şükela:  tümü | bugün
  • neden "köküne kadar ersuncuyuz" temalı açıklamalardır. birileri gibi suçu oyunculara atarak korkaklık yapmamış, kolaya kaçmamış; tüm sorumluluğu üzerine alarak "bugünkü kötü oyunun sorumlusu da, bu oyunu düzeltecek olan da benim" diyerek açık ve net bir kez daha çıkarıp masaya koymuştur.

oyununa, oyuncularına ve en önemlisi kendisine güvenen teknik direktör böyle konuşur. sonuna kadar arkandayız ersun hocam. bu takım bu sene şampiyon olacak. inancımız ve güvenimiz tam.

link
  • adam, adam, adam.
    en ufak bir başarısızlıkta boku futbolculara atan kebapçı gazisi gibi değil.
    seviliyorsun hocam.
  • taraftarın neden onu çok sevdiğini şimdi anladınız mı?
    bugünkü kötü futbola rağmen seni gerçekten çok seviyoruz.
    biliyorum yolun zor, meşakkatli.
    karşında en ufak başarısızlığında istifa et aykut gelsin lobisi yapacak olan bir medya, düşmanlığını gizleme gereği duymayan bir mhk yönetimi, hatta fenerbahçe yönetim kurulu üyeleri olacak.

gel dedik, çağırmazdık acil olmasa dedik geldin.
    fenerbahçe’ye, layık olduğu oyunu oynat ve bizi şampiyon yap hocam.

biz de seni efsanemiz yapalım.
  • gelişmekte olan bir takımız cümlesini kurmadığı için, yok hükmünde olan bir açıklamadır.
  • oynanan futbol nedeniyle eleştirsem de, bu adamın eleştirilmeyeceği en önemli konu, mazeret üretmemesi, sorumluluğu başkalarına atmaması, (yaptığına katılmasam da) fahiş hakem hataları olduğunda bile oyunu konuşması, sorumluluk üstlenmesi...

başkalarına bakarsan, adam kendi oyuncularını ateşe atıp "ocak ayına kadar bunlarla idare edeceğiz, sonrasında basarız tekmeyi" filan deyip futbolcularını suçluyor, her maç sonrası "ben hakemleri konuşmayı sevmem ama..." deyip kazandıkları maçlardan sonra bile "organize operasyon, çete, kötülük" diye ağlayıp duruyor.

sonuçta, "adam var, adam var" dedirten açıklamalar.