şükela:  tümü | bugün
119 entry daha
  • konuk takıma ve hakemlere müthiş baskı yaparak maçın içinde kendini çok hissettiren partizan taraftarının, 3. çeyrekte takımlarını kötü etkileyerek kaybetmelerine sebep olan maç.

3. çeyrekte koçlarının 2 teknik faul ile saha dışına yollanmasıyla ibre bir anda fenerbahçeye döndü. bu kesinlikle demek değildir ki fenerbahçe kazanmadı, partizan kaybetti; bilakis fernerbahçenin kadro derinliğiyle 3. çeyrekten sonra ne kadar etkili olabildiğini gösteren bir maçtır. bana göre bogdanovic, bizim bogdanovic, attığı üçlüklerle maçın kaderini değiştiren başlıca oyuncudur. bogdanovic dışında, bence en dikkati çeken oyuncu kenan sipahi olmuştur. o ortamda, seyirci baskısında kaçırmadan serbest atış atması, bire bire oyunuyla orta mesafe ikilik basketi ve vidmara yaptığı asist ile gelecek için ne kadar önemli ve kaliteli olduğunun sinyallerini vermiştir.

kenan sipahiye lütfen dikkat edelim, "gelecek" sanki bu çocuk.
  • zorunlu askerliğe kesinlikle karşıyım. bence dünyanın en gerici ve faşizan kuralı zorunlu askerlik. durumum olursa da ileride bedelli yapmayı planlıyorum. ama şöyle bir şey varki, obradovic ordu kursa, gider paşalar gibi yaparım askerliğimi onun ordusunda.

mesela obradovic dahiliye doktoru olsun, hemen diyabet olurum ona giderim iyileşirim.

obradovic avukat olsun, gider banka soyarım. nasıl olsa obra reis kurtarır.

tanım: obradovic'in götünün kılı olma kararımı onaylayıp eyleme döktüğüm maç.

(bkz: obradovic'in götünün kılıyım)
  • soylenecek cok sey var tabi de emir'e at gibi kufur etmissiniz onu anlamadim. adam cocukca top kaybi yapti iki tane evet de ote yandan 38 dk oyunda kalip 5/10 isabetle 11 sayi, 3'u hucum 6 reb ve 8 asist yapmis. top kaybi sadece 2.

biri de fb genis rotasyonuyla kazandi yazmis. yav macta toplam 10 fbli oyuncu oynadi. surelere bakiyorum, omer ve meilh 2 dk almis. geriye kaliyor 8 oyuncu. faul problemi yuzunden kleiza da 12 dk sahada kalabildi. nerde o genis rotasyon anlamadim. fb'nin su an hem kisa rotasyonu hem uzun rotasyonu dar. koc, baris ermis'i her nedense hic kullanmiyor. oguz olmadigindan 5 numaraya bjelica kaydirarak idare edior kc. allah var, bjelica zaten 1-2 numara fundamentaline ve pas yetenegine, 3 numara sutuna, 4 numara kalibina ve 5 numara direncine sahip oldugundan yakinda pg bile oynasa sasirmam. fakat 1 oyuncu eksik kaliyor rotasyonda. kisalar konusuna hic girmiyorum, bugun o kufur edilen emir kocun en guvendigi oyuncu, sahadan cekmiyor elemani. fakat uzun maratonda sikinti cikacak diye korkuyor insan. neyse obra reyiz var, guvenimiz sonsuz.
  • takımın obradovic'i dinlemediği ilk maç.

düzen dışı atılan şutlar,
    mucize üçlükler
    bojanın inanılmaz performansı
    ve en önemlisi partizan koçu daha maçın başında teknik yemiş ve 2. çeyreğin hemen başıydı herhalde atarım he diye uyarılmışken 17 dakika koçsuz oynaması.

bu maçta obra olsam sahaya girer kleizayı döverdim. kenan ve bjelica'nın performanları olmasa bu maç buralara hayatta gelmezdi. adamlar takım oyununa o kadar bağlılar ki inanılmaz. kenan inşallah milli takımda da böyle oynayacak.

kişisel olarak takım açısından inanılmaz bir deneyim olduğunu düşünüyorum. seyirci etkisini yok sayıcam zira 2 sene önce gs-barça maçına gitmiş biri olarak şunu diyebilirim kime ne kadar tepki gösterirseniz o adamı o kadar konsantrasyona sokarsınız. bakınız bojan. adam inanılmaz attı. cümleye devam edersek takım açısından inanılmaz deneyim çünkü karşısında hiç bu kadar istekli bir takıma karşı oynamamıştı. adamlar her topa zıpladı. her topu kovaladı.

