şükela:  tümü | bugün
  • bugün yapmnayı çok istediğim eylem. sadece birazcık cesaret lazım. insanın artık yaşamak istememesi kadar doğal bir şey yok . umutlanarak hayal kurarak hedeflediğin şeyleri gerçekleştirmeye çalışırken bile gerçekleşse de gerçekleşmese de yaşlandığını farkediyorsun ve birden dank ediyor nasıl bir dünyada yaşadığın. her şeyin kaçışının, kurtuluşun bu olduğunu düşünmeye başlaman ne kadar çırpınsan da sarıp sarmalıyor seni.
  • (bkz: 9 kasım 2018 yaşamaya devam etmem)

çok bi numarası yok da işte alıştık bu merede. sen de git doğa sporları yap yine ikna olmazsan o zaman öldür aslanım.
  • hayatın her koşulda her zaman, aynı şartları ve imkanları sunduğunu sanan yazar beyanıdır.
    güzel olan ne olabilir de benim başıma gelebilir ki dediğin zamanları, hiç yaşanmamış kılan şeyler de oluyor hayatta. cevapları biraz da yaşadıkça alıyorsun yani.
  • (bkz: çare iman) denecek olay. imanını tazele kafa rahat ol.
    hasbunallahi ve nimel vekil nimel mevla nimel masir de bak kafanda kalacak mi bu his görelim
  • pes etmektir. bir kez geldiğimiz şu hayatı çok sallamadan kimse için yaşamamak gerekir. boşver sal dertleri. canın ne istiyorsa onu yaparak yaşa.
  • genel ruh halim. üşengeçliğimden nihayete erdiremiyorum
  • bedeninin soğuk bir et yığınına döneceğini düşünürsen bence vazcayarsın.
  • yaş kaç yaşanan hayat nedir bilmiyorum ama buradaki herkesin hayatında inişli çıkışlı bir çok an olmuştur.. benim de oldu.. muhtemelen senin yaşadığın travma benim için 2-3 günlük olaydır benimkiler de senin için..

net olan bir şey var.. ne olursa olsun nasıl yaşarsan yaşa nasıl bir belada olursan ol hep bir çıkış yolu vardır.. bunu travmanın ortasındayken göremiyor insan.. olaylar yatıştıktan sonra idrak ediyor..

o nedenle travmadan en sağlıklı kaçış yolu hayatta kalarak savaşmak ve daha güçlü çıkmaktır.. ölüm basit seçenek gerçekten..

şimdi elindeki klavyeyi kafandaki düşünceleri bir kenara bırak ve çık sokağa.. etrafa bir bak.. insanlara.. sakinleş biraz..

hayat yoluna girer.. zaman geçer..

sen yaşamaya devam et dostum..
  • zaten bu dünya ruhunu tekamül ettirmek amacıyla geldiğin bir rüya kent. katı maddeler bile hayale yakın. atomların büyük bölümü boşluk ve biz boşluğu anlayalım diye titreşimsel enerjiyle maddeyi kavrıyoruz. aslolan sessizliği hissedebilelim diye ses var. bu hayatında bu tekamülü gerçekleştiremezsen aynı mental yapınla bir başka bedende yine aynı hüsranı yaşayacaksın. o yüzden intihar etmeden zihninden soyutlanmaya ve içindeki özü ortaya çıkarmaya çalış. zihninin sürekli seninle konuşup bu saçma düşüncelerle zamanını çalmasına izin verme. şimdi'nin gücü kitabını oku kesin. sevgiler.
  • her seferinde böyle tipleri görünce, kocası vefat etmiş, 3 çocuğunu okutmak için asgari ücret karşılğında yıllarca çalışan didinen, sağdan soldan yüzünü kızartarak yardım almak zorunda kalan bir anneyi veya ailesine üç kuruş götürmek için her gün yerin metrelerce altına girip ölümle burun buruna çalışan bir maden işçisini veya veya vücudunun birçok organını kaybetmiş ama spordan, mücadeleden hiç vazgeçmeden madalya kazanan bir sporcuyu ve bu insanların zorluklar karşısındaki mücadelesini düşünürüm. ayrıca bunlar gibi onlarca örnek verebilirim.

sen bu başlığı açıp bu entry'i girebiliyorsan gözün görebiliyor, elin tutabiliyor, bir şekilde internete bağlısın, bir telefonun veya bilgisayarın var, muhtemelen maddi zorlukların olsa da bugün herşeyi değiştirecek tüm imkanın var. sanırım bu düşüncedeki insanlar, herkesin hayatını güllük gülistanlık sanıyor..

bahsettiğin gibi "insanın artık yaşamak istememesi kadar doğal bir şey yok" saçma sapan bir bahane ve doğru değil, bunun hakkın olduğunu düşünüyorsan kendi kafanda düşün ve bu mücadele eden insanlara umutsuz olma..