• cidden artık kabak tadı verdi maçları izlemeden izlese de görmek istediği gibi gören algıcı tayfa mı demeliyim yoksa gerizekalı mı bilemediğim.sözlük artık şu duruma el atlamalı çünkü engelle engelle bitmiyor.adamlar organize şekilde geliyorlar bariz belli. ekşide artık başlık altında yazılanların başlık ile alakası kalmamasının bir an önce giderilmesi gerekiyor.
  • ligin başından beri oynadığımız en berbat oyun ile kazandığımız maç.
    penaltı, kartlar konusuna girmiyorum, bu penaltılara laf eden ya trolldür, ya embesildir, ya da 6 kasım madurudur.

*gustavo geldiğinden beri en kötü oyununu oynadı mesela.

* 10 kişi kalmış rakibi sindiremedik, orta saha topu kanatlara cok yavaş aktarıyor. oyunun yönünü yavaş değiştirdiğinizde rakip takım yerleşmiş oluyor.

*rakipten hızlı top çalamıyoruz. aksine biz şsürekli top kaybettik.

*geçen hafta kayseri maçında ofsayt taktiğini doğru uygulamayınca golü yedik. bu akşam yine 2. golde aynı sorun. bu ersun hoca'ya yazar. hocam bu kabul edilemez. böyle lig bitmez. direkt 4. lüğe yazarlar adamı.

* maçın tek iyi yönü kötü oynarken kazanmamız oldu. diğer iyi oynayıp ta skor yapamadığımız maçlara sayalım deyip teselli bulabiliriz.

* kruse'nin bu takımdaki hücum varyasyonlarını artırabilecek tek oyuncu olması can sıkıcı . ikinci yarı kesinlikle o bölgeye yaratıcı ikinci bir oyuncu monte edilmeli. zajc ve ferdi olmuyorsa biri satılsın, diğeri kiralansın arkadaş.

* ersun hoca artık farkını ortaya koymalı. her maçın sonunda düzelteceğiz demesi ve oyun olarak sürekli geriye gitmemiz umutlarımızı kırıyor.

*ersun hocam son sözüm sana; bu takımı sen kurdun, beklentileri de biliyordun, samandra'da mı yatarsın, günde 25 saat mi çalışırsın bilemem ama bizim guvenimizi boşa çıkartırsan kendi ipini de sonsuza dek çekersin. seviyoruz seni fakat bu böyle, unutma, umut dağıtmaktan vazgeç, artık çatır çatır oynayan bir takım yarat. yoksa türkiye 'de çalıştırabileceğin en büyük takım konyaspor'a eşit olur.
  • bok gibi oynayıp şansa kazandığımız maç.

diğer yandan böyle oynayıp kazanmak da gerekli. neredeyse tüm maçlarda rakibe büyük üstünlük kuruyorduk. geçen hafta gibi ezip 1 puan dahi alamadığımız maçlar geçirdik. büyük takımlar iyi oynamadan da kazanabilmeli. bu bakımdan iyi oldu

iyi oynamadığımızı kabul ettiğimiz maçta bile şut istatistiklerinde 9/19 ile 5/8 gibi büyük üstünlüğümüz var. diğer yandan neredeyse tüm lig maçlarda rezil futbol oynayan şampiyonluğun diğer adayı gs'ye baktığımızda çaykur rizespor maçının 75. dk'sında gs şut istatistikleri 3/3 iken çaykur'un şut oranı 3/6 idi. maçın 56 dk'sı kaleyi bulan şutları yoktu. buyrun burada anlatılıyor

yani çok kötü oynadığımız maçta bile diğer takımların fersah fersah önündeyiz.

bu arada ersun yanal maalesef müdahale edip maçı rahat geçirmemizi sağlayamadı. 2. yarının tamamında sol taraftan en zayıf halka isla'nın üzerine oynayan rakibi oyuna dahil etti. isla'nın kanatına hep uzun top attılar ve isla hiçbirini karşılayamadı. rezil ötesi oynuyordu. golde ofsaytı bozup kırmızı kart görmesine değinmiyorum bile. onlar şansızlık, kötü gün dersin. ama hocanın bir şeyler yapması gerekiyordu. kasımpaşa'nın tüm planı bizim sağ kanatımıza atılan uzun veya kısa toplarla gelişti.

buna karşı önlemi anca 90+3 yaptığı değişiklikle gerçekleştirdi.
  • emre belozoglu yok denilince kameralar karsisinda ettigi kufurden dolayi ceza aldi sandim. ama nerde. kufur serbest demekki.
  • kayseri maçında galibiyeti hak ettik yenildik, bu maçın hakkı beraberlikti yendik.
  • kazandık ama bu senenin en kötü topunu oynadık.

emre yoksa takım da yok sahada. üstüne max kruse de olmayınca takım ne oynadı ben anlayamadım.

