şükela:  tümü | bugün
  • 11-17 mayıs 2018 tarihleri arasında toplam 2.643 kişi ile yapılan ankettir.

ankette çıkan oy dağılımı şöyle:

cumhur ittifakı: yüzde 46.5
    millet ittifakı: yüzde 34.8
    hdp: 10.1
    diğer parti: yüzde 0.3
    kararsız: yüzde 4.8
    protesto oy: yüzde 2.2
    cevap yok: 1.3

https://twitter.com/metropoll

edit: kaynak eklendi.
  • mastürbasyon gibi bir anket olmuş. erdoğan’ın durumu belirsiz ama cumhur ittifakının muhalefete düşeceği ayan beyan ortada.
  • oldukça yanlış olan ankettir.

%46 oy alacak olan cumhur ittifakı değil recep tayyip erdoğan olsaydı doğru olabilirdi.

millet ittifakı için %20 chp, %12 iyip, %2 sp gibi oranlar düşünülüyor sanırım ya da %23 chp, %10 iyip, %1sp. pek mümkün değil.

hdp'ninde %11-12 civarı oy oranı var.

belli ki insanlar tercihlerini saklıyor.

7 haziran gibi bir seçim sonucuna hazırlıklı olmak en iyisi.
  • kararsız ve oy vermeyenler eşit dağılınca cumhur ittifakının % 50 'yi geçeceği anlaşılan anket. millet ittifakı 38 hdp de 11.
  • seçimlerde de kararsızlar akp ye dağıtılıyor mu?
  • sonuçları değerlendirecek arkadaşların, anketin 11-17 mayıs 2018 tarihleri arasında, yani yaklaşık 3-4 hafta önce yapıldığına dikkat etmesi gereken ankettir.
  • veri toplaması 17 mayısta bitmiş anketin 8 haziranda yayımlanmasına şaşıran bir tek ben miyim?

böyle ucuz algı kasmaca olmaz olsun.
  • tekrar söylüyorum.

cumhur ittifakı %45 oy alsın, misyoner pozisyonuna geçip herkese gel diye mesaj atıcam.

edit 1: yoğun ilgi için teşekkür ederim. *

edit 2: farklı pozisyon yok arkadaşlar. misyoner dedik. laf ağızdan bir kere çıkar. lütfen sırayı bozmayalım.

edit 3: sözlükteki çaylak onay sırası algoritmasını bilen varsa yeşillendirsin pls. sıra çok uzadı.
  • cevapsız ve kararsızların dağıtımından sonraki oranı göremedim ama mhp'den hdp'ye kayabilecek kişilerin varlığından bahsetmesi pek inandırıcı gelmedi doğrusu.
  • verileri 11-17 mayıs'ta toplanıp 8 haziran'da yayınlanan ankettir.

seçimden sonra yayınlasaymışsınız keşke.