şükela:  tümü | bugün
 • az önce son dakika haberlerinde geçen ifade. abd, türkiye'den gelen başvuruları, süresiz olarak askıya almış. kim bilir, kapalı kapılar ardında, yine ne hesaplar dönüyor. olan da, yine bizlere oluyor.

  idlib ve ırak'taki gelişmeler hakkında, iki tarafın da dışişleri bakanlarının görüşmesi sonrasında böyle bir karar alınmış.
  http://www.hurriyet.com.tr/…nu-askiya-aldi-40603924

  hatırlatma edit'i: biliyorum, gündem çok yoğun ama, bu arada balık hafızalı olmayalım, çocuklarımızı unutmayalım. 29 kasım 2016 adana öğrenci yurdu yangını duruşması gün içerisinde devam edecektir, konuya duyarlı suser'ları ilgili başlıkta görüşlerini bildirmeye davet ediyorum.
 • konsolosluktan yapılan açıklamaya göre süresiz durdurulmuştur. yine zor günler bizi bekliyor gibi. bekleyelim görelim.

  ilgili açıklama:

  "son zamanlarda yaşanan olaylar, abd hükümeti'ni, türkiye cumhuriyeti hükümeti'nin abd misyonunun tesisleri ve personelinin güvenliğine ilişkin taahhütlerini yeniden değerlendirmek zorunda bırakmıştır. söz konusu değerlendirme sürecinde, büyükelçiliğimiz ve konsolosluklarımıza gelen ziyaretçi sayısını en aza indirgemek amacıyla, şu andan itibaren geçerli olmak üzere, türkiye'deki tüm abd diplomatik misyonlarındaki göçmen olmayan vize hizmetleri askıya alınmıştır"

  kaynak
 • az önce son dakika geçilmiş. ilk cümleyi anlamak için cümleyi öğelerine ayırmam gerekti.
  resmi açıklama şöyle:
  https://pbs.twimg.com/…a/dlocmqaw4aitknx?format=jpg
 • abd büyükelçisinin duyurduğu hadise.

  abd yaptırımları sıkılaştırmaya başladı.

  bu saatten sonra dolar zıplar.

  not: şu anda dolar 3.6150
 • ucuz iphone alma hayallerimi yıkan haber. green card başvuruları da durduruldu mu belli değil.
 • demokrasi, insan hakları, ifade özgürlüğü, basın hürriyeti gibi alanlarda modern dünyadan giderek uzaklaşmanın sonucudur.

  abd'yi günahım kadar sevmem. ortadoğu ve ülkemizin başına gelenlerin de baş sorumlusu olarak görürüm.

  ancak amerikan derin devleti ve pentagon'un yediği haltların faturasını amerikan halkına ve abd'nin kendi yurttaşları için benimsediği evrensel değerlere kesmem.

  yani bu durum türkiye'nin dışarıdan nasıl göründüğünün bir kanıtıdır.

  gittikçe otoriterleşen, demokrasiden uzaklaşan, insan haklarını ihlal eden, ifade özgürlüğünü hiçe sayan, farklılıkları yok etmeye çalışan teokratik bir oligarşi olarak görmeye başladılar bizi.

  ulu önder atatürk ve ismet inönü paşa'nın bizi konumlandırmak için canını dişine takarak uğraştığı modern dünyadan kopuyoruz gittikçe.

  bu durumun bir sonrası avrupa birliği ile ilişkilerin sekteye uğraması, nato'dan çıkarılma, gümrük birliğinden men edilme falan olabilir.

  umarım olmaz ama tehlike büyük.
 • 15 yılda düştüğümüz hale, geldiğimiz noktaya bak. bunlar henüz iyi günlerimiz gibi.

  edit: git ulann artik gitttt.
 • sebebini merak ettigimizdir.
 • hayra alamet olmayan durum.

  eskiden abd yüzümüze gülüp arkadan türlü pislikler yapardı. şimdi yüzümüze sahte bir tavır bile göstermiyor. açık oyun başladı.

  gümbür gümbür gelen ortadoğu restleşmesinin ayak seslerindendir bu olay.

  1950lerden beri başımıza olumsuz ne geldiyse doğrudan ya da dolaylı olarak abd ile mutlaka bir ilişkisi vardır. (nato ve bitmeyen karanlık maceraları, darbeler, faili meçhuller, kaza süslü suikast ler, serbest piyasa ekonomisi , ergenekon , balyoz , fetö , rte , pkk vs. vs. vs. )

  artık yüzleşme zamanı yaklaştı. bakalım bop eşbaşkanı ne diyecek bu duruma.
  edit:imla, ekleme
 • aksam aksam korkutmus aciklamadir. avrupayla iliskilerin daha da gergin oldugu dusunulurse, umarim sirada avrupa ulkeleri yoktur.

  oyle bir sey olursa psikolojik olarak coken buyuk bir kesim olacak ulkede. nur topu gibi 80 milyonluk hapishanemiz olacak.

  80 milyon + alabildigine suriyeli demek daha dogru. hain isbankasi dolari 3.65ten satmasa bir miktar dolar alinabilirdi.
  (bkz: mini çakal)