şükela:  tümü | bugün
 • özetle, vodafone'un web sitesinde ayan beyan tanıtımını yaptığı(öyle kelime oyunu, altta küçük fontlu şerh filan değil) bir paketi ilgili tarifede sunmaması ve bu kanımca dolandırıcılıktan farkı olmayan durumu kendilerine ekran videosu ve görüntüleri ile iletmem sonrası mevzubahis tanıtımı sitelerinden kaldırmaları ve bana aaa sitemizde öyle bir bilgi yok ayağı çekmesidir.

  sitelerinde şerhsiz, şüphesiz şekilde "video pass" paketinin tarifeye dahil olduğunu gösterir video

  edit:
  -henüz sitelerinde değiştirmedikleri kısmın ekran görüntüsü:
  https://i.hizliresim.com/y6vloa.png *

  -değiştirilen kısmın dün alınmış ekran görüntüsü:
  https://i.hizliresim.com/g6kae2.jpg

  4 haziran 2018 pazartesi numaramı taşımak için vodafone şubesinde sözleşme yaptım. sözleşme öncesi internetten operatörleri araştırırken red 15 tarifesini gördüm. videodaki paketleri ve fiyatı cazip bulup karar verdim. 6 haziran'da taşıma gerçekleşti fakat paketlerden birisi olan video pass hattıma tanımlanmadı. müşteri hizmetlerini aradığımda video pass'in red 15 dahilinde olmadığı bilgisini verdiler ama resmi internet sitesinde de, şubelerindeki panoda da görüldüğü üzere tarife dahilinde video pass de var şekilde tanıtımı yapılıyor.

  bu durumu vodafone'un ilgili mercilerine bildirip paketimi talep ettiğimdeyse bu paketin 17 mayıs'a kadar "iki ay hediye" verildiği fakat şimdi o hediye kampanyasının bittiğini belirttiler. ancak bırakın kampanyanın bitmesini, yukarıdaki görüntülerde bunun iki ay hediye olduğu bilgisi bile yok.
  kendilerine ekran görüntülerini ilettiğimdeyse tanıtımı sitelerinden kaldırdılar. tamamını kaldırmayı da beceremediler hala bir yerde var o paket dahil görünüyor, detaylara tıklayınca editlenmiş link açılıyor.

  vodafone destek ekibiyle twitter üzerinden yaptığım konuşmada da salak yapmaya devam ediyorlar. zinciri buradan okuyabilirsiniz.

  insanımızın öğrenilmiş çaresizliği ve boş vermişliğinden nemalanan operatörlere karşı tüketici haklarımı korumak için her şeyi yaptım, yapacağım. ya bu paketi tarifeme 12+12 aylık sözleşmem boyunca tanımlayacaklar, ya paketin fiyatını aylık faturamdan düşecekler ya da gereğini hukuki yollardan zorla sağlayacağım.
 • bana 9 yıllık yazarlık geçmişimde hiç yapmadığım bir şeyi yaptırıp kendi açtığım başlığın ikinci entrysini girdiren rezalettir.
  yazar arkadaşların biraz ilgisiyle bir miktar kamuoyu oluştursa güzel olacak.
 • ben de turkcell’den vodafone’a geçiş işlemi başlattım. ben red 10 tarifesine geçtim. 12 ay boyunca pass paketleri ücretsiz dediler. umarım dedikleri gibidir.

  edit:imla
 • beni şaşırtmıyor artık vodafone'un yaptıkları. onca senedir telefon kullanıyorum bu kadar güvenilmez bir operatör hissi hiç uyanmamıştı ama özellikle son 1 senedir bitti vodafone da.

  turkcell'den nefret ediyorum ama vodafone'da son 1 ayım diye göbek atacak noktadayım.

  ha bu başlıktaki haksızlık için ne yapılabilir tam bilemiyorum. bilen bir yazar konuyu görür ve yazarsa ne iyi olur
 • rezalet puanım 10/10.

  çok da önemli bir şey değil gibi duruyor ama bu düpedüz dolandırıcılık.
 • şirketlerin tuttuğunu öpmesinin diğer bir örneği. hak, hukuk, adalet kavramlarının olmamasıyla ilintili bir durum. çünkü bu kavramlar olsa duramazlardı.
 • umarım bir an önce çözüme kavuşur. açık açık dolandırıcılıktır.