şükela:  tümü | bugün
256 entry daha
  • bunu yazan editörün nasıl bir ahlak anlayışı var anlamak güç. hadi yalan haber yaptın diyelim, karşındaki insanı aptal yerine koymaya utanmıyor musun ahmak insan?
  • bu haberi yapanlara sormazlar mı birader, tanrı yanılgısı kitabını okuyan intihar ediyorsa kitabın yazarı neden hâlâ yaşamayı seçiyor diye?

hayata ancak bu kadar kıt, ancak bu kadar kot, ancak bu kadar dar bakılabilir. haber kisvesi altında toplumun bir kesiminin intihara meyilli ve sorunlu insanlar olduğu imajının yaratılmaya çalışılmasından başka bir şey değildir bu yapılan.

sizin cehenneminiz nefretiniz bence. öbür taraftakinden kaçmanıza gerek yok, zaten içindesiniz ateşin.
  • "bizim cehenneminiz sizin yaşadığınız dünya" dedirten haber.
  • yeni akit gazetesinin ayıbıdır ve bu ayıbın ve rezilliğin üzerinden direkt islamiyete saldıranları göstermiştir.

faşizm her yerde her konuda faşizmdir arkadaşım. sen bir takım müslümanlardan nefret ediyor olabilirsin, kabul, ama onların üzerinden yüz milyonlarca kişinin tamamını ve üstelik dinin tamamını karaladığında bu yaptığın nefret suçu + faşizm oluyor. çünkü o salak kafan her şeyi sadece kendisinin bilebileceğini zannetmekte çok inatçılık ediyor.

en az o faşist dediğin kişiler kadar faşistsin. hiçbir farkın yok. ne tuhaf değil mi? allah o faşistin karşısına dengelesin diye senin gibi bir faşist koymuş. onun muhatabı sensin, senin muhatabın da o. layıkınızı bulmuşsunuz. ne hoş...

yeni akit gazetesi de ezoterik işlevini istemese bile yerine getirmiş oldu.
  • tuvalet kağıdından hallice gazetenin haberidir.
  • (bkz: müslüman ahlakı)

diyanete ayrılan trilyonlar,

tüm devlet kadrolarının imam hatip mezunlarıyla doldurulması,

öğretmenden çok imam istihdamı,
    .
    .
    .

ne anlatsam boş, ilk satırdaki bkz her şeyi açıklıyor.
  • gençliğinde dinci bir gazetede staj yapmış biri olarak söylüyorum, işleri güçleri yalan haber yapmaktır.halkı o kadar saf görüyorlar ki şaşar kalırsın.bir genç bulunur, para verilip stand açılır ve bu standa inciller konulur bir fotoğraf ve gazetenin ilk sayfasındaki manşet; misyonerler faaliyetlerine başladı...
  • ciddi anlamda din ve ahlak sömürüsünün dozunu aştıkları, ölen insanları bile yattıkları yerde rahat bırakmayan bir haber küpürü. yeni akitle kıç bile silinmez.
  • ne kadar kemalist komünist mezhepçi ateist satanist pkk lı varsa başlığa toplanmış küfür ediyor. ben de küfür etmek istiyorum size ama mübarek mevlid akşamı ağzımı bozamam.

şimdi arkadaşlar herkes inandığı dinde özgürdür, önce bunda anlaşalım. yani sen ateizm dinine iman ettin diye ben seni hor hakir göremem sen de beni müslüman olduğum için. peki bu haberde sorun ne ki bu kadar çıldırdınız?

şu soruyla işe başlayalım:

madem intiharlarının tek sebebi fakirlik, esenyurtta veya gebzede veya başka bir yerde, zor şartlar altında yaşamaya çalışan binlerce, onbinlerce, yüzbinlerce birey-aile varken ve intihar etmiyorken neden aynı şartları yaşayan bu 4 kardeş intihar etti?

işte akit gazetesi buna cevap vermeye çalışıyor. beğenirsin veya beğenmesin. çok da sikinde akit gazetesinin. ben beğendim mesela. hatta intiharı duyduktan sonra da yazmıştım. belliydi ateist oldukları. https://eksisozluk.com/entry/97484090.

ne diyor akit:

bu adamlar ateist oldukları için intihar ettiler.

akit gazetesi, "bunlar fakir değildi, hayatları zor değildi" demiyor ki. daha zor şartlarda yaşamaya devam eden binlerce insan varken bunların intihar etmesi ateist oldukları için diyor.

sen nasıl ki islam gericidir, tarikatler kötüdür, müslümanlar yobazdır derken kimse senin ağzına kilit vurmuyorsa, akit de bulduğu ipucundan yola çıkarak bunlar ateistti o yüzden intihar ettiler dediği zaman gocunmayacaksın kardeş.

zaten islamın iddiası da bu. islam diyor ki, ateist olursan hiçbir ahlaki kaygın olmaz, hatta intihar edebilirsin ki bir müslüman olarak bu bana göre kötü birşey ama sana göre iyi birşey olabilir. ne yapalım yani ateizmin intihara sürüklediğini de mi söylemeyelim. zaten araştırmalar ateizmin yaygın olduğu ülkelerde intiharın daha fazla olduğunu gösteriyor.

tekrar edelim: akit gazetesi o kitabı oraya sonradan yerleştirdi diyerek suçlayabilirsiniz ki mümkündür katılıyorum. akit gazetesi ülkedeki yoksulluğu örtmek için bu haberi yapıyor dersiniz, ona da katılırım ama okudukları kitaptan yola çıkarak "bunlar ateistti o yüzden intihar ettiler" dedi diye akit gazetesini linç etmenize izin veremem kusura bakmayın. siz nasıl ki arabistanda recm edilerek vahşice öldürülen bir genç kızı gördüğünüz zaman hemen burada "gerçek islam bu" diyerek aforizmalar kasıyorsanız akit de ateizm kitabını görünce haber kasacak.

tanım: o kitap hiç olmasaydı da inanacağım haber.
  • şu paççavrayı başlığa taşımayın artık ne olursunuz ya.
31 entry daha