şükela:  tümü | bugün
40 entry daha
 • hele şükür kavuşturana.*

  uzun bir aradan sonra, cuma gecemiz şenlendi. özellikle son çeyrek aşırı keyifliydi - ki bundaki en büyük faktör birbirini çok iyi tanıyan, bilen kadronun birlikte oynuyor olmasıydı sanırım. eski ritimlerini bulunca; coştukça coştular.

  nando garibim, bu dinamiğin biraz dışında kalıyor şimdilik. sınıfa yeni gelen çocuk gibi, köşede kendi kendine harikalar yaratıyor ama takım oyununa pek dahil olamıyor. eminim bir kaç maça kalmaz çözülecektir bu sorun. ama bizimkiler de biraz bilerek gıcıklık yapıyor gibi duruyor... (dedikodu mod on: alışmışlar komple takım olarak birlikte parlamaya. nando'nun takımın önüne geçmesini istemiyor gibi bi halleri var... ama du bakalım. göreceğiz.*)

  son olarak; derrick. derrick. derrick... geçen sene taraftar sana çok pis takmıştı. maç boyu yuhalanmıştın. bizler de hatta sana teşekkür etmiştik. ölü gibi duran taraftarı canlandırdığın için... bu seneyse, alkışlarla yollandın soyunma odasına. çünkü takıma resmen ilaç gibi geldin. müthiş bir enerjin var. hoşgeldin kara çocuk \o/
 • derrick williams sen ne güzel bir detaysın. adam (+ de colo) ile birlikte resmen takımdan hiç katkı almadan oynadı son çeyreğe kadar. bitmek bilmeyen bir enerjisi var, smaçlar, üçlükler taraftarı gaza getirmeler... de colo'da çok iyi oynadı ama galibiyetin mimarı dwill idi bugün. ayrıca unutmadan melih kaptan'a selam olsun. çok büyük oynuyor ve kesinlikle westermann'ın yerini almalı euroleague maçlarında.

  tanım : fenerbahçe'nin son çeyrekte de colo'yu sokmadan eski günlerdeki gibi oynadığını izlediğimiz maç.
 • her maçta kademe kademe bir parçasını toplamakta olduğunu görüyoruz takımın. zalgiris maçı kaybedilmiş olsa da sloukas'ın nabız verdiği bir maç olmuştu. bu defa da kalinic vermesi gerekene yakın bir katkı verdi ve fenerbahçe'nin oyununun işlemesini sağlayacak ceza atışlarını atarak o özlediğimiz x-factor oldu. vesely ve datome'yi de yükseltebilirse takım, barcelona dahil kimsenin bileğini kolay bükemeyeceği o eski formunu bulacaktır.

  burada de colo'nun rolü biraz kritik. çünkü bu maça kadar, takımda çarklar iyi dönmediği için de colo'nun bireysel üretimine muhtaçtık. oysa ki ideal senaryoda takımın kendi düzenini oynayıp, bitiriş noktasında sıkıntı yaşarsa de colo'ya başvurması gerekir. bir anlamda lebron'un takımında oynayan kyrie irving etkisi yani. şu ana kadar temel düzen hiç düzgün işlemedi ve biz boston'daki kyrie irving etkisini aldık. bu nedenle ismail şenol'un son periyotta de colo'nun oynamamasına yaptığı vurgu önemli. diğer bir kritik nokta da derrick williams'ın takım savunmasına vereceği katkı. çünkü obradovic takımında ana rotasyondaki bir oyuncu, ne kadar üretken olsa da bu katkıyı vermeden kolay barınamaz. melli, vesely'nin de sakatlık sorunları sayesinde bu işin profesörü olmuştu ve arkasında derin bir boşluk kalmış görünüyor.