gs'nin ilk siena maçından sonra düşündüklerimizi burda da belirtelim. bu kadar inanılmaz üç sayı yüzdesi ile (-ki 2. yarı herhalde 10 da 7) ve teknik faullerle beraber şu maçı 10 sayı kazanmak çok da maharet değil. savunmada daha dikkatli olunması ve her maçı baştan sıkı oynamak gerekiyor. maçın başında ne kadar sert, ne kadar agresif olursanız maçın sonu o kadar rahat gelir.

not: türkiye seyircisi ile bu manyakları bir mi tutacaksın diyecekler olacak. ben öyle bir karşılaştırma yapmıyorum. gs-barça maçında 16 sayı geriden takımı itekleyen sürekli baskı sağlatan seyirci ile fark 10lara çıkınca sus pus olan bir maç seyircisini karşılaştırdım. yoksa partizan seyircisi gayet agresif ve elindeki malı komple itekleyen bir yapıya sahip. maçın gidişatı açısından değerlendirdim.
  • tekrarı saat 01:00 da fb tv den yayınlanacak maç bu arada o atmosferde ilk yarıyı 8 sayı geride kapayıp ikinci yarıda 18 sayı fark yapmak acı acı sikmek demektir buda ikinci tanım olsun (bkz: allahmısın obradoviç)
  • euroleague şampiyonu olmamız yolunda gönülleri coşturmuş maç olmuştur. resmen şampyion olabiliriz lan.

ccc obradoviç reyiz ccc
  • bu maçta partizan'ın da hakkı verilmesi lazım, bilhassa ilk yarıda harika bir oyun ortaya koydular. ama tecrübe ve obradoviç farkıyla bilhassa 2. yarıda atılan ekstra üçlükler birleşince fenerbahçe bu zorlu deplasmandan galibiyet çıkarmayı başardı.

iki takım da run and gun tarzı basketbol oynamaya çalışan takımlardı o yüzden seyir zevki yüksek bir maç oldu. partizan kinsey dışında genç oyunculardan kurulu bir takım olmanın getirdiği atletizmle bu oyunu oynayıp farkı yanılmıyorsam 11 sayıya kadar çıkardılar. ama işte oradan itibaren devamını getiremediler, normal bir takım karşısında bu seyirci desteğiyle maçı orada koparabilirlerdi ama fenerbahçe gibi çok iyi bir koç önderliğinde çokça silaha sahip bir takım karşısında ellerinden geleni yapmasına rağmen kazanamadılar.

ben bu partizan'ın böyle oynarsa içerde barcelona'yı değil ama cska'yı yeneceğini düşünüyorum. yani hem oyun hem de kadro olarak gayet ümit vadediyorlar.
  • gerçekten çok ama çok zor bir atmosferden çıktı fenerbahçe, takıma ve hocaya teşekkürler, ayrıca kenan sen böyle oyna canımı ye benim ya.

edit: imla
  • ntv sporu sevgi ile andığım maç.

ulan resmen maçın tekrarını skoru öğrenmeden aynı heves ile izleyeyim diye saat 1 deki fb tv tekrarına kadar kendimi dış dünyaya kapattım, maçın tekrarından 5 dakka önce zap yaparken yine ntv spor'da maçın skorunu gördüm.

belgrad'tan galibiyet çıkartmak basketbolun ötesini gerektirir.
    adamların taraftarı bildiğin uruk-hai
    taraftar grupları birbirlerine piçah çekmiş falan. o kafadalar.
  • şimdi partizan'ın türk takımlarıyla yaptığı maçlarda taraftarlarının maç boyunca söyledikleri bir marş var.

hah. o marşı bu maçta da özellikle ilk yarı durmadan söylediler. merak edenler için yazıyorum;

"svaki turcin zna, svaka bula zna, da je obilic, srpski sin zaklao murata ooo"

yarım yamalak meal: "her türk bilir ki ve her boğa bilir ki; sırp oğlu obiliç murat'ı öldürdü."

tam olarak şöyle bir şey: http://www.youtube.com/watch?v=oo5_dkvw4n8

(bkz: birinci kosova savaşı)

edit: dünkü maçtan da görüntüler geldi: http://www.youtube.com/watch?v=ux3g_3o0ttc
10 entry daha