şükela:  tümü | bugün
 • boya fabrikasında buhar kazanının patlaması neticesinde 4 işçinin hayatını kaybettiği, 5 işçinin de yaralandığı patlama.
  kaynak;

  edit: halen 9 işçi göçük altındaymış.

  edit2: patlamanın olduğu fabrikanın ismi neden gizlenir ki?
  hayır neyi saklıyorsunuz? sanki ortaya çıkmayacak?
  patlamanın olduğu fabrika gökkuşağı tekstil fabrikası.
  al işte ne oldu? gizli mi kaldı sanki?
 • (bkz: akp iktidarında artan iş kazaları ve işçi ölümleri)...

  --- spoiler ---

  ''bursa'daki patlamada:
  en az yılda bir yapılması gereken kazan denetim ve testleri yapılmamış,
  ölen bir işçi yan fabrikada çalışıyor,
  ölen suriyelilerin sigortası yok,
  fabrikada çalışan işçilerden sadece 4’ü sigortalı,
  fabrikadaki işçilerin çoğu sigortasız suriyeli göçmen işçi...''

  --- spoiler ---

  https://twitter.com/…isma/status/928282967809646592
 • kimsenin günahına girmek istemem. ama 2013 mü 15 mi neydi de benzer bir yangın sonucu fabrikası kullanılamaz hale gelen tekstilcinin biri şu anda aynı fabrikanın 4-5 katı büyüklükte bir fabrikaya, enerji santraline ve eski bursa milletvekillerinden birine ait olan bir fabrikayı da bünyesine katarak neredeyse türkiyenin en büyük iplik ve kumaş üreticisi haline geldi. maaşlar asgari, sigorta asgari, mesailer normalden artı iki saat fazla.(bkz: sigorta tazminatı)
 • fotoğraflara ve videolara bakınca şiddeti net bir şekilde gözüken, üzücü olay. ihmal olma ihtimali yüksek görünüyor maalesef.
  şimdilik 5 ölü olduğu söyleniyor. umarım sayı daha da artmaz.

  http://enbursa.com/…stil-fabrikasinda-buyuk-patlama
 • 5 kişi yaşamını yitirmiş. ilgili osb'nin başkanının yaptığı açıklama aynen şöyle :

  uludağ organize sanayi bölgesi yönetim kurulu başkanı yunus aydın, patlamada kesinlikle ihmal olduğunu belirterek, “bu yer, bölgemizdeki 250 sanayi tesisinden kendini yenilemeyen 3 fabrikadan biriydi. patlamada ihmal olduğu açıkça ortada” dedi.
  osb’lerde merkezi sistem buhar verilmesinin şart olduğunu, ancak bunun mecburi tutulamadığını hatırlatan aydın, “bu tesis 1990’lı yıllarda kurulan iplik ve boya fabrikası. bölgemizde kendini yenilemeyen 3 tesisten biriydi. gerek teknik kademe, gerek işçi kademesi, gerekse idare kademesinde bir ihmal olduğu ortada. basınç üç-dört kat yükseğe çıkmadığında kazan patlamaz. bunu nasıl tespit edemediler anlayamadık. çevredeki 6 fabrikada hasar var. toplam zarar bir milyon lira” diye konuştu.

  kaynak

  ne bir başsağlığı, ne bir üzüntülü olduğunu belli eden bir cümle. kesin ihmal varmış ve 1 milyonda zararları varmış. merkezi buhar kazanı şartmış ama mecburi değilmiş.

  ne ara bilirkişi inceleme yaptı da ihmal olduğu kesinleşti. sen ne ara hasarlı olan şeylerin fiyatlarını öğrenip 1 milyon lirayı buldun?

  5 kişi ölmüş yöneticilerin yaptığı açıklama bu. bu yaşımıza kadar iyi gelmişiz valla.
 • ucuz yaşamların ülkesinde şaşırtmamış olaydır.

  minimum maliyet için hiçbir güvenlik prosedürünü uygulamayan godamanlar ve onları denetlemekle uğraşmayan devletimiz kayıp edilen canlardan sorumludur.

  bu ülke aynı sebeplerden 301 maden işçisini kaybetti.
 • ölümüne çalışacak işçi dahi bulamıyoruz başkanım
  elon mask bize robot gönder
 • sözlükte fazla ilgi uyandırmayan patlama. biz bile kanıksadıysak işçi ölümlerini vay bu ülkenin haline.

  işçi ölümlerinde avrupada 1. dünyada 3. sırada bulunan ülkenin olağan günlük yaşantısından sadece bir kesit. memlekette ne işçide bilinç var ne de işverende tedbir.
 • is guvenligi?
 • gürsu ilçesinde bir tekstil fabrikasında buhar kazanının patladığı ve fabrikanın çatısının çöktüğü söyleniyor.umarım can kaybı olmaz.