şükela:  tümü | bugün
  • bayburt ardından meral akşener'in 8 haziran 2018 cuma günü 17.30'da gerçekleştireceği miting.
  • entry-uyumunu bozmama vesile olan mitingdir. *
  • durmaksızın devam ediyor mitinglere 10 haziranda ise gündoğdu meydanında miting ve iftar buluşması var
  • merkezinin sola daha yakın olduğunu bildiğimden merkez sağcı ve sosyal demokratların ilgi gösterip göstermeyeceğini merak ettiğim miting.
  • henüz ''ben geçiyordum, çok kalabalık değildi!'' diyen develerin üşüşmediği miting.
  • --- spoiler ---

24 haziran’da bir karar vereceksiniz. dileğim ve umudum o dur ki gümüşhane’den, meral akşener çıksın. bütün vaatlerimizi gezilerimiz esnasında gençlerden aldığımız, hanımefendilerden aldığımız, memurdan aldığımız önerilerden oluşturduk. insana dokunan projeler yaptık. bunlardan bir tanesi tarımda çalışan kadınların 5 yıllık sigortasını devletin üstlenmesi. çiftçilerin tarlasınla barışmasının yolunu açmak. gıda ithalatini kesmek öncelikli hedefimiz. üretim olmadan kalkınma olmaz.

nereye gitsem en büyük sorun genç işsizliği. bunu çok ciddiye alıyoruz. gençlere iş vermek devletimizin borcudur. bu borcu yerine getirmek için her yıl 50 milyar dolar yatırım yapacağız.
    --- spoiler ---
  • meral akşener'in mitinglerindeki en büyük umut kaynağı mitinge gelen insanlardaki çeşitlilik. özellikle her kesimden kadınlar olmak üzere, kırsal kesimden bir çok erkeğin ve gencin gelmesi de anketlere yansımayan fakat bahsedilen dip dalganın gelebileceğine dair umut veriyor.

ekleme: facebook'daki canlı yayın 3 milyona ulaşmıştır.
    link
  • akşener çok ciddi çalışıyor.

nüfusunun az olmasından dolayı, çoğu seçimde kimsenin uğramadığı bir yerdir gümüşhane.

ayrıca toplanan kalabalık partinin ne kadar iyi teşkilatlandığının da bir göstergesi.
  • --- spoiler ---

geleceğin en önemli savaşı su ve gıda üzerinden olacaktır. tarımcılar mazot pahalı olduğu için, yem pahalı olduğu için tarıma küstü. yattaki mazotu 1,5 liraya satıp, çiftçiye 3 katına satıyorsunuz. bizim çiftçimiz rahat bir nefes alacak. 5 yıl içinde ithalatı durduracağız. bizim en önemli 3-4 tane tarım ürünümüz var. pancar kotalı, sırbistan’dan et ithal ediyorlar. konya’ya buğday ithal ediyorlar. sırbistan’dan domuz kemiğiyle beslenmiş sığırları getirdiler. hepimize yedirdiler. müslüman mahallesinde salyangoz satıyorsun.
    --- spoiler ---
  • --- spoiler ---

2,5 trilyon dolarlık bir gelir var, alınan borçlarla bu gelirler nerede? fabrika yapıldı mı? istihdam yaratıldı mı? bu paralar bir tek müteahhitlerin cebine girdi. ama bunla yapılan köprülerin, çılgın projelerin sahibi siz değilsiniz. yandaşlar bunların sahibi. ihalenin birimi hep insan, böyle bir şey olabilir mi? hastane yapıldı yüzde 70 garanti verdiler. o yataklar boş kalınca ne oluyor? sizin cebinizden çıkıyor. hazine de bu projelerin garantörü. buradan yemin ediyorum, cumhurbaşkanı olursam bu projeleri alacağım elime inceleyeceğim.
    --- spoiler ---