• neredeyse küçük bir aşiret sayılacak 8 evladı için vekillik alması gerekirken, küçük birkaç yardıma razı olmuş kadın.

malum bu topraklarda daha önce akp'nin yardım etmediği hiç kimse büyümeyi başaramamıştır.
    kadının minnet duyguları, hakkını alırken şükür edecek kadar ezik olan yurdum insanlarının abarttığı bir söylemden öte değildir.
  • evlatlarım golluma döndü ama oyum yinede ak partiye...
  • ülkede yüzde 10'luk bir kesimi bile bu şekilde elinde tutsan iktidar olmaya yeter, bunu da iyi bilen akp kendisine sadık olacak gelir seviyesindeki insanları besleyerek elinde tutuyor

işte bu da ne yazıkki demokrasinin aslında artık başarılı bir sistem olmadığının göstergesidir
  • keşke düzgün bir devlette yaşasaydın da, fukara gibi elini zalime açacağına kendi emeğinle büyütseydin 8 evladını.
  • çocukları biraz eğitim alabilirlerse sekizi birden akp düşmanı olacaklar.
    yazın bunu bir yere...
  • cümlelere bak arkadaş ya.

"8 tane evladını büyütürken belediyeden yardım aldım".

ne karşılığında? onlara oy topladım, reklamlarını yaptım. bak ablacım bir de şu versiyonu var.

(bkz: evinde yakacak odun olmadığı için evladının eline saç kurutma makinesi verip yan odada intihar eden emine akçay)
    (bkz: pantolon alamadı diye intihar eden baba ismail devrim)
    (bkz: fatularını ödeyemediği için elektriği kesilen ve mum yakmak zorunda kalan annenin evinde çıkan yangında ölen 2 yaşındaki nazlıcan uçarer)

...

"ayşenur islam oğlumu fabrikaya koydu".

ne karşılığında? partiye üyelik, adam getirme, kendi deyimiyle "herkese tavsiye". bak bununda şu versiyonu var.

(bkz: atanamadığı için intihar eden öğretmen merve çavdar)
    (bkz: atanamadığı için intihar eden öğretmen ersin turhan'ın cebinden 10 tl çıktı)

...

yatacak yeriniz yok. toprak bile sizi kabul etmeyecek
  • doğurma olayını bir iş alanına dönüştürmüş kadının itirafı, çocuk desteği için doğurmadıysa o 8 çocuğu ben de bir şey bilmiyorum.
  • bakamayacağını bile bile 8 çocuk yapmaktan ve büyütmek için sadaka almaktan imtina etmeyen kafaların tercihi ile ülke bu hale düştü maalesef. kendi evladını düşünmeyen ne vatanını ne de onun istikbalini düşünür.
hesabın var mı? giriş yap