şükela:  tümü | bugün
 • fetullah gülen örgütü üyelerinin iddiası. birbirlerine ve (cezaevlerinden) dışarıdaki yakınlarına söyledikleri bu çılgın inanışa göre, bu tarihten önce hepsi cezaevlerinden kurtulacak ve dışarıdakileri içeri atacaklarmış. bunca yıl, böyle it gibi hapsedilmek için çalışmamışlar.

  bekir bozdağ tarafından dile getirilenler: http://www.hurriyet.com.tr/…nda-yapiyorlar-40244173

  edit: 8 kasım 2016 abd başkanlık seçimleri tarihi.
 • 9 kasım 2016 günü anlarız da bu adamlar da mayaları geçti.
  palavra lakırtıdır.
 • merkez üssü şirince'ymiş.
 • eğer bu dünya savaşını dinci yobazlar çıkaracaksa, savas 10 kasımda bitecektir.
 • kurtuluş savaşında nasıl göt ettiysek gene ederiz kardeş sorun yok.

  sizden korkan sizin gibi olsun.

  not: cumhuriyetin bekçileri.
 • çivisi çıkmış dünyanın, savaş çıksa ne yazar.
 • ahı gitmiş vahı kalmış bir oluşumun zırvalamasından ziyade ohal'dan fayda sağlayan ve devamını isteyen birilerinin asparagası olma ihtimali daha yüksek olan iddia.
 • palavradır. ekonomik sistemler bu şekilde canlı, bu şekilde hayatı belirleyecek raddedeyken dünya savaşı falan çıkmaz. birbirini rakip gören ülkelerin bile biribiriyle zibilyon ekonomik ilişkisi var.

  tabi bu söylentilerin en temel sebebi ilk iki dünya savaşdır. halbuki o iki dünya savaşının sebebi ise temelde bugünkü ekonomik düzeni kurmaktır. ve o ekonomik düzen almış başını yürümüştür. ülkelerin gsmhleri belki de o eski savaşların çıktığı dönemde bir çok devlet yöneticisinin ancak elde edebildiği ekonomik güçlerdir. bugün ise ekonomi ağına yani aslında karar mekanizmalarına müdahil çok büyük bir ekonomik nüfus mevcuttur.

  bir diğer sebep ise 20. yy başında devlet yöneticilerinin, bir çoğu yeni güç bulmuş ulus devletler olmak üzere, karar mekanizmalarında çok belirleyici olmalarıdır. bugün ise türkiye, iran gibi geride kalmış ülkeler hariç hiç bir devlette devlet yönetimi söylendiği kadar güçlü değildir. neredeyse her ülkede bir abd destekli lobi mevcuttur. bu tip bir girişimde olacak ilk şey o abd destekli lobilerin etkisiyle muhtemel çıbanın devlet yönetiminden uzaklaştırılması olacaktır.

  dolayısıyla ekonomi denen gerçeği idrak etmeden, önemini hesaba katmadan uydurulmuş bir söylemdir. dünya nihayet artık piyasa ekonomisiyle dönmekte ve bu herkesin göbeğini bağlamaktadır. ülkelerin güçleri sahip oldukları altın rezerviyle değil gsmh'leriyle ölçüldüğü sürece hiç bir devlet bir topyekün savaşa yanaşmaz.
 • (bkz: darbe) yapamayanlar 3.üncü dünya savaşını mı çıkaracaklarmış.

  götüm
 • fetöcülerin idda ettiği değil, bekir bozdağ tarafından fetöcülerin inandığı iddia edilen zırvalık. buna inanıyorlarmış bu yüzden soruşturmada çözülmüyorlarmış. bu gerçek ise soruşturmaları 3 hafta askıya al. nerde sizin savaş hani de ve soruşturmaya devam et. ama değil. doğru değil. hiçbir dinciye inanmayın. hepsi yalancı.