şükela:  tümü | bugün
  • görsel
    gerçekten ilginç bir metin.
    siyaseti artık bıraktığını beyan etmiş. artık vaktini anne-baba ve eşiyle geçirecekmiş.*
    uzun, benden duymuş olma ama seni listeye eklememiş.

"at izinin, it izine karıştığı böyle bir dönemde" diyerek vatandaşa teşekkür etmiş.
    kim o at, kim o it. kimi ima ediyorsun beratcığım. birine kızgınsın belli.
    biriyle didişmişsin ama kim acaba o.
    devamında, 5 yıl millete hizmet etme şansını verdiği için allaha şükretmiş.
    yalnız eksik olan bir şey var. rte'ye teşekkür etmemiş.
    mesela soylu etmişti. bu gerçekten ilginç bir detay.

asıl bomba ise son cümle:
    allah sonumuzu hayreylesin. bu cümle her şeyin özeti.
    sonumuz hayır değil desen daha az belli ederdin hakiki tabloyu.
    yolun açık olsun beratcığım. kasım, ekimden daha güzel oldu.
    şimdi sıra aralık'ta. umudunuzu yitirmeyin. daha büyük istifalar her an gelebilir.
  • allah sonumuzu hayreylesin ne arkadas. "biraz ortalığın anasını silktim. kusura bakmayın" der gibi.
  • "...ekonomi'de de ektiğimiz tohumlar çokta uzak olmayan gelecekte koca koca çınarlara dönüşecek..."

evet evet... hatta eksik bile çünkü o tohumlar çoktan koca koca çınarlar halinde mabadımıza girdi zaten.
  • biriniz çıkıp da ben başarısızım herkesten özür dilerim beceremedim, elime yüzüme bulaştırdım , liyakatsizim filan desin. nedir bu herşeyi süt liman gösterip mağdura yatma çabası, ekonomi bitmiş, dolar, euro, altın uçmuş, paranın değeri sıfıra gelmiş ,zam üstüne zam hala kendini övme çabası şaka gibi. azıcık dürüst olun ya. kim geçerse geçsin zihniyet aynı piyasayı durultmaya çalışıyorlardır ayrıca saraydan habersiz kuş uçmaz bu memlekette istifa et dediyse olay bitmiştir.

koca koca çınar olacakmış insanda biraz utanma olur, farkındalık olur neyin tohumunu ektin de çınar olacak acaba. herşeyden önce insanda vicdan olur şunları yazarken.
  • istifa metninin bile mahalle ağzıyla yazılmış olması ülkeyi yöneten profili hatırlatıp, ayrıca üzdü.

at iziymiş, it iziymiş...
    yazık...
  • allah gercekten sonumuzu hayir etsin
  • yeni moda, instagramdan istifa etmek.
  • “çokça hakkım geçmiştir haklarını helal etsinler”deki mantık hatası güldürmüştür.
  • (bkz: iti izi)

at izinin iti izine karıştığı.....
  • yetmez ama neyse.