• kimse inanmasa da aklımdaki sonuçlar.
    oğlum bak aziz yıldırım için de olmaz kaybetmez diyorduk adam gitti! hem de ne oranla kaybetti.
    hiç bir sonuç sürpriz olmaz yazın kenara...
  • erdoğan’ı yüzde 40 altında göstermiş ankettir.

parti oyları:

akp:34.8
    chp:23.4
    iyi parti:17.2
    hdp:14.1
    mhp:7.3
    sp:2.5

ittifaklar:

millet:43.1
    cumhur:42.1
    hdp:14.1

cb adayları:

rte:39.7
    ince:26
    akşener:21.3
    demirtaş:11.1
    temel karamollaoğlu:1.8

kaynak
  • (bkz: hadi inşallah)
    o değilde hiç bir anket firması doğu perinçek'i sallamıyor, kale almıyor.
    ahahahahahha :)
  • bana %39 deme.

neden biliyor musun?

çünkü inanırım
  • hala yüzde 39 oy nasıl alır bu adam akıl alır gibi değil.
  • erdoğan %45 ve altına düşsün bu iş biter.

son hafta anketlerine umutla bakmamızı sağlayacak sonuçlardır.
  • bugüne kadar önümüze gelen en gerçekçi anket bu. muhtemelen en tazesi. fark ordan kaynaklanıyor. diğer anketler ortalama bir ay önceden kalma olduğu için son durumu yansıtamadı. bu anket sokaklardaki tabloyla da uyumlu.
  • olması gerektiği gibi sonuçlar gösteren ankettir.

sonuçlarda sayımlarda bir manipülasyon olmadığı takdirde ilk tur sonuçlarının buna benzer şekilde çıkması gerektiğini düşünüyorum.

erdoğan'ın %50'leri bulması artık bence zor.

ince ise chp oylarından daha yüksek çıkacaktır. güçlü bir kampanya ile çok kişi ve grubun desteğini kazandı. eskiden ateşli bir rte destekçi olan insanlar var tanıdığım. şu an hayranlıkla ince'yi izliyor ve destekliyorlar.

akşener ise tüm engellemelere rağmen doğru noktalara değinerek özellikle milliyetçi tabandan oy çalacak gibi gözüküyor.

bekleyip görelim. son 2 hafta
  • o kadar çok inanmak istiyorum ki şu ankete anlatamam.
  • en gerçekçi ankettir. ekstrem bir durum olmasa 24 haziran seçimlerine kadar millet ittifakı oylarını 1-2 puan daha arttırır. 8 temmuz'da ise muharrem ince % 54,2, rte % 45,8 olur. daha önceki entrylerimde belirtmiştim.
hesabın var mı? giriş yap