şükela:  tümü | bugün
 • üst edit: son durum, servis evimize 3. defa geldi buzdolabını aldılar, 3 gün sonra arayıp kompresörünün değişeceğini söylediler, bunu söylediklerinden itibaren 4 gün geçti bir haber yok. değişim talebimiz reddedildi. edit sonu.

  lg markası bizi şu karantina günlerinde rezil teknik servisi nedeniyle bizi buzdolapsız bırakmıştır. bir de çocuğumuz var evde.

  daha 2 yılı dolmadan buzdolabımızın derin dondurucusunun yemekleri yarım yamalak dondurduğunu farkettik. buzların içinde sular gözüküyordu. bağlı olduğumuz yetkili servis olan mtv elektronik’i aradık.

  geldiler baktılar,önce anakartı değişecek dediler ve elimizde yok ısmarlıyoruz dediler. kart bekledik 8 gün. bu arada servis fişi çıkarıp bakıp tekrar çalıştırıp gittikten sonra buzluk ve buzdolabı iyice bozuldu nedense. buzdolabımız yok gibi bir şeydi.

  yaklaşık 1 hafta sonra “anakart geldi” dediler, takıp kaçtılar hemen. bu sefer buzdolabı komple soğutmadı. biz buzdolabını boşaltmak zorunda kaldık. tamamen buzdolapsız günlerimiz başlamıştı.

  aradık durumu belirttik ve ilk kez buzdolabının değişmesini istediğimizi belirttik.
  “2 gün sonra gelip atölyeye götüreceğiz ve bakacağız” dediler.

  2 gün sonra geldiler buzdolabını aldılar ve atölyelerine götürdüler.

  4 gün sonra aradık nedir durumu diye “haber vereceğiz” dediler, 2 saat sonra aradılar “sizin buzdolabınızın arızası varmış sanırım, neydi arızası, almaya geliyoruz” dediler. bu kadar da reziller.

  neyse sonra farkına vardılar ki buzdolabı kendilerinde, yine ertesi gün biz aradık nedir durum diye, dediler ki “sizin buzdolabınız normal çalışıyor bir sorunu yok.” biz tabii ki çileden çıkmış bir şekilde “biz değişim istiyoruz” dedik.

  bilen bilir buzdolapları bir kere bozuldu mu iflah olmuyor, ve buzdolapsız yaşamak hele ki çocukla ve virüsle ne kadar zor olabilir siz düşünün. arızasını bulamadıklarını söylüyorlar, daha ne kadar gidip gelecekti bu buzdolabı?

  ertesi gün aradılar “sıcaklık ayarı bozulmuş” dediler. -demek ki sorunu varmış?- düzeltip getiriyoruz dediler.

  geçtiğimiz cumartesi buzdolabını getirdiler. getiren servis yetkilisi “tüm ölçümleri yapıldı 8 saat fişe takmayın gazları otursun” dedi. -senelerce arçeliklerle bekolarla boschlarla taşındık, buzdolabı eve girer girmez fişe takılır 10 sene de çalışır bana mısın demez-

  neyse bu ayrıntıyı da geçelim, 8 saat bekledik, gecesine buz koyduk, buz kalıpları koyduk.

  sonuç:
  ertesi sabah ilk arıza için aradığımızdaki gibi, derin dondurucu iyi çalışmıyor, buzların içinde su var, plastik buz kalıpları da taş gibi olması gerekirken vıcık vıcık. yani -18 olması gereken derin dondurucu maksimum -5 lerde.

  buzdolabı kısmını da kullanamıyoruz çünkü yine gidecek ve buzdolapsız kalırız diye doğru dürüst mutfak alışverişi yapamıyoruz, sürekli dışarıdan yemek söylemek zorunda kalıyoruz.

  bugün yine aradık ve değişimden başka bir seçeneği kabul etmediğimizi söyledik. çarşamba günü gelip alıp bakmayı teklif ettiler yine. genel merkezi aradık, sadece arıza kaydı alıyorlarmış. artık çileden çıktık, inatlaşıp beklenecek bir ürün değil. sinirlenip yenisi alınacak kadar da ucuz bir ürün değil. bu ortamda yaz mevsiminde çocukla sefalet yaşıyoruz.

  organize bir amatörlük ve iş bilmezlikle karşı karşıyayız. lg’nin durumu aynen böyle, buzdolabı falan almayı düşünüyorsanız 2 sene dolmadan böyle bir arıza veren, arızayı gideremeyen, sizi rezil durumda bırakan bir marka alacağınızı anımsayın.

  edit: bir entryde “beyaz eşyada daha oturmuş markalar varken neden lg?” sorusu sorulmuş. ankastre haznesine sığacak ölçüde zaten 2-3 seçenek vardı, açık mutfak da olduğu için değerlere bakıp en sessizi bu diye bunu aldık.
 • harıl harıl beyaz eşya aradığım bu günlerde bu başlığı görmem iyi oldu. lg servisinin işgüzarlığı olan bir rezalettir. asla lg tercih etmeyeceğim. böyle münferit bir örnek yeterlidir bana göre marka imajı için.

  10/10'luk rezalet.
 • firmalar acaba ne zaman anlayacak satış sonrası hizmetin satıştan daha önemli olduğunu.

  tanım: 10/10'luk rezalet
 • benzer bir sorunu ve buzdolapsızlığı bir kere yaşamış bir ailenin ferdi olarak evimizde 1'i mini 3 buzdolabı ve 1 adet derin dondurucu bulunmasına şaşıranlara ders olarak okutulması gereken rezalettir.

  1 adet general electric, 2 adet siemens, 1 adet arçelik buzdolabı 1 adet arçelik derin dondurucu ile selamlarımı iletiyorum.

  zombie istilası sırasında buzlu viski içmek isteyenleri beklerim.

  peşin not: biz de az ruh hastası değilmişiz.
 • teknolojik ürünlerde hakikaten şans faktörü olduğunu bir kez daha hatırlatmış rezalettir.

  lg'nin derhal ilgilenmesi gerekiyor bu sorunla.

  benim tipini beğenip aldığım lg buzdolabı ise 8 senedir 100 defa elektrik dalgalanması ve kesilme yaşanmasına rağmen tık demedi. şans işte ne diyeyim.
 • siemens - bosch - profilo, bütçene göre markayı seç. hepsi taş gibidir.
  arçelik - beko grubu servis olarak korelileri siker atar. televizyon alacaksan lg al, samsung al eyvallah da, beyaz eşyada bu iki markadan uzak duracaksın.
 • işini bilmeyen ustalar yüzünden bu firmalar daha çok boykot yer. sorsan adamlara iş yoktur.

  rezalet : 10/10
 • buraya entry girip kendi beyaz eşyalarıma nazar değdirmek istemiyorum.

  ayrıca beyaz eşya konusunda odaklanmış firmalar dururken lg nedir yahu?
 • tanım: şaşırtıcı olmayan durumdur.

  lg markası ürünlerini satana kadar dünyanın en ilgili firmasıdır. ancak kredi kartının şifresini girip yeşil tuşa bastıktan sonra dünyanın en berbat firmasına muhatapsınız demektir. bunu satıcının siz yeşil tuşa bastıktan sonra göstermeye başladığı umursamaz tavırla anlarsınız zaten. daha sonra kurulum ekibinin ve servis çalışanlarının umursamaz ve lakayt tavırlarıyla da fazlasıyla görürsünüz nasıl bir belaya bulaştığınızı.

  müşteri hizmetlerini aradığınızda muhatap olan çağrı merkezi çalışanı bile o kadar umursamazdır ki alışverişi yaptığınız güne lanet edersiniz.

  bir daha kesinlikle alışveriş yapmayacağım markadır. ancak evde patlamaya hazır saatli bomba gibi duran lg marka beyaz eşyaların varlığı gerginlik yaratmaya yetiyor.

  kurulum ve servis ekibinin lakaytlığı salgın süreci ile filan da ilgili değildir. bundan üç yıl önce kurulum için beni boş ve buz gibi bir evde 6 saat beklettikten sonra, size kuruluma gelmeyeceğiz, yıl başından sonraya kaldı artık gibi bir cevap vermişlerdi. o gün aldıklarımı iade etmediğime çok pişmanım.

  kısacası almayın aldırmayın.