerde bu mümkün değildir,dışarıdan bir müdahale söz konusu olamaz ve tuşlu,bas-bırak mekanizması şeklinde işleyen bir sistem var yani bir nevi yarı-mekanik.en mantıklı ihtimal polisin eli kolu değmiştir ki böyleyse affedilemez bir hatadır ve yargılanması gerekir.

  ölenlerin ailelerine baş sağlığı dilerim.umarım zaten bölge halkı yeterince doluyken bir sıkıntı yaşanıp domino etkisi yaratmaz.

  tanım;üzüntü verici gelişme.
 • "kavga eden iki ailenin üzerine polis zırhlı araçtan ateş etmesi" üzerine gerçekleştiği iddia edilmiş.
  hayır zaten polis yarım saat beklese birbirlerini öldürecekler ne gereği vardı da ateş etmişler pek anlamadım. aşiret kavgalarında pala ve pompalıyla birbirlerini öldürüp haybeye mevta olacaklarken birden bire polisin öldürdüğü masum vatandaşlar oldular.
  mağduriyet için fırsat kollayan kürtçülere de gün doğmuş oldu...
 • saldırı değildir o saldırı olsa duramazsın. katliam hiç değildir.
  eğer katliam istiyorsan pkklı piçlerin geçen sene uykularında katlettiği gencecik polis memurlarını getir aklına.
  valilik bile olay araştırılıyor derken polis saldırısı katliam gibi terimler kullanmak niye?
 • polis ya da askerin empati konulu çalışması olabilir.

  iletişimin önemli detaylarından biridir bu karşı tarafın gözünü açar.