2 penaltı golü ve kornerden bir gol. 60 dakika 10 kişi oynayan rakibe karşı doğru düzgün pozisyona bile giremedik. bana gelecek adına kesinlikle ümit vermedi takım.

70 civarı isla kırmızı görünce kesin kazanamayacagiz diye düşündüm. kasımpaşa gibi nispeten kendi sahanda rahat yenmeyi bekledigin bir rakibe karşı bile bunu düşündürdü takım.

son olarak hani hocam fener defans yapmaz, yaptirirdi. üç değişiklik yaptın, hepsi de defansifdi.
  • bir trabzonspor'lu olarak özetten izlediğim kadarıyla hakemin 2 penaltı ve 1 fb kırmızı kartı kararlarının doğru olduğunu düşünüyorum. kasımpaşa kırmızısı neden çıktı olay neydi anlamadım o yüzden bir yorumum yok. ozan tufan penaltısı üzerinden ortamı gerenleri engelleyin gitsin ya fanatik ya da futboldan anlamıyorlardır. her iki durumda da vakit kaybı bizler için.
  • altay bayındır konsantrasyonuyla götürüyor ama saatli bomba.

mauricio isla o eski halinden eser yok şimdi.

mathias zanka jorgensen fena değil ama fenerin stoperi de değil.

serdar aziz çok iyi enayi malı.

hasan ali kaldırım bir gün orta halli bir sol bek bile alsak biz şimdiye kadar ne izlemişiz amk diyeceğiz.

tolga ciğerci ne yaptığı belli değil alman altyapılı olmasa futbolcu olamazdı.

luiz gustavo bu adamı eleştirmek haddime değil.

victor moses iyi ki kiralıksın.

garry rodrigues futbolcu mesleği senin için yanlış tercih hızını olimpiyatlar için kullan en azından ülkene yararın olsun.

vedat muriqi hadi yine iyisin kosovalı.

ve

ersun yanal yanlış başlangıç ve doğru bitiriş.
  • ozan, vedat, rodriguez ve gustavo. su 4 oyuncu benim genelinde bayildigim oyuncular. ama gel gelelim bugun macta, cok kotuyduler. bilmiyorum ama takimda bir gerginlik vardi yani daha mac baslamadan once sanki bir tartisma olmus gibiydi aralarinda... velhasil, rezil bir oyundu ve ersun hocanin da dedigi gibi; sampiyonluk yolunda boyle bir performans kabul edilemez. ozellikle vedat ve ozan cok cok cok kotuydunuz bugun!!!! cok kufur ettim umarim hissetmissinizdir, kendinize gelin.
  • hakem kararlari dogruydu. kasimpasa'da kirmizi karti goren eleman takimina resmen ihanet etti.
    isla'nin, yusuf'un sutundan sonraki mudahalesi gecmis kararlara gore penalti olmasi lazimdi. ama benim futbol gorusume gore sert bir hareket olmadigi icin degil.
    fb forveti cok zorlaniyor. kruse un olmamasi en buyuk sebep. emre'nin yoklugunda gustavo'nun oyuna daha cok girmesi lazimdi. sadece kesici bir onlibero gorevi yapacaksa cok maliyetli.
    fb'nin ayni gecmis 2 senedeki gs gibi sadece ilk 11 kadrosu var. yedekten aksiyon katacak adami yok. ama gecen 2 senedeki gs dan iki konuda dez avantaji var. kritik adamlari yasli. oteki konuda ersun yanal'in yukleme tarzi. ersun'un takimlari ligin ilerleyen haftalarinda genelde dususe gecer.
    fb nin sampiyonlugu vedat, kruse ve emre'nin sagligina bagli oldugunu bir kez daha gosteren mac.
    not gs
hesabın var mı? giriş